Olkusz

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o komentarzu Grzegorza Tomsi, który w dosadny sposób skomentował na Facebooku wejście posłanki Agnieszki Ścigaj do rządu. Radny złożył rezygnację ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu.

Przypomnijmy, że w ubiegłą środę na fejsbukowym profilu radnego pojawił się komentarz, w którym nazwał on parlamentarzystkę „kolejnym Kukizowym ści..em dołączającym do rządu”. O odwołanie autora tych słów z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej szybko zaapelował na FB wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, złożenie wniosku o odwołanie zapowiedziała grupa olkuskich radnych.

Radny Tomsia przeprosił za swój wpis, tłumacząc, że zbyt emocjonalnie zareagował na wieść o wejściu Agnieszki Ścigaj do rządu. Zaznaczył przy tym, że decyzji posłanki nie pochwala. 

Wiceprzewodniczący Grzegorz Tomsia złożył wniosek o rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji w Radzie. 

Wniosek o odwołanie Tomsi ze stanowiska wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Olkuszu złożyła także grupa radnych. Sprawa będzie rozpatrywana na sesji w czwartkowe popołudnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze