dyktando2016

12 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbyło się III Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego zorganizowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Celem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, szczególnie rozumienia tekstu słuchanego i umiejętności pisania oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Zadaniem uczestników konkursu było uzupełnienie na podstawie słuchanego tekstu słów w gotowym tekście. W czasie kiedy dyktanda były sprawdzane, uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez lektorkę z Centrum Helen Doron w Olkuszu.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce Jakubowi Ćmielewskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu oraz ex aequo II miejsca: Oliwerowi Kucy ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, Piotrowi Polakowi ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym, Mateuszowi Szwagrzykowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie oraz Martynie Wąs ze Szkoły Podstawowej w Osieku.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz olkuską Bibliotekę, a laureat I miejsca zdobył dodatkowo kupon na bezpłatny trymestr nauki w Centrum Helen Doron w Olkuszu oraz puchar Helen Doron dla siebie i szkoły. Wręczenie pucharu dla zwycięskiej szkoły odbędzie się 22 maja 2016 r. w MOK w Olkuszu, podczas uroczystej Gali End of The Year Show.
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne Dyktando za rok!

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
karol Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
karol
karol

To sprawdza sie, jako motywacja do nauki. Po inne aplikacje do nauki angielksiego, warto spojrzec na http://enjoybydgoszcz.pl/edukacja/item/11346-10-aplikacji-do-nauki-angielskiego-na-telefon