Bogumił Sobczyk nowym starostą


1Zmiany we władzach powiatu – nowym starostą został Bogumił Sobczyk, dotychczasowy wicestarosta. Jego kandydaturę poparło 18 radnych.

Przypomnijmy, że 8 maja grupa 15 radnych złożyła wniosek o dowołanie starosty Pawła Piasnego. Radni podpisani pod wnioskiem wymienili pięć powodów swojej decyzji: brak należytej dbałości o sprawy powiatu, brak współpracy z większością gmin powiatu olkuskiego, prowadzenie polityki dezinformacyjnej względem Rady Powiatu, podejmowanie decyzji bez mandatu Zarządu Powiatu, opieszałość w sprawie rozwiązania problemu odpadów w Kluczach - Osadzie oraz lekceważenie wyroków sądowych w tej kwestii.

2

Na środowej sesji w głosowaniu tajnym 17 głosami za, przy 6 głosach przeciw, odwołano Pawła Piasnego z funkcji starosty.
-Czego Wam życzyć? Ja powoli staję się szczęśliwym człowiekiem. Życzę Wam, abyście rozbudowali te drogi i chodniki, tak jak marzycie; żebyście pozyskiwali te miliony od wójtów i burmistrzów i by te pieniądze płynęły szerokim strumieniem. Obym bym złym prorokiem, a Wasz optymizm był jak najbardziej racjonalny. Życzę Wam usunięcia w jak najkrótszym terminie do ostatniej tony śmieci z Osady. Mam nadzieję, że nie będziecie zadłużać powiatu i znajdziecie na to dofinansowanie. Życzę Wam, abyście rozbudowali ZS nr 1. Panu przewodniczącego życzę też, by z tego tortu budżetowego wynegocjował pieniądze na remont szpitala i jego doposażenie. Życzę Wam także rozdawania kasy dla NGO – sów i stowarzyszeń, dla sportowców. Życzę Wam tego z całego serca, bo to znaczy, że będziemy mieć dużo pieniędzy. Życzę Wam wygrywania plebiscytów i byście dalej byli fajni. Ja mam czas na wypoczynek, teraz wy się przekonacie z czym się wiąże zarządzanie taką jednostką. Będę pytał – a pytać potrafię. Dziękuję, wszystkiego dobrego, powodzenia - mówił Paweł Piasny po ogłoszeniu wyników głosowania.

3

Nowym starostą został Bogumił Sobczyk, dotychczasowy wicestarosta (18 głosów za, 3 głosy przeciw).
-Bardzo dziękuję wszystkim radnym, którzy zdecydowali się oddać głos za moją kandydaturą. Chciałbym podkreślić, że nowo wybrany zarząd jako ciało kolegialne zrobi wszystko, by kontynuować dobre, rozpoczęte pomysły. Będziemy stać na straży tego, aby inwestycje były podejmowane przemyślanie. Chciałbym podziękować włodarzom gmin za wsparcie, którego udzielali mi praktycznie na każdym etapie. Wiem, że nie będzie łatwo, ale wierzę w rozsadek tej rady, że wspólnie dla dobra powiatu wraz z załogami wszystkich wydziałów i jednostek będziemy pracować nie tylko w konstruktywnej i merytorycznej atmosferze, ale również życzliwej i pełnej szacunku. Dziękuję radnym z mojego macierzystego klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Wspólnota Samorządowa i Kukiz’15, że predystynowali moją osobę do tej niezwykle zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji – mówił nowy starosta Bogumił Sobczyk.

4

Wicestarostą powiatu olkuskiego została Krystyna Kowalewska. Wybrano również trzech pozostałych członków Zarządu Powiatu: Krzysztofa Dąbrowskiego, Piotra Gamrota i Paulinę Polak.
Przewodniczącym Rady Powiatu nadal jest Jacek Osuch. Zmienili się jego zastępcy - miejsce Barbary Rzońcy i Roberta Kozłowskiego zajęli: Paweł Rykała i Kamil Wołek.

5

6

7

8


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.