Wolbrom

1 osoba została ranna w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Wolbromiu na skrzyżowaniu ulic Garbarskiej i Armii Krajowej. Kierowca forda potrącił rowerzystę. Ranny 61-latek trafił do szpitala w Olkuszu.

Jak wynika ze wstępnych  ustaleń policji, do wypadku doszło około godziny 22 w pobliżu skrzyżowania ulic: Garbarskiej a Armii Krajowej. Kierujący fordem jadąc od strony ulicy Krakowskiej ulicą Garbarską w ulicę Armii Krajowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i potrącił rowerzystę. Według relacji rowerzysta nie miał oświetlenia roweru  i był ubrany na czarno. Ranny rowerzysta został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Olkuszu. Policjanci ustalają teraz dokładnie przyczynę i okoliczności tego wypadku.

Przejażdżki rowerowe i zorganizowane rajdy są częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!

Przypominamy również, że rowerzysta, podobnie jak pieszy, zaliczany jest do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że nie chronią go poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. W zderzeniu z pojazdem kierujący jednośladem jest narażony na poważne  konsekwencje i niebezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.  Warto w czasie jazdy korzystać  z kasku, mimo że nie jest obowiązkowy, w razie kolizji lub upadku z roweru znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo urazu. Ważne jest by być widocznym na drodze, zwłaszcza nocą. Jaskrawe elementy ubioru, takie jak czapka, chustka, kolorowy kask, koszulka, kurtka, kamizelka powodują, że łatwiej dostrzec rowerzystę na jezdni.  Nie wolno zapominać o obowiązkowym wyposażeniu roweru, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinien być wyposażony w:

  •  z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
  •  z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
  •  co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
  •  dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dominik Kędzierski
1 miesiąc temu

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje,  Dominik tel. 664 694 990