Olkuszanie w drodze na Jasną Górę

Wraz z pięcioma innymi grupami wyruszyli na dziewiętnastą Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy mieszkańcy Olkusza. Łącznie na pątniczym szlaku wędruje około 1400 osób.
Rekolekcje w drodze rozpoczęła Msza Św. celebrowana przez biskupa sosnowieckiego Piotra Skuchę. Dzień wcześniej pielgrzymowanie rozpoczęły grupy pielgrzymów z Jaworzna, Sosnowca i Będzina. Wraz z trzema grupami olkuszan na pątniczy szlak wyruszyli mieszkańcy Wolbromia, Klucz, Sułoszowej, Przegini i dekanatu sławkowskiego.
Atmosfera wśród pielgrzymów była niezwykle radosna i ciepła, podobnie jak pogoda, gdy wyruszano w drogę. Każdy z pątników miał swoją intencję. - Idziemy do Częstochowy, żeby stawać się lepszymi ludźmi – twierdzi Martyna. Jej koleżanka Agnieszka ze śmiechem dodała, że dla niej pielgrzymowanie to już nałóg, na Jasną Górę idzie bowiem siódmy raz.

Dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, pielgrzymka to nie tylko modlitwa, ale także okazja do dobrej zabawy, wymiany doświadczeń i poznania nowych ludzi.
- Podoba mi się atmosfera pielgrzymek. Dzięki takiej wspólnej wędrówce można zapomnieć o problemach, pomagać sobie i nawiązywać nowe przyjaźnie – twierdzi Grzegorz.
Pątnicy z Olkusza dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia, gdzie wezmą udział we Mszy św. pod szczytem.

Zobacz naszą fotogalerię:

Pątnicy wyruszyli na Jasną Górę - 9.08.2010 Pątnicy wyruszyli na Jasną Górę - 9.08.2010 Pątnicy wyruszyli na Jasną Górę - 9.08.2010 Pątnicy wyruszyli na Jasną Górę - 9.08.2010Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.