komputer

Od poniedziałku, 24 kwietnia na stronie internetowej: obywatel.gov.pl każdy kierowca może sprawdzić ile ma na swoim koncie punktów karnych. Obowiązkiem jest posiadanie Profilu Zaufanego, czyli internetowego dowodu osobistego.

Utworzenie takiego profilu nie jest trudne. Trwa maksymalnie kilka minut i można go założyć przez bankowość elektroniczną, z której na co dzień korzysta zdecydowana większość posiadaczy rachunków w placówkach bankowych.

Brak naszego nazwiska w systemie oznacza, że punkty karne otrzymane za przewinienia na drodze albo nie zostały jeszcze wpisane do ogólnopolskiej ewidencji przez policję, albo że przekroczyliśmy dopuszczalną granicę 24 punktów. Takie reguły będą obowiązywały do czasu uruchomienia nowego systemu Centralnej Ewidencji Kierowców.

Dane dotyczące ilości punktów karnych aktualizowane są raz na 24 godziny. Usługa jest w pełni bezpłatna, a podgląd do szczegółowych danych mamy na wyłączność. Profil Zaufany zapewnia bowiem bezpieczeństwo, że naszego ,,bilansu” nie zobaczy ktoś inny.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze