wasze interwencje nowe

Kwestia uchodźców to jeden z najgorętszych tematów ostatnich tygodni. Dyskusje na ten temat prowadzą politycy na wszystkich szczeblach. Sprawa imigrantów odbiła się echem także na lokalnym podwórku. Naszego Czytelnika oburzył komentarz, jaki zamieścił jeden z miejskich radnych na portalu społecznościowym. Chociaż radny prowadzi tam prywatny profil, szybko odniósł się do uwag interweniującego w naszej redakcji Czytelnika.

Michał Mrówka, bo o nim mowa, komentując post dotyczący „Nowego planu inwazji” użył określenia: „Ewentualnie miny po wojnie w b. Jugosławii mogą ich zatrzymać”. – Czy jest to wypowiedź godna radnego, działacza społecznego, osoby publicznie deklarującej swój związek z kościołem? Czy radny Michał Mrówka zdaje sobie sprawę z niestosowności swojej wypowiedzi, także w kontekście nierozwiązanego i jakże niebezpiecznego problemu min w Bośni i Hercegowinie? Być może moje oburzenie jest na wyrost. Być może emocje biorą górę nad rozsądkiem. Być może nie warto walczyć z wiatrakami. Uważam jednak, że nie powinniśmy tolerować takiej mowy nienawiści – napisał do nas Czytelnik, prosząc naszą redakcję o kontakt z radnym w opisanej sprawie.

Tak też zrobiliśmy. Michał Mrówka zapytany o swoją wypowiedź podkreśla, że zamieszczone przez niego komentarze na facebooku, są jego prywatnymi stwierdzeniami. – Nie wypowiadam się jako przedstawiciel PiS-u czy Rady Miejskiej. Problem migrującej ludności z Syrii wywołuje, jak wiemy różne i skrajne opinie. Komentarz: „Ewentualnie miny po wojnie w b. Jugosławii mogą ich zatrzymać” jest niczym innym jak stwierdzeniem faktu, że zmieniając trasę kursu na Zachód, uchodźcy mogą natrafić na pozostałości po wojnie w byłej Jugosławii. Nie doszukiwałbym się tutaj pejoratywnej opinii, choć środowiska liberalno – lewicowe zapewne będą to odbierać jako złorzeczenie uchodźcom. Wszyscy rozumiemy dramat tych ludzi, ale równocześnie przybywając do Europy, muszą respektować prawo i obyczaje tutaj napotkane – twierdzi Michał Mrówka.

A jak Wy oceniacie opisaną sytuację? Czy prywatne komentarze należy utożsamiać z publicznymi funkcjami piastowanymi przez ich autorów ? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl! 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Valdez76
Valdez76
8 lat temu

To wygląda tak. Polityk ,który pytany czy więźniowie po resocjalizacji powinni wrócić do społeczeństwa odpowie twierdząco.Na pytanie czy chciałby mieć takiego więźnia za sąsiada odpowie przecząco.No to jak to jest naprawdę,czy jest wiarygodny? Jak jego osobiście problem nie dotyczy to ma wiele do powiedzenia.Hipokryzja!

.
.
8 lat temu

Imigranci – gorący temat. Repatrianci, których gmina Wolbrom przyjęła – temat zapomniany.Gmina Wolbrom oczywiście zrobiła wszystko co należy – zapewniła pracę jednemu z członków rodziny i dała mieszkanie na poddaszu remizy w Lgocie.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8964022,lgota-wielka-przyjechali-do-polski-bo-wierzyli-ze-tu-jest-ich-ojczyzna-zawiedli-sie,id,t.html

moherowy beret
moherowy beret
8 lat temu

[quote name=”ministrant”]Oto cały olkuski PiS. W imię wartości chrześcijańskich i miłości bliźniego przegonić uchodźców przez pole minowe.

Brawo Panie Mrówka. Oto Pański obraz. Maska opadła.
Brawo Panie Kmita, Panie Osuch za to, że milczycie i uważacie, że wszystko jest ok, że można takie rzeczy pleść, będąc radnym Prawa i Sprawiedliwości.
A może Wy też chcielibyście w ten sposób rozwiązać problem syryjskich uchodźców, kobiet z dziećmi na rękach? I dlatego właśnie milczycie?

A w niedzielę oczywiście… Panowie, obrońcy życia… pewnie do komunii, prawda?

Gratuluję dobrego samopoczucia i szerokiego sumienia.
Alleluja… i do przodu![/quote]

WARA od PiS-u!!!!!!!!!

PXT
PXT
8 lat temu

Multi kulti może i nie byłoby czymś podłym dopóki byłoby osadzone w wzajemnej tolerancji i poszanowaniu. Pierwszym krokiem przewodnim do tego co nieuniknione już się dzieje, to ekumenizm ten od najwyższych szczebli. Słowem to co dziś stało się w Nowym Yorku w strefie Zero w najszerszym możliwym zakresie religii światowych z udziałem Papieża Franciszka. Musimy mieć świadomość, że to co dzieje się w Europie nie ominie Polski tak jak to co dzieje się na globie nie omija Europy. Tak więc nie za bardzo jesteśmy w stanie się wyizolować od tego skoro już żeśmy zaszli tak głęboko w europolitykę. Mamy tylko jedno wyjście a mianowicie mądrze to rozgrywać i pewnie też zapłacimy wysoką cenę tak jak płacili ją nasi przodkowie, widać taka jest natura toczącej się historii homo sapiens, że nie ma możliwości uwicia ciepłych gniazdek i beztroskiego wylegiwania w nich. Zrozumienie mentalności „obcych” nie polega na wprowadzaniu u nich demokracji siłą, a tym bardziej separacji religii od państw u siebie, bo obydwa te fatalne działania nie robią nic innego jak tylko beznadziejnie i bezmyślnie osłabiają naszą pozycję i zachęcają do zdominowania ją przez „obcych”. Są to czynniki od których wszyscy jesteśmy zależni tak jak od zasobów bogactw naturalnych, oraz powietrza i wody na Planecie. Religii nie da się unicestwić trzeba z nimi żyć. Mądrze.

przeglad
przeglad
8 lat temu

Panie mrówka jest pan na muszce naraził się pan komuś i lepiej zlikwidowac profil facebook i trzymac język za zębami. Osobiście brudasów z Syrii też tu nie chce.

P X T
P X T
8 lat temu

Prywatne poglądy osoby publicznej ta osoba nie powinna ukrywać. Takie jest moje zdanie. Wszelkie ukrywanie i dostosowywanie się do tzw. poprawności politycznej jest samo w sobie szczytem hipokryzji i dwulicowości i takiej osobie nie można ufać. Tak więc osoba taka powinna głosić SWOJE poglądy naturalnie w sposób szczery ale zarazem kulturalny. Lekarz jest lekarzem nawet w czasie i sytuacji prywatnej, więc nie powinien ukrywać swoich umiejętności w obliczu zagrożenia czyjegoś zdrowia nawet jeśli jest na urlopie w roli turysty. Nie wyobrażam sobie być osobą publiczną a np. głosować wbrew swoim przekonaniom bo szef partii tak kazał- sumienie by mnie zabiło, tak więc chyba nie nadaję się na polityka. Nie wyobrażam sobie głosić czegoś publicznie wbrew swoim prywatnym przekonaniom. Jeśli już (sytuacja hipotetyczna) zdecydowałbym się kandydować to wyborcy MUSIELIBY znać moje prywatne AUTENTYCZNE przekonania i nie istnieje inna opcja, bo udawanie i kłamstwo ma krótkie nóżki. Jeśli będąc politykiem zasiniałaby jakaś sytuacja, z którą nie mogę pogodzić moich autentycznych poglądów, to otwarcie trwam w opozycji do tej sytuacji, a jeśli miałbym się „dostosować” z powodu poprawności „trendy” politycznej to po prostu odchodzę nawet bez kasiory, ale z CZYSTYM SUMIENIEM.

Ernest
Ernest
8 lat temu

Pani Wiolu! Niech Pani nie korzysta z doświadczeń Pani Olejnik, czy Lisa. Bardzo Panią proszę. Mam wrażenie, że stać Panią na coś więcej.

celebryta
celebryta
8 lat temu

„A jak Wy oceniacie opisaną sytuację? Czy prywatne komentarze należy utożsamiać z publicznymi funkcjami piastowanymi przez ich autorów ? Czekamy na Wasze opinie na http://www.przeglad.olkuski.pl! „
Na zadane przez redakcję pytanie odpowiadam: Prywatnych komentarzy i wypowiedzi nie należy utożsamiać z pełnionymi funkcjami publicznymi. Ktoś, kto pełni publiczną funkcję powinien prywatnie mówić co innego, a oficjalnie co innego, podobnie uważam zresztą, że jest niedopuszczalne, by osoba publiczna mówiła to co myśli jeśli jest to nawet prawdą, gdyż w swych wypowiedziach powinna raczej kierować się zawsze poprawnością polityczną i wytycznymi napływającymi do mediów z instytucji mającej swoją siedzibę na ulicy Czerskiej w Warszawie. Ja np. jako osoba prywatna twierdzę, że 2+2= 4, ale kiedy ktoś zapyta mnie o to jako osobę publiczną, to najpierw upewniam się, co na ten temat mówi wiadoma gazeta, co mówią w głównych mediach.Jeżeli mówią, że 2+2= 7, to ja jako osoba publiczna też twierdzę, że 7 a nie 4. Jako osoba ambitna chcę przecież być zapraszany na salony, udzielać wywiadów w głównych redakcjach i być celebrytą. Jeśli jest to tam mile widziane to mogę nawet stwierdzić, że w młodości byłem molestowany przez księdza proboszcza, ojca, wujka, matkę i siostrę i dodatkowo przez babkę.A co mi szkodzi, przecież to jest takie trendy.

Młody
Młody
8 lat temu

„Wywiad z posłem Jackiem Osuchem”

Z foci wynika że wywiad był dla Radia Kraków, czy ktoś poda mi linka abym mógł go odsłuchać ?

stinek
stinek
8 lat temu

Widzę, że elektorat PISu (inteligentnych inaczej) zmobilizował się do walki

do ministranta
do ministranta
8 lat temu

[quote name=”ministrant”]Oto cały olkuski PiS. W imię wartości chrześcijańskich i miłości bliźniego przegonić uchodźców przez pole minowe.
A może Wy też chcielibyście w ten sposób rozwiązać problem syryjskich uchodźców, kobiet z dziećmi na rękach? I dlatego właśnie milczycie?
A w niedzielę oczywiście… Panowie, obrońcy życia… pewnie do komunii, prawda?
Gratuluję dobrego samopoczucia i szerokiego sumienia.
Alleluja… i do przodu![/quote]
Panie ministrancie, Panu nie chodzi o syryjskich uchodźców. Panu chodzi o likwidację chrześcijaństwa nawet za cenę islamizacji. A jeśli chodzi o rozwiązanie problemu syryjskiego, to zwróć się Pan do winowajców tego stanu rzeczy, tj. do USA, które zdestabilizowało Syrię, w nadziei na zaprowadzenie tam demokracji na amerykańską modłę, podobnie jak w Iraku, Egipcie i Libii. To tylko świadczy o poziomie przywódców USA i Francji, którzy pomimo przykładu Afganistanu i Iraku uważali, że coś takiego może się udać w zupełnie innej kulturze, wśród ludzi o zupełnie innej mentalności. Ale jak widać ten idiotyzm dalej rządzi głowami „światłych” demokratów także w Europie. A może chodzi raczej o umocnienie pozycji bezcennego państwa Izrael na Bliskim Wschodzie. O, w takim przypadku można oczywiście zaryzykować przyszłość Europy.

ministrant
ministrant
8 lat temu

Oto cały olkuski PiS. W imię wartości chrześcijańskich i miłości bliźniego przegonić uchodźców przez pole minowe.

Brawo Panie Mrówka. Oto Pański obraz. Maska opadła.
Brawo Panie Kmita, Panie Osuch za to, że milczycie i uważacie, że wszystko jest ok, że można takie rzeczy pleść, będąc radnym Prawa i Sprawiedliwości.
A może Wy też chcielibyście w ten sposób rozwiązać problem syryjskich uchodźców, kobiet z dziećmi na rękach? I dlatego właśnie milczycie?

A w niedzielę oczywiście… Panowie, obrońcy życia… pewnie do komunii, prawda?

Gratuluję dobrego samopoczucia i szerokiego sumienia.
Alleluja… i do przodu!

peak
peak
8 lat temu

Czy radny jest osobą prywatną czy publiczną, czy może jest osobą publiczną tylko w czasie pełnienia funkcji radnego? Albo inaczej, czy lekarz jest lekarzem tylko w godzinach pracy? Czy pisanie postów w Internecie, na portalu społecznościowym, czyli de facto w miejscu publicznym jest czymś prywatnym czy publicznym? I tak w ogóle i ogólnie- jeśli ktoś zostaje radnym (o lewicowych czy prawicowych poglądach), to mamy prawo od niego wymagać przede wszystkim umiejętności myślenia.

straszne
straszne
8 lat temu

[quote name=”rastaman”]hipisko z unii… przekonasz się o Twoich poglądach, gdy islamisci bedą dymać Twoje dzieci. Mrówka ma w zupełnosci rację i 90% obywateli stanie w jego europie. ludzie obudźcie sie i wypijcie jakiś wybielacz mózgu, bo chyba się wam zwoje zastały.
Polska dla Polaków[/quote]
Poziom intelektualny naszego społeczeństwa upada z każdym rokiem. Jakim trzeba być intelektualnym prymitywem,aby nie zrozumieć doskonałej ironii bijącej wręcz z komentarza „hipiski z unii”, która w sposób sarkastyczny przedstawia czytelnikom sposób myślenia wszelkiej maści pseudointeligentów, nawiedzonych lewackich pięknoduchów pragnących być na topie, przekupnych dziennikarzy mediów prezentujących pomimo wielkiego zagrożenia dla Europy opinie wrogów tej Europy i jej kultury, zapalczywych wrogów chrześcijaństwa, dążących do jego obalenia nawet za cenę wprowadzenia w niej islamu w arabskim wydaniu fundamentalistycznym, debilnych teorii o ratowaniu systemów emerytalnych za pomocą zatrudniania imigrantów pragnących jedynie europejskiego socjalu. jakim trzeba być intelektualnym tępakiem by nie wychwycić tego sarkazmu, który powinien aż kłuć w oczy nawet mało rozgarniętego gimnazjalistę. Nie dziwota, że większość polskiego społeczeństwa wierzy święcie w każdy podany im przekaz , a prostactwo zapanowało w mediach.

bio
bio
8 lat temu

[quote name=”hipiska z Unii”]Wpisując się w obowiązujący w tej sprawie dominujący nurt medialny [/quote]
Zapomniałaś, że dostrzeganie podtekstu i ironii to umiejętność dostępna w tej chwili nielicznym? Żeby być zrozumianym trzeba pisać w stylu łopatologicznym, kawa na ławę, czyli pożądana dosłowność bezwzględna.
Radny Mrówka, w naiwności swojej wierzy nadal, że na FB można posiadać „prywatny” profil? Nie ma prywatności w necie, proszę pana, chyba, że zablokuje się wszystkim dostęp do do własnego konta, tylko po co go wtedy posiadać. A problem wpisu radnego rozdmuchany sztucznie – o imigrantach czyta się na każdym portalu, w Przeglądzie panowała cisza, więc trafił się temat jak ślepej kurze.

ale jaja!!!
ale jaja!!!
8 lat temu

[quote name=”figo fago”][quote name=”rastaman”]hipisko z unii… przekonasz się o Twoich poglądach, gdy islamisci bedą dymać Twoje dzieci. Mrówka ma w zupełnosci rację i 90% obywateli stanie w jego europie. ludzie obudźcie sie i wypijcie jakiś wybielacz mózgu, bo chyba się wam zwoje zastały.
Polska dla Polaków[/quote]
Czy Szanowny Pan nie zauważył, że hipiska z unii zapodała nam naprawdę mega dobry sarkazm?[/quote]
Mam nadzieję, że to był sarkazm, bo jeśli to na serio to może oznaczać, że jest skończonym idiotą, albo wyborcą PO lub co gorsza Palikota 😆

figo fago
figo fago
8 lat temu

[quote name=”rastaman”]hipisko z unii… przekonasz się o Twoich poglądach, gdy islamisci bedą dymać Twoje dzieci. Mrówka ma w zupełnosci rację i 90% obywateli stanie w jego europie. ludzie obudźcie sie i wypijcie jakiś wybielacz mózgu, bo chyba się wam zwoje zastały.
Polska dla Polaków[/quote]
Czy Szanowny Pan nie zauważył, że hipiska z unii zapodała nam naprawdę mega dobry sarkazm?

pavv
pavv
8 lat temu

Murzynek Ahmed w Paryżu mieszka, Głowę Ci uciąć chce ten koleżka, Ostrzy maczetę przez całe ranki, Czyta z Koranu co lepsze wzmianki, O tym co robić ma z niewiernymi, Gdy na ulicy spotka blond w mini, A gdy ze szkoły do domu wraca, Bomby buduje to jego praca, Aż mama krzyczy Ahmed łobuzie, Kiedy dynamit chowa w swej bluzie, Mama powiada poszukaj żony, Ale on w kozy wciąż zapatrzony, Lecz mamy miłość ciągle jest czysta, Bo dobry z niego jest terrorysta, Dobrze, że Ahmed z Islamistami, Nie chodzi tutaj do szkoły z nami

pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”hipiska z Unii”]Szczerze uważam, że ludzie ci wzbogacą naszą polską kulturę i swoją pracowitością pozwolą nam zabezpieczyć byt przyszłych emerytów.[/quote]

Akurat ciapaci to niezbyt robotni są.

Mike
Mike
8 lat temu

[quote name=”Marcus”]Przegląd schodzi na psy… Podobno dziś śmierdziało pod wodociagami. Czy będzie w tej sprawie art? Czy redakcja jest jeszcze ….niezależna/zależna? Jeśli tak od kogo???
Pan Mrówka ostatnio krytycznie zaczął wypowiadać się o działaniach burmistrza. Więc jego służby zadbały o promocję radnego. Ochyda Panie i Panowie. A bezrobocie jak było tak było w Olkuszu… i pan Roman tego nie odczaruje. Choć tyle wszystkim naobiecywał…[/quote]
A czy redakcja, w której pracuje Pan Radny Mrówka jest niezależna czy może jest typowo politycznym pismem? Czy jest to etyczne? Propaganda jaką się tam uprawia przechodzi wszelkie granice…

rastaman
rastaman
8 lat temu

hipisko z unii… przekonasz się o Twoich poglądach, gdy islamisci bedą dymać Twoje dzieci. Mrówka ma w zupełnosci rację i 90% obywateli stanie w jego europie. ludzie obudźcie sie i wypijcie jakiś wybielacz mózgu, bo chyba się wam zwoje zastały.
Polska dla Polaków

hipiska z Unii
hipiska z Unii
8 lat temu

Wpisując się w obowiązujący w tej sprawie dominujący nurt medialny i jako ktoś mający ambicję zaliczać się do elity i inteligencji, chciałam oznajmić, że jestem za przyjmowaniem do naszego kraju jak największej ilości uchodźców muzułmańskich.Szczerze uważam, że ludzie ci wzbogacą naszą polską kulturę i swoją pracowitością pozwolą nam zabezpieczyć byt przyszłych emerytów.Kiedy widzę te tysiące kobiet muzułmańskich,które pozostawiły w strefie wojny swych dorosłych synów i mężów, by walczyli z panującymi tam reżimami o demokrację, a same z dziećmi na rękach tułają się po głuchej na ich niedolę Europie,to serce mi się kraje.Widzę to każdego dnia w telewizji.Dla tego wołam: „Chcę mieć Arabkę za sąsiadkę”.,”Przyjeżdżajcie całymi rodzinami, a nawet klanami”.Wzywam do tolerancji dla ludzi innych kultur i religii. Dość panoszenia się nietolerancyjnego Kościoła Katolickiego.Musimy dążyć do tego,żeby znakomity profesor z Princeton Pan Jan Tomasz Gross już nie wypominał nam tej straszliwej prawdy o Polakach, że w czasie II wojny światowej zamordowali więcej Żydów niż Niemców.Stańmy się w końcu nowocześni,nie bójmy się tolerancyjnego,jak żadna religia, niosącego pokój Islamu.Nie bądźmy zaściankowi.Marzy mi się sytuacja kiedy na olkuskim rynku stanie wielki meczet, a ja wraz z wszystkimi mieszkańcami zawołam; Allah Akbar.

RobHe
RobHe
8 lat temu

[quote name=”nota”][quote name=”Marcus”]Przegląd schodzi na psy… Podobno dziś śmierdziało pod wodociagami. Czy będzie w tej sprawie art? Czy redakcja jest jeszcze ….niezależna/zależna? Jeśli tak od kogo???
Pan Mrówka ostatnio krytycznie zaczął wypowiadać się o działaniach burmistrza. Więc jego służby zadbały o promocję radnego. Ochyda Panie i Panowie. A bezrobocie jak było tak było w Olkuszu… i pan Roman tego nie odczaruje. Choć tyle wszystkim naobiecywał…[/quote]

Ciekawe czym pan Mrówka naraził się, że piszą artykuły krytyczne wobec niego?[/quote]

Coś w tym jest prawdy, wystarczy śledzić na bieżąco lokalną prasę i łatwo można wysnuć wnioski kto za tym stoi. Dobre spostrzeżenie. „Służby” burmistrza nie śpią.

P X T
P X T
8 lat temu

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Biedny rodzic ma chore dziecko i potrzebny jest bardzo kosztowny zabieg, (były nawet takie przypadki niedawno, że ludzie dobrej woli robili zrzutkę dzięki mediom) Ale jak wiemy nie każdy jest szczęśliwcem, że ktoś się żywo zainteresuje jego losem i musi radzić sobie sam. Zdesperowany rodzic, którego możliwości ta sytuacja wielokrotnie przerosła nie widząc perspektyw szuka sponsorów a idzie to bardzo opornie, gdyż mnogość takich przypadków oraz liczne oszustwa w tej materii skutecznie zniechęcają tychże zabijając ich empatię, a czas gra na niekorzyść nieszczęśników, więc decyduje się na napad rabunkowy na kogoś bogatego o którym powszechnie wiadomo, że jego życie to czas spędzany głównie na wystawnym konsumpcjonizmie. Moje pytanie brzmi: Czy możemy potępiać rodzica tego dziecka? Czy mu współczuć? To jest bowiem odwieczny problem ludzkości przedstawiony w pigułce.

stinek
stinek
8 lat temu

Widać, że Mrówka i pomagierzy z PISu wzięli się ostro za minusowanie niewygodnych wpisów

o.n.o.
o.n.o.
8 lat temu

A nie lepiej się pośmiać z jego głupoty? Nawalił i to widać. A wy zaczynacie od razu wielkie rozmowy. Przejrzyjcie może profile swoich znajomych i innych „polityków” a zobaczycie, że niektórzy mają jeszcze gorsze poglądy i o nich nikt nie pisze. Mnie ta sytuacja po prostu bawi. 😀

rudzielec
rudzielec
8 lat temu

Ludzie, każdy popełnia błędy. Można powiedzieć, że strzelił sobie w kolano, ale od razu rozdmuchiwać to na cały Olkusz, bo autor tekstu nie ma innych tematów? Może warto się zająć czymś, co jest naprawdę ważne? Jasne. Jest z PIS-u, jest osobą publiczną i powinien się wypowiadać jedynie ładnie i zgodnie z tym, co sądzi partia (jak to niektórzy tutaj twierdzą). Powiedział/Napisał i już wszyscy wiedzą, co myśli. Głupi był, że nie zatrzymał tego dla siebie, ale nie wydaje Wam się, że może to być po prostu próba zwrócenia nam uwagi na coś innego (tutaj maluczkiego Mrówkę) żebyśmy nie widzieli, co się dzieje przed wyborami? Może tak teraz na tym powinniśmy się skupić, bo to już niedługo, a jak na razie kandydatów na mieście nie widać.

pavv
pavv
8 lat temu

ZAKAZ PISANIA PRAWDY! Przynajmniej jeszcze przez miesiąc.

bania
bania
8 lat temu

[quote name=”nota”]Czy ten tajemniczy „czytelnik” ma może na imię Romek?[/quote]

A może dr Robert?

nota
nota
8 lat temu

Czy ten tajemniczy „czytelnik” ma może na imię Romek?

nota
nota
8 lat temu

[quote name=”Marcus”]Przegląd schodzi na psy… Podobno dziś śmierdziało pod wodociagami. Czy będzie w tej sprawie art? Czy redakcja jest jeszcze ….niezależna/zależna? Jeśli tak od kogo???
Pan Mrówka ostatnio krytycznie zaczął wypowiadać się o działaniach burmistrza. Więc jego służby zadbały o promocję radnego. Ochyda Panie i Panowie. A bezrobocie jak było tak było w Olkuszu… i pan Roman tego nie odczaruje. Choć tyle wszystkim naobiecywał…[/quote]

Ciekawe czym pan Mrówka naraził się, że piszą artykuły krytyczne wobec niego?

Emeryt0
Emeryt0
8 lat temu

[quote name=”?”][quote name=”rudzielec”]Nie róbmy afery z jednej drobnej wypowiedzi. Istnieją chyba w Olkuszu ważniejsze tematy, prawda?[/quote]
Pan radny Panie rudzielcu za nasze pieniądze ma nas reprezentować i dbać o to, żeby nam żyło się w Olkuszu lepiej. Może Pan radny ma ambicje zajmować się w przyszłości sprawami kraju, a może Europy – jego sprawa. Niezależnie od tego co myślę w sprawie uchodźców uważam, że w Olkuszu są ważne sprawy, którymi Pan radny może i powinien się zajmować, a nie bawić w MSZ, czy MSW i to jak na osobę publiczną w taki sposób. Zatrzymywanie imigrantów minami świadczy o poziomie rozumienia Ewangelii i poziomie etycznym Pana radnego. Czy stać go na to żeby napisać jedno magiczne słowo, które powinien napisać?[/quote]

Tacy jak on nigdy nie przepraszają. Nie rozumienie życia jest dużą przeszkodą w sprawowaniu dobrze funkcji publicznych. Żenada.

stinek
stinek
8 lat temu

Jeśli Radny Mrówka chce być prywatnym człowiekiem to niech zda mandat radnego. Wtedy niech sobie wypisuje idiotyzmy gdzie chce.

Platinum II
Platinum II
8 lat temu

No właśnie. Czy radny może mieć dwa oblicza. Może co do prywatności i sfer z nią związanymi to coś w tym jest no ale jeśli chodzi o poglądy, przynależności itp to już nie. Jeśli się jest pisowcem, lewicowcem czy też innej maści poplecznikiem jakiejś frakcji to nie może to być wyłącznie w pewnych sytuacjach a w życiu codziennym, prywatnym to można już popuści wodze i stać się nawet talibem czy też innym „terrorystą” Poglądy się ma i łatwo nie powinno się ich radykalnie zmieniać. Ale przecież przykład idzie z góry. toć to dzisiaj taka moda. Każdy polityk wybiera co chce i kiedy chce. Nie ma tu miejsca dla twardych kręgosłupów. Rano jest się z jednymi ale wieczorem dajemy się zaprosić i zgadzamy się z poglądami przeciwników tych porannych przyjaciół. Takich też mamy i naszych radnych. Hipokryzja w czystej postaci. tak nie da się nic zbudować!!! No ale jakich sobie wybraliśmy rajców takie i ich rządzenie. Smiechu warte to wszystko a bezrobocie jak było tak jest i nie widać bodaj cienia nadchodzących dobrych rozwiązań.

?
?
8 lat temu

[quote name=”rudzielec”]Nie róbmy afery z jednej drobnej wypowiedzi. Istnieją chyba w Olkuszu ważniejsze tematy, prawda?[/quote]
Pan radny Panie rudzielcu za nasze pieniądze ma nas reprezentować i dbać o to, żeby nam żyło się w Olkuszu lepiej. Może Pan radny ma ambicje zajmować się w przyszłości sprawami kraju, a może Europy – jego sprawa. Niezależnie od tego co myślę w sprawie uchodźców uważam, że w Olkuszu są ważne sprawy, którymi Pan radny może i powinien się zajmować, a nie bawić w MSZ, czy MSW i to jak na osobę publiczną w taki sposób. Zatrzymywanie imigrantów minami świadczy o poziomie rozumienia Ewangelii i poziomie etycznym Pana radnego. Czy stać go na to żeby napisać jedno magiczne słowo, które powinien napisać?

rigg
rigg
8 lat temu

dla mnie to skandal, ten radny pokazał swoją miałkość, ograniczenie umysłowe i cebulowatość. typowy polak-katolik, co codziennie przed ołtarzem stoi i komunię przyjmuje a jak wróci do domu to myśli komu tu dowalić

o.n.o.
o.n.o.
8 lat temu

to się zabawnie zrobiło 😀

rudzielec
rudzielec
8 lat temu

Hmm… A jakie opinie mają mieszkańcy Olkusza? Codziennie na profilach pojawiają się negatywne zdania odnośnie uchodźców. Rozumiem,że radnemu nie przystoi,ale to jednak człowiek. Ma swoje zdanie i nie zawsze jest ono odpowiednie. Pewnie mnie teraz dopadnie krytyka,że radny już nie jest osobą prywatną tylko publiczną,ale jednak… Nie róbmy afery z jednej drobnej wypowiedzi. Istnieją chyba w Olkuszu ważniejsze tematy, prawda? A radnemu radzę się pilnować i dobrze zastanawiać nad kolejnymi wypowiedziami.

Janek O
Janek O
8 lat temu

Tekst żenujacy… trochę powagi redakcjo! Pani Wiola jak dobra redaktorka nie powinna pisać jak fakt albo super express. Trochę mi przykro, bo Pani warsztat cebulę wyżej.
PS. Pisanie że Mrówka jest związany z kościołem, to tak jakby pisać o dr Herzyku że też jest związany z parafia św. Maksymiliana. Sam widziałem, jak Dokror na Wielkanoc był świecić jajka. A mówi ze jest agnostyk…i taką my w Polsce mamy lewicę.. ehhh. szkoda gadać.

Marcus
Marcus
8 lat temu

Przegląd schodzi na psy… Podobno dziś śmierdziało pod wodociagami. Czy będzie w tej sprawie art? Czy redakcja jest jeszcze ….niezależna/zależna? Jeśli tak od kogo???
Pan Mrówka ostatnio krytycznie zaczął wypowiadać się o działaniach burmistrza. Więc jego służby zadbały o promocję radnego. Ochyda Panie i Panowie. A bezrobocie jak było tak było w Olkuszu… i pan Roman tego nie odczaruje. Choć tyle wszystkim naobiecywał…

Marek C.
Marek C.
8 lat temu

Szkodzi PiSowi dzieciak. Mowa nienawiści nigdy nie będzie akceptowana przez społeczeństwo.

lok
lok
8 lat temu

Radny ma rację.

JU88
JU88
8 lat temu

Ręce opadają na takie tłumaczenie. Już pomijając kwestię imigrantów to po języku jakiego użył widać, że jak kiedyś będzie chciał kandydować do jakiejkolwiek rady sam wpadnie na taką minę i już o nim nie usłyszymy. Zły człowiek.