Olkusz

W poniedziałek 13 maja, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbyła się XIII Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem: „Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy”. Do sportowej rywalizacji w szesnastu różnych konkurencjach przystąpiło trzynaście barwnych reprezentacji, z których ostatecznie najlepsze okazało się Przedszkole z Zedermana.

Pozostałe miejsca na podium zajęły miejskie placówki – reprezentacje Przedszkoli nr 4 i 7. Klasyfikacja końcowa jak zwykle była jedynie symboliczna, bowiem wszystkie zespoły zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Pierwsza trójka otrzymała ponadto okolicznościowe puchary.

W spartakiadzie, łącznie udział wzięło trzynaście przedszkoli, a szesnastoosobowe ekipy miały do pokonania „tor przeszkód” złożony z szesnastu różnych zadań sprawnościowych, w których liczyły się spryt, precyzja i szybkość. Tegoroczne konkurencje w swoich nazwach nawiązywały do zwierząt. Dzieci rywalizowały między innymi w: języku kameleona, leniwcu, torbie kangura, gibkich wężach, gąsienicy, czy w spacerze goryla. Każde z zadań do wykonania było punktowane, a drużyny, które po wykonaniu wszystkich konkurencji zdobyły największą ilość oczek, zapewniły sobie miejsca w ścisłej czołówce przedszkolnej klasyfikacji. W tym roku po rywalizacji najmłodszych o dodatkowe punkty dla swoich drużyn walczyli również opiekunowie grup. Jak zwykle nie zabrakło też czasu na wspólne tańce oraz słodki poczęstunek.

Wzorem poprzednich edycji, impreza miała swoją odpowiednią oprawę. Spartakiadę w imieniu Burmistrza Romana Piaśnika otworzył Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu Paweł Czarnota, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło Przewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu Grzegorza Grucy, Przewodniczących Komisji: Oświaty Marii Beszterdo, Kultury Fizycznej i Turystyki Mariusza Gaszczyka, Dyrektora MOSiR w Olkuszu Jacka Bujasa, Zastępcy Dyrektora ZSPI nr 1 Marcina Bujasa, a także Zarządu Osiedla Młodych w osobach Jana Durańskiego i Wojciecha Ozdoby. Przedszkolaki jeszcze przed startem sportowych zmagań złożyły ślubowanie, a z głośników wybrzmiał hymn olimpijski.

Zgodnie z założeniami, XIII spartakiada była dla jej uczestników nie tylko świetną zabawą, ale i możliwością integracji całego przedszkolnego środowiska. Organizatorami wydarzenia byli: Przedszkole Integracyjne Nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, a rolę współorganizatora pełniło Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Honorowy Patronat nad XII Spartakiadą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, który dodatkowo ufundował nagrody w postaci zabawek dla przedszkoli. Partnerami zawodów i fundatorami nagród oraz słodkiego poczęstunku byli: MOSiR w Olkuszu, Zarządy Osiedli – Młodych i Słowiki. Nieocenioną pomocą w przeprowadzeniu wszystkich konkurencji wykazali się niezastąpieni w takich chwilach wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu pod opieką Józefa Ślązaka.

Kolejność na podium:

1. Przedszkole w Zedermanie,

2. Przedszkole Nr 4 w Olkuszu,

3. Przedszkole Nr 7 w Olkuszu.

Kolejna, XIV Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków za rok!

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze