Innowacyjny pomysł i nowe miejsca pracy. Olkuscy przedsiębiorcy założyli portal firmymiesne.pl. Organizując w ten sposób przegląd branżowych firm, jednocześnie chcą stworzyć miejsca pracy na początek dla kilku mieszkańców.
Skąd pomysł? Jak mówią twórcy portalu, powstał on na bazie ich wieloletniego doświadczenia w tej branży. – To nisza na rynku, którą udało nam się wypełnić. Firm mięsnych jest sporo, to przecież najpotężniejsza branża w Polsce, jednocześnie bardzo rozdrobniona, bo działa tu wiele lokalnych podmiotów. Okazało się, że trafili w dziesiątkę, bo zainteresowanie jest duże. W portalu mają szanse zaprezentować się nie tylko duże koncerny, ale i mniejsi przedsiębiorcy.

Portal zawiera nie tylko dane dotyczące samych firm, ale i nowości produktowe, informacje o targach branżowych oraz ogłoszenia. Właściciele witryny nie poprzestają na tym. Od stycznia ruszają z projektem, w którym znajdą też miejsce przedsiębiorstwa pośrednio związane z branżą – transportowe czy oferujące przyprawy.
Autorzy portalu twierdzą, że z jednej strony działają na skalę ogólnokrajową i zależy im, aby dotrzeć do jak największej liczby firm oraz osób zainteresowanych tą branżą. Nie zapominają jednak, że są stąd, dlatego po ponad roku prowadzenia tego portalu zamierzają w styczniu otworzyć biuro w Olkuszu i zatrudnić kilka osób do pracy w telemarketingu. Mają nadzieję, że pozwoli im to na rozwinięcie działalności. Tym bardziej że mają jeszcze kilka pomysłów, które chcą zrealizować w przyszłości.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
13 lat temu

Firmy mięsne niech najpierw nauczą swoich kierowców jeździć, parkować i odpowiednio transportować ładunek – ciągnięcie skrzynek z mięsem i wędliną po chodniku (teraz w tej brei) nie jest chyba właściwe … kierowca czy konwojent?? wyłazi takie zaspane ,,nie wiadomo co” z kabiny i łapskami, którymi przed chwilą grzebał w silniku przerzuca towar – bez fartucha lub innej ochronnej odzieży … chyba interwencja sanepidu jest konieczna …