Wybory uzupełniające w Żuradzie 3 września

wybory urnaJuż za niespełna trzy tygodnie mieszkańcy Żurady i Witeradowa po raz kolejny będą wybierać swojego przedstawiciela do Rady Miejskiej w Olkuszu.

 

Przypomnijmy, że w maju bieżącego roku w tragicznych okolicznościach zmarł radny Rady Miejskiej w Olkuszu Wojciech Wadas. Zgodnie z przepisami aktualnie obowiązującego Kodeksu Wyborczego w przypadku, gdy w jednomandatowym okręgu wyborczym pojawia się wakat, konieczna jest organizacja przedterminowych wyborów.

W związku z tym w dniu 12 czerwca 2017 roku Wojewoda Małopolski wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Olkuszu. Odbędą się one w granicach okręgu wyborczego nr 17 obejmującego sołectwa Żurada i Witeradów. Wybory zostaną przeprowadzone w dniu 3 września 2017 roku w godzinach od 7.00 do 21. 00.

O głosy mieszańców zabiegać będą czterej kandydaci. Będą to Lidia Małgorzata Jeleń, zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Romana Piaśnika, Renata Iwona Jurczyk, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Renaty Jurczyk, Jakub Jan Chochół z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Olkusza oraz Krzysztof Ignacy Szotek wystawiony przez Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarny Samorząd. O możliwość wystawienia swojego Kandyda ubiegał się także Komitet Wyborczy Wolność, który spotkał się jednak z odmową rejestracji komitetu ze strony Komisarza Wyborczego w Krakowie.

W wyborach do Rady Miejskiej w Olkuszu głosować można tylko na jednego kandydata. Wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat, a także wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają prawo do głosowania przez pełnomocnika. W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu najpóźniej do dnia 25 sierpnia 2017 roku.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!