Bukowno

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie interweniowali wobec nietrzeźwych  rodziców, którzy „opiekowali się” 5-letnim dzieckiem. Matka miała ponad 2,8 promila a ojciec ponad 2 promile w organizmie.

Do zdarzenia doszło 17 października  2022 roku, rano po godzinie 10 w gminie Bolesław.  Dyżurny z miejscowego komisariatu został powiadomiony o biegających bez nadzoru dwóch psach. Policjanci ustalili właściciela czworonogów i kiedy przyjechali na miejsce interwencji, zwierzęta znajdowały się już na posesji. Dzielnicowi postanowili pouczyć właściciela o odpowiednim zabezpieczeniu zwierząt i obowiązku sprawowania nad nimi nadzoru.

W rozmowie z właścicielami policjanci wyczuli woń alkoholu. Takie zachowanie nie zaniepokoiłoby policjantów, gdyby nie to, że oboje w tym czasie sprawowali opiekę nad 5-letnim dzieckiem.  Mając podejrzenia, że rodzice mogą być nietrzeźwi, policjanci zbadali stan ich trzeźwości. Pijana była zarówno matka, jak i ojciec dziecka. Matka miała ponad 2,8 promila a ojciec ponad 2  promile w organizmie.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na Policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka.  O tej sytuacji zostanie poinformowany również sąd rodzinny. 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze