Olkusz

Dzień Smerfa na Słowikach to już tradycja! Mieszkańcy spędzili kilka godzin na dobrej zabawie na olkuskim osiedlu z niebieskimi dachami. Atrakcji nie brakowało, a w programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie.

Jak co roku, osiedlowe święto rozpoczęli najmłodsi – ulicami osiedla przeszedł smerfny korowód. Wszystkich przywitali organizatorzy: koordynator Klubu Sportowego Flika Maria Beszterdo i Michał Tworus – prezes Spółdzielni Mieszkanowej „Nowa”. Podczas uroczystego otwarcia niebieskie i białe balony poszybowały ze sceny – to znak, że zabawę czas zacząć.

W wakacyjne klimaty wprowadzili gości młodzi artyści z Przedszkola nr 13, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Klubu Sportowego Flika, których wokalne i taneczne talenty gorąco oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg konkursów z nagrodami. Zwieńczeniem Dnia Smerfa był koncert zespołu rockowego „Spamm” i zabawa z DJ – em Łaskawiec Light & Sound.

W trakcie osiedlowego święta nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych uczestników. Festiwal kolorów, dmuchańce, malowanie twarzy, pokazy policji i straży pożarnej – wszyscy, bez względu na wiek, świetnie się bawili.

Podczas Dnia Smerfa Flika prowadziła zbiórkę publiczną na  operację kręgosłupa Krzysia z osiedla Słowiki.

– W tym roku przypadają również 10 urodziny Klubu Sportowego FlIka. Przez te 10 lat  zrealizowaliśmy liczne  projekty i różnego rodzaju przedsięwzięcia – jednym z nich jest organizowany co rocznie festyn – DZIEŃ SMERFA. Dziękuję wszystkim osobom i instytucjom, na które zawsze możemy liczyć, za zawsze otwarte drzwi. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie. Za każde „tak pomogę, pomożemy”, które usłyszałam z Państwa ust przez ostanie miesiące organizując festyn – mówi Maria Beszterdo, koordynator Klubu Sportowego Flika i przewodnicząca Zarządu Osiedla Słowiki. 

Imprezę zorganizował Klub Sportowy „Flika” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowa”. Patronat sprawowali: „Przegląd Olkuski”, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Powiat Olkuski, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Olkuski Klub Sportowy „Słowik”, Zarząd Osiedla Słowiki.

fot. Grzegorz Piotr Przetakiewicz

Dzień Smerfa na Słowikach to już tradycja! Mieszkańcy spędzili kilka godzin na dobrej zabawie na olkuskim osiedlu z niebieskimi dachami. Atrakcji nie brakowało, a w programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie.
Zdjęcia: Grzegorz Piotr Przetakiewicz
« 1 z 3 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze