jablko zamiast papierosa

W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha w 1974 roku, zatwierdzony przez Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem. Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce. Na terenie powiatu olkuskiego również włączyliśmy się w obchody tego święta.

Już po raz czwarty uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z gronem pedagogicznym wzięli udział w EVENCIE „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami! Jabłko zamiast papierosa” organizowanym przez Starostwo Powiatowe i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu. Wydarzenie polegało na zjedzeniu 1TONY JABŁEK przez uczestników eventu w tym samym czasie czyli 20 listopada 2014 roku o godzinie 10.00.

jablko zamiast papierosa4

Oprócz uczniów i nauczycieli do akcji przyłączyła się młodzież przebywająca w Zespole Placówek Oświatowych oraz podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Ośrodka Rehabilitacyjno – Eukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olkuszu, Starostwa Powiatowego, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Ochrony Rolnictwa i Nasiennictwa w Olkuszu.

jablko zamiast papierosa2

Celem tego wydarzenia było zmotywowanie osób palących do rozstania się z nałogiem lub ograniczenia używania wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych inhalatorów nikotyny i ochrona zdrowia osób niepalących narażonych na bierne palenie, a także promowanie zdrowego stylu życia i mody na niepalenie wśród mieszkańców powiatu olkuskiego. W evencie udział wzięło ponad 4,5 tysiąca osób.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze