bis_logo

Mieszkańcy osiedla Młodych przygotowali trzy projekty obywatelskie dotyczące ich miejsca zamieszkania w ramach programu „Samorząd z inicjatywą”, realizowanego przez Biuro Inicjatyw Społecznych (BIS). Na swoim osiedlu chcieliby mieć miejsce do grillowania, ogród zabaw lub gazetkę. Teraz będą głosować na najlepszą propozycję.

Gmina Olkusz uczestniczy w programie Fundacji BIS, którego celem jest zaangażowanie mieszkańców we wspólne działania na rzecz lokalnych społeczności. Mieszkańcy osiedla Młodych najpierw oceniali miejsce swojego zamieszkania w specjalnej ankiecie. Kolejnym etapem był konkurs dla kilkuosobowych grup i organizacji pozarządowych na projekty obywatelskie, dotyczące m. in. rozwoju osiedla, działalności charytatywnej czy kulturalnej. Na specjalnie zorganizowanych warsztatach wybrano najlepsze propozycje, na które teraz można głosować.

Pierwszy projekt zakłada stworzenie miejsca do grillowania w tzw. dolince, gdzie mieszkańcy mogliby spędzać wolny czas. Drugi pomysł dotyczy powstania Ogrodu Zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. S. Żeromskiego. Zgodnie z założeniami, teren wokół tamtejszego placu zabaw miałby zostać zagospodarowany jako ogród – miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kolejną propozycją jest poprawa komunikacji między mieszkańcami. W tym celu zaplanowano utworzenie osiedlowej gazetki, strony internetowej oraz profilu na portalu społecznościowym Facebook. Byłaby to pierwsza gazetka osiedlowa w Olkuszu.

Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na stronie internetowej www.samorzadzinicjatywa.pl (zakładka „Konkurs na projekty obywatelskie – gmina Olkusz”). Autorzy przedstawią swoje pomysły na spotkaniu mieszkańców, 2 lipca o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Olkuszu. Wówczas będzie można oddać swój głos na najlepszy projekt. Głosować można także w Punkcie Podawczym w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz oraz poprzez stronę internetową www.samorzadzinicjatywa.pl. Głosowanie trwa od 28 czerwca do 11 lipca. Projekty będą również oceniane pod względem merytorycznym przez zespół ekspertów z Fundacji BIS.

Projekty obywatelskie będą realizowane w ramach programu „Samorząd z inicjatywą”. Program ten uzyskał dofinansowanie z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych w ramach Grantu Blokowego dla Organizacji Pozarządowych i Polsko-Szwajcarskich Regionalnych Projektów Partnerskich Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. „Samorząd z inicjatywą” realizowany jest przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Urząd Miasta Krakowa, jego uczestnikiem jest gmina Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
młody grillownik
młody grillownik
10 lat temu

Będziemy codziennie palić wielkiego grilla 8) 8) 8)
Brawo zarząd.

grilowiec
grilowiec
10 lat temu

Co za durny pomysł z grilowiskiem? Ogród zabaw to jest dobry pomysł. Szkoda pieniędzy na jakieś gazeciny czy grilowiska. Bez przesady.