iks biegi2

Intensywny weekend mieli biegacze reprezentujący sekcję lekkoatletyczną klubu IKS Olkusz, którzy rywalizowali nie tylko na krajowym podwórku, ale także mieli także okazję uczestniczyć w imprezie rangi międzynarodowej. W sobotę na stadionie krakowskiego AWF odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce. Kamil Wichary, wygrał swój bieg na dystansie 1 000 m z czasem 2.47.77 i zdobył złoty medal. W ten sposób zapewnił sobie miejsce w reprezentacji województwa małopolskiego na Mistrzostwa Polski Młodzików – Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 września w Radomiu. Na tych samych zawodach Karolina Kwapisz w kategorii młodziczek w biegu na 1 000 m z czasem 3.14.39 zajęła 3 miejsce i tym samym zdobyła brązowy medal.

W niedzielę w Wadowicach odbył się 36 Ogólnopolski Bieg Powsinogi na dystansie 5 km, który zdecydowanie wygrał Emmanuel Wojtacha.

iks biegi

W sobotę w miejscowości Betws y Coed w północnej Walii, odbyły się Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich. Na starcie biegu juniorów na dystansie 8,9 km stawił się zawodnik IKS Olkusz, Adrian Wojtacha, który dzielnie walczył z rywalami. Ostatecznie na metę wbiegł na pozycji 38, jako trzeci z Polaków. Złoto wywalczył Turek Ferhat Bozkŭrt. Drużynowo reprezentacja Polskich juniorów została sklasyfikowana na 8 miejscu. Sponsorem biletu lotniczego Adriana na tą imprezę był Urząd Miasta i Gminy Olkusz. Trenerem wszystkich wyżej wymienionych zawodników jest Pan Trener Kazimierz Chechelski, a jego pomocnikiem Jakub Sowiński.