rynek olkusz

Wygodny i darmowy środek komunikacji internetowej jakim jest sieć Wi-Fi na olkuskim rynku, od dłuższego czasu szwankuje. Szkoda, bo zarówno mieszkańcy jak i turyści często korzystają z tego rozwiązania. Magistrat twierdzi, że wkrótce to sie zmieni.

– Szkoda, że tak to wygląda, bo praktycznie w każdym centrum miasta można skorzystać z Wi-Fi. Po rewitalizacji lubimy się tu spotykać i czasem internet się przydaje – twierdzi Adam, mieszkaniec Olkusza.

Zapewne podobnego zdania są nie tylko olkuszanie, ale również turyści odwiedzający miasto. Wi-Fi pozwalające na bezpłatne połączenie z internetem umożliwia dostęp do wszystkich witryn. Na szczęście to nie jedyne źródło informacji, bowiem w siedzibie olkuskich strażaków OSP istnieje Centrum Informacji Turystycznej.

– Najprawdopodobniej przyczyną problemów jest uszkodzenie podczas burzy urządzeń na dachu budynku urzędu. Adminstratorem Wi-Fi w rynku jest prywatna firma. Będziemy interweniować, by jak najszybciej usunąć usterkę. Jeśli firma nie będzie w stanie wywiązać się z umowy, zrobimy wszystko, by przywrócić Wi-Fi – zapewnia Michał Latos, rzecznik prasowy UMiG Olkusz.
Do czasu usunięcia awarii darmowe Wi-Fi oferuje większość restauracji na rynku oraz lokale w centrum miasta.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o