Do dnia dzisiejszego 58 kobietom z sekcji higieny szpitalnej nie zostały wręczone wypowiedzenia, a spółka zewnętrzna wykonuje swoje usługi od połowy lutego. Oznacza to, że za sprzątanie szpitala płaci się podwójnie. Rada Pracowników w olkuskim szpitalu wylicza, że nawet 880 tysięcy złotych może kosztować nas odsunięcie od pracy salowych w olkuskim szpitalu, które zastąpiły pracownice z Impelu. Dyrekcja placówki uważa z kolei, że takie posunięcie oznacza 370 tysięcy złotych oszczędności rocznie. Matematyka niby jedna, a wyniki kalkulacji dwa.

Jak informowaliśmy na naszych łamach, decyzją zarządu szpitala placówkę sprząta już firma zewnętrzna. Część dotychczasowych salowych jest na zaległych urlopach, a część z nich już po urlopie wróciła do pracy. Ponieważ ich stanowiska zostały zajęte przez panie zatrudnione w Impelu, wyznaczono im inny zakres obowiązków – porządkowanie po trwającym remoncie, praca w archiwum czy sprzątanie przychodni. Zapłacić trzeba jednej ekipie i drugiej.

„Możemy stracić nawet milion”

Rada pracowników działająca w olkuskim szpitalu, wydała negatywną opinię na temat przekazanej przez dyrekcję „Informacji o planach rozwoju i restrukturyzacji zakładu pracy – Nowy Szpital w Olkuszu spółka z o. o.”. Przede wszystkim dlatego, że dyrekcja domaga się opinii na temat decyzji, która już weszła w życie. – Zgodnie z porozumieniem o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji, dyrektor powinien przekazać informację radzie pracowników na 30 dni przed przewidywanymi zmianami, a umowa z firmą zewnętrzną już została podpisana. W związku z tym usługi wykonywane przez pracowników sekcji higieny szpitalnej i sprzątania laboratorium zostały przejęte przez Impel bez przekazania pracowników tej komórki organizacyjnej, na podstawie art. 23.1 kodeksu pracy, nowemu podmiotowi i wynegocjowania ze związkami zawodowymi pakietu socjalnego dla tej grupy pracowników – uważa Jan Orkisz, przewodniczący Rady Pracowników w Nowym Szpitalu w Olkuszu.

Jako koronny argument członkowie rady przytaczają wyliczenia, z których wynika, że przez nieprzemyślane ich zdaniem zmiany, straty finansowe dla szpitala mogą wynieść prawie milion złotych. – Sekcja higieny liczy 58 osób. Minimalne miesięczne wynagrodzenie w 2013 r. wynosi 1600 zł brutto, jeżeli dodamy 20,28 % jako koszt pracodawcy i ok. 100 zł jako miesięczny odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, to łącznie miesięcznie stanowi to kwotę 2 024,48 za jednego pracownika. Jeżeli pomnożymy ją przez 58 osób to otrzymamy kwotę 117 419 84 zł miesięcznie – wylicza Jan Orkisz. Oznacza to, że każdego dnia kosztuje to blisko 4 tysiące złotych. Tylko w lutym za pracę salowych, które były na urlopach, trzeba było zapłacić 55 tysięcy złotych.

– Jeżeli wypowiedzenia pracownikom sekcji higieny zostaną wręczone w miesiącu marcu, a okres wypowiedzenia zdecydowanej większości pracowników wynosi trzy miesiące oraz prawie każdy pracownik otrzyma odprawę z tytułu rozwiązania umowy o pracę, z przyczyn nie leżących po stronie pracownika, w wysokości trzech miesięcznych pensji, to łączna strata może wynieść ok. 880 tysięcy złotych – uważa Jan Orkisz. Wielu pracowników zapowiada, że w momencie wręczenia wypowiedzenia pójdą do sądu pracy, bo uważają, że przewidziany dla nich scenariusz jest niezgodny z prawem pracy. Gdyby stało się tak, że zostaną przywróceni do pracy, możliwe, że konieczne będzie rozwiązanie umowy z Impelem, a to też są koszty.

– Uważamy, że jest to działanie na szkodę naszego zakładu pracy i oczekujemy od wspólników i rady nadzorczej spółki zdecydowanych i skutecznych działań oraz wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych zaistniałej sytuacji i narażeniu naszego zakładu na nieuzasadnione koszty – podnoszą pracownicy olkuskiego szpitala.

„Zyskamy 400 tys. rocznie”

Zupełnie inaczej sytuację widzi zarząd szpitala, którego zdaniem zmiany przyniosą oszczędności. Jak wynika z danych przedstawionych przez dyrekcję Nowy Szpital w Olkuszu Sp. z o.o. oszczędza  miesięcznie w związku przekazaniem usług firmie zewnętrznej około 31 tys. zł, co daje rocznie 370 tys. zł. Jednorazowe koszty odpraw to 331 741,44 zł. – Efekt finansowy szpital odczuje już w 2014 r. Wszystkie zmiany wprowadzane w szpitalach Grupy Nowy Szpital mają na celu podwyższanie jakości leczenia i obsługi pacjentów. Wkrótce nasze placówki połączy jednolity systemem informatyczny, wspólna administracja, dział kadr, zakupów, finansów czy obsługa prawna. Tak skonsolidowana struktura odciąży Zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu od wielu czynności pozamedycznych i umożliwi skupienie się na pracy personelu medycznego i obsłudze pacjentów. Ponadto dzięki przekazywaniu usług niemedycznych firmom zewnętrznym wyspecjalizowanym w danych usługach mamy pewność, iż te usługi będą świadczone zgodnie z wszystkimi przepisami prawa oraz na wysokim poziomie – uważa Ilona Mróz, dyrektorka olkuskiej lecznicy.

Zdaniem szefowej placówki, o wszystkich zmianach zachodzących w szpitalu zarząd informował zarówno samorząd lokalny, jak i działające w szpitalu związki zawodowe. Próbowaliśmy się dowiedzieć zarówno w Impelu, jak również od dyrekcji szpitala, na jakich warunkach finansowych pracują nowe sprzątaczki. Niestety w pokrętnych odpowiedziach konkretów brak. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jest to 8 zł brutto za godzinę, umowa „śmieciowa” i dwutygodniowy okres wypowiedzenia. W tej sytuacji pracownice nabór Impelu zbojkotowały, bo są to warunki gorsze niż te, które dotychczas miały. Ilona Mróz nie zgadza się ze stanowiskiem załogi o przekazanie pracowników z pełnym pakietem socjalnym. – Rozpowszechniane informacje, że pracownicy sekcji higieny powinni przejść do firmy świadczącej usługi sprzątania na warunkach zatrudnienia, które były w szpitalu, są wyjątkowo szkodliwe, szczególnie w przypadku tych osób, które ze względu na swoją osobistą sytuację mają wątpliwości, czy wziąć udział w rekrutacji organizowanej przez firmę Impel. W ostatnim czasie sąd oddalił w całości powództwo w identycznej sprawie w innym szpitalu Grupy Nowy Szpital. Istotny może być dla pracowników również fakt, że w przypadku przywrócenia ich do pracy, sąd orzeka bezpodstawność wypłacenia odprawy pieniężnej, co oznacza konieczność jej zwrotu. Warto również wspomnieć, że umowy zlecenia są umowami tzw. ozusowanymi, tzn. że odprowadzane są od nich składki, a co za tym idzie ZUS wlicza ten okres pracy do emerytury, tylko, że przelicza go w inny sposób – mówi Mróz. – Zapewniam, że zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu chce jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Zależy nam na bezpieczeństwie pacjentów i rozwoju szpitala. Z niepokojem obserwujemy, że szpital i jego pracownicy są wykorzystywani do lokalnych rozgrywek, których celem na pewno nie jest dobro pacjentów i przyszłość placówki – podsumowuje dyrektorka.

Z jeszcze większym niepokojem sprawy w szpitalu obserwują ci, którzy w nim pracują, a w tym przede wszystkim salowe, które na oszczędnościach szpitala mogą stracić najwięcej. – Wszystkie jesteśmy w podobnej sytuacji. Stracimy stałą pracę, całą osłonę socjalną, w każdej chwili umowę śmieciową można wypowiedzieć. Gdyby firma zewnętrzna przejęła nas z pakietem socjalnym i dała te same warunki zatrudnienia, nie byłoby problemu. Teraz proponuje nam się takie same obowiązki za mniejsze pieniądze. Nie możemy się na to zgodzić. Będziemy walczyć o swoje do końca – zapowiadają pracownice.

33
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
33 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ESKULAPaniaigaANALITYKildefons kopytko Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obiektywny
obiektywny

Odnoszę wrażenie, że to pan Orkisz paraliżuje pracę szpitala urządzając przedstawienie które zapewnia mu ciągłość zatrudnienia w zawodzie politykiera.

pavv
pavv

„Istotny może być dla pracowników również fakt, że w przypadku przywrócenia ich do pracy, sąd orzeka bezpodstawność wypłacenia odprawy pieniężnej, co oznacza konieczność jej zwrotu.”.
Nie prawda. Sąd bierze pod uwagę okres przez jaki osoba zwolniona nie pracowała i na tej podstawie orzeka o ewentualnym zwrocie odprawy. Jeśli odprawa była 3 m-czna i dana osoba nie pracowała 3 m-ce to zwrotu odprawy nie ma!

OLKUSKI OBSERWATOR
OLKUSKI OBSERWATOR

[quote name=”obiektywny”]Odnoszę wrażenie, że to pan Orkisz paraliżuje pracę szpitala urządzając przedstawienie które zapewnia mu ciągłość zatrudnienia w zawodzie politykiera.[/quote]Pan Orkisz tylko wskazuje na pewne nieprawidłowości i olbrzymie zaniedbania ze strony zarządu spółki N. Szp. Ze wskazań tych wynika , iż strata spółki na koniec 2013 roku może wynieść ponad 1 milion zł. Jeżeli więc ktoś twierdzi , że restrukturyzacja tego zakładu ma na tym polegać , to pytam gdzie jest wspólnik w osobie starosty ?Jeżeli uważa on również, że gospodarność na tym polega, to na równi z P. Prezes spółki powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności, gdyż można podejrzewać iż… Czytaj więcej »

Kobieta
Kobieta

Ja jestem zdania, z eszpital tzreba zamknąć. Jest niewydolny. Zapytajcie kogoś kto tam byl i niech wam opowie co się w szpitalu wyrabia już od wejścia gdy ma się skierowanie na oddział. Lepiej wiać do domu lub umierać. Proponuję zatem zamknąc ten cały cyrk.Co ma na myśli nowa P. dyrektor? jak pracuja pielegniarki? Gdzie jest sklepik i kuchnia? To nie do pomyślenia. Wcześniej bylo wszystko i w kazdym normalnym szpitalu jest tylko w olkuskim zawsze jest najgorzej. Kto sie tu utzryma z nowych lekarzy? Starzy w zmowie ze starymi, młodzi zagubieni i pogubieni to samo z personelem tzw opiekujacym się… Czytaj więcej »

Pacjentka już była
Pacjentka już była

Moze by tak czasem te sale pacjentom przewietrzyć lub zakręcić kaloryfer. o co chodzi w tym układzie jesli tak się oszczędza to po co kisić się w takim smrodzie i zaduchu? Tlenu wpuśście panie salowe, dajcie oddychać.przecież te plastiki sa tak szczelne,ze ludzie się duszą. Myślcie o chorych a nie o kasie i problemach, myślcie by leczyć i by każdy pacjent czuł sie u was dobrze, a nie kto wyleci , a kto wleci. Kiedy będzie normalnie?Łózko na korytarzu? To sa warunki dla pacjenta? Badanie podczas otwuerających sie co chwila drzwi od korytarza, w czasie przyjęcia na oddział? Co to… Czytaj więcej »

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

Zarząd Powiatu w Olkuszu jako wspólnik Spółki Nowy Szpital w Olkuszu wystąpił do Zarządu Spółki o zwołanie Walnego Zgromadzenia w tej sprawie. W porządku Walnego Zgromadzenia jest rozpatrzenie wniosku Zarządu Powiatu w Olkuszu o odwołanie Zarządu Spółki Nowy Szpital w Olkuszu i powołanie nowego zarządu. Proponowany termin Walnego Zgromadzenia 25 – 27 marca br.

gość w dom
gość w dom

.
„Pacjentko która już byłaś kobietą i facetem o stu nickach”
.
Przestań lać wodę po grozi nam powódź 😆 😆 😆

doradca
doradca

Art. 296. § 1.kodeksu karnego stanowi :” Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

bolek małolepszy
bolek małolepszy

Czytam , słucham i łapię się za głowę gdzie jest logika w podejmowaniu tych decyzji. Po co był ten pośpiech i jaki interes można zrobić wynajmując tą firmę. Chciałbym przeczytać w którym miejscu będzie ona tańszym rozwiązaniem od zatrudnienia salowych. Jak można obniżyć te koszty bez złamania prawa. Drogo kupić tanio sprzedać to chyba jedyne wytłumaczenie idiotycznych decyzji. Aby było bardziej pikantnie pracują teraz i „starzy i młodzi” czyli dwa w jednym, co w tłumaczeniu dyrekcji stanowi ten klucz do oszczędności. Było by śmiesznie gdyby za to zapłaciła sama dyrekcja Niby Szpitala,bo było by to zgodne, choć nie zamierzone działanie… Czytaj więcej »

poprawny 69
poprawny 69

[quote name=”bolek małolepszy”]Czytam , słucham i łapię się za głowę gdzie jest logika w podejmowaniu tych decyzji. Po co był ten pośpiech i jaki interes można zrobić wynajmując tą firmę. Chciałbym przeczytać w którym miejscu będzie ona tańszym rozwiązaniem od zatrudnienia salowych. Jak można obniżyć te koszty bez złamania prawa. Drogo kupić tanio sprzedać to chyba jedyne wytłumaczenie idiotycznych decyzji. Aby było bardziej pikantnie pracują teraz i „starzy i młodzi” czyli dwa w jednym, co w tłumaczeniu dyrekcji stanowi ten klucz do oszczędności. Było by śmiesznie gdyby za to zapłaciła sama dyrekcja Niby Szpitala,bo było by to zgodne, choć nie… Czytaj więcej »

dr prawa
dr prawa

[quote name=”doradca”]Art. 296. § 1.kodeksu karnego stanowi :” Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.[/quote]
Orkisz, największym mącicielem jesteś ty i powinieneś ponieść tego konsekwencje.

olkuszaninka
olkuszaninka

[quote name=”dr prawa”][quote name=”doradca”]Art. 296. § 1.kodeksu karnego stanowi :” Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.[/quote]Orkisz, największym mącicielem jesteś ty i powinieneś ponieść tego konsekwencje.[/quote] od… Czytaj więcej »

Libertarianin
Libertarianin

ja natomiast doskonale rozumiem nową panią prezes, że zwolniła salowe i te wszystkie osoby z administracji. Dziwię się tylko dla czego jeszcze nie zwolniono lekarzy i pielęgniarek. Chyba każdy rozsądnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że to te grupy zawodowe generują największe koszty. Gdyby je zwolnić ile pieniędzy można by było przeznaczyć dla pacjenta. Po za tym trzeba by się zastanowić nad niedochodowymi oddziałami. Taka chirurgia, ginekologia, pediatria, zakaźny generują przecież znaczące koszty. Natomiast psychiatria jest opłacalna i powinna pozostać. Można też zastanowić się nad geriatrią. To palący w niedalekiej przyszłości problem. Można ją stworzyć zamiast pediatrii. Podobno odwykówka też… Czytaj więcej »

Libertarianin
Libertarianin

Capslok mi szwankuje stąd te małe litery na początku zdań. Sorry

Future
Future

Dobrze kumasz, ale ja bym poszła w automatyzację i robotyzację. Technika poszła do przodu. lekarzy bym zastąpiła robotami. Teraz są doskonałe roboty chirurgiczne. Pielęgniarki też można zastąpić pompami infuzyjnymi, a salowe automatami sprzątającymi. Ludzi na bruk. W wyniku tych działań można będzie ostatecznie żywych pacjentów też zastąpić robotami. Wynik finansowy będzie dodatni, a to jest przecież teraz najważniejsze. Nie trzeba będzie przywozić posiłków, płacić personelowi i nikt nie będzie się już na nic skarżyć. Jak pacjent zejdzie, to się go na złom wywiezie i jeszcze będzie zysk za metale szlachetne. Zakłady pogrzebowe przestaną konkurować. Cały zysk skasuje prezes i o… Czytaj więcej »

bolek małolepszy
bolek małolepszy

Do poprawny 69. Nie potrzebna jest tu wiedza, by dostrzec jaka to melodia. Hasła o interesie pacjenta są dysonansem w odniesieniu do podejmowanych działań. Gdy człowiek uświadamia sobie, że postępuje niezgodnie z własnymi przekonaniami, powinien chociaż odczuwać chęć przywrócenia harmonii. Tak, być powinno i było kiedyś. Dziś wymuszona za pieniądze uległość, prowadzi do coraz większej rozbieżności pomiędzy wartościami i zachowaniem. Nie ma więc winnych za ten chory stan, poza salowymi, które potraktowano bardziej przedmiotowo niż narzędzia którymi się posługiwały. Jeśli odbyło się to w zgodzie z prawem to ja takie prawo mam w d. Z pewnością niejedno należało zmienić, poprawić… Czytaj więcej »

chory zdrowy
chory zdrowy

[quote name=”bolek małolepszy”]Do poprawny 69. Nie potrzebna jest tu wiedza, by dostrzec jaka to melodia. Hasła o interesie pacjenta są dysonansem w odniesieniu do podejmowanych działań. Gdy człowiek uświadamia sobie, że postępuje niezgodnie z własnymi przekonaniami, powinien chociaż odczuwać chęć przywrócenia harmonii. Tak, być powinno i było kiedyś. Dziś wymuszona za pieniądze uległość, prowadzi do coraz większej rozbieżności pomiędzy wartościami i zachowaniem… Gdyby chodziło tu o samo sprzątanie, salowa mogłaby być tylko sprzątaczką, tak jak kierowca karetki,który nie jest zwykłym kierowcą i tylko kierowcą. Szpital to nie hotel, a pacjent nie trafia tu tylko na nocleg to dla przypomnienia.[/quote]Nie bredź… Czytaj więcej »

bolek małolepszy
bolek małolepszy

Nie bredź :)[/quote]
Na niezwykle merytoryczny komentarz do mojej wypowiedzi pozwolić sobie mógł jedynie ktoś, dla kogo ta sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym. Klasyczny PO z aspiracjami do literackiej nagrody zawsze udziela podobnej wypowiedzi. Podobnie widzi problemy niezrzeszonych w jedynie słusznej organizacji, której jest członkiem. Może wiec za cenę honoru salowe powinny wstąpić w jej szeregi by ratować posadę. Mnie dziwi najbardziej to, że za te przemiany nikt jeszcze nie siedzi. Gdzie jest więc prawo, które powinno zadziałać by do takich sytuacji nie dochodziło. Przykład takiego prawa można przytaczać bez końca. Ni chory ni zdrowy i jeszcze pewnie zdziwiony.

bolek małolepszy
bolek małolepszy

http://www.youtube.com/watch?v=UC5haoK33mU
Brak zasad to naczelna zasada i wzór do naśladowania dla wybranych i podobno bardziej wartościowych. Dla nich dedykuję ten utwór.

kasiaaaasia
kasiaaaasia

Wiele w życiu szpitali odwiedziłam ale prywaty i samowoli jaka ma miejsce w tej umieralni nie da sie opisać pozdrawiam starych i nowych ordynatorów

aut!!
aut!!

Nie potrzeba nam premiera,co narodem poniewiera.

w pis-du
w pis-du

[quote name=”aut!!”]Nie potrzeba nam premiera,co narodem poniewiera.[/quote]
Tym ciemnym narodem najbardziej poniewiera pan bóg 😆 😆 😆

ocień haraszo
ocień haraszo

[quote name=”kasiaaaasia”]Wiele w życiu szpitali odwiedziłam ale prywaty i samowoli jaka ma miejsce w tej umieralni nie da sie opisać pozdrawiam starych i nowych ordynatorów[/quote]
(moderacja)

saszzzzzzzza
saszzzzzzzza

[quote name=”ocień haraszo”][quote name=”kasiaaaasia”]Wiele w życiu szpitali odwiedziłam ale prywaty i samowoli jaka ma miejsce w tej umieralni nie da sie opisać pozdrawiam starych i nowych ordynatorów[/quote]
(moderacja)[/quote]
No to dostałaś kasiu o tysiącu nickach właściwą i godną siebie odpowiedź ha ha ha ha 😀

pytajnik z Rózanej
pytajnik z Rózanej

Podobno jeden z naszych olkuskich możnowładców wczoraj rozwalił samochód. W passacie combii wywaliło 4 poduszki. Ale dziś już ok z możnowładca bo do urzędu szedł pieszo? Ciekawe czy dzięki temu zobaczy jakie są dziury na os. Glinianki?
A swoja droga ciekawe czemu w kronice kryminalnej o tym nic nie pisze.

ildefons kopytko
ildefons kopytko

Odpowiedzialnych za przekształcenie szpitala trudno nazwać idiotami. Na historycznym posiedzeniu procedują oni wyjątkowo sprawnie proces zbycia szpitala, argumentując to samymi korzyściami. Jakimi i dla kogo można by ich dziś zapytać. Wszystkich z niewielkimi wyjątkami. Czym się kierowali, bo idiotów zawsze łatwiej usprawiedliwić, niż nie idiotów, ale skoro na brak rozumu raczej nikt nie narzeka, na brak pinindzy prawie wszyscy, odpowiedź staje się prostsza. Szpital wyleczył niektórych dość skutecznie z tej pospolitej dolegliwości na którą cierpieli. Chyba mają się lepiej, tyle że o szpitalu powiedzieć tego już nie można skoro pełnić zaczął rolę pompy sąco- tłoczącej którą wyjątkowo sprawnie obsługuje obie… Czytaj więcej »

ANALITYK
ANALITYK

Jak wynika z danych przedstawionych przez dyrekcję Nowy Szpital w Olkuszu Sp. z o.o. oszczędza miesięcznie w związku przekazaniem usług firmie zewnętrznej około 31 tys. zł, co daje rocznie 370 tys. zł.
OTO CUD EKONOMICZNY ILONY MRÓZ.
SZPITAL PŁACI PODWÓJNIE TJ IMPELOWI I PRACOWNIKOM SEKCJI HIGIENY I JESZCZE OSZCZĘDZA MIESIĘCZNIE 31.000 ZŁ. WNIOSEK PROSTY ZATRUDNIĆ KOLEJNĄ FIRMĘ PIELĘGNIARSKĄ I BĘDĄ KOLEJNE OSZCZĘDNOŚCI ZAPEWNE DUŻO WIĘKSZE BO PIELĘGNIAREK JEST PIĘĆ RAZY WIĘCEJ NIŻ SALOWYCH.
PANI MRÓZ – OLKUSZ TO NIE TRZECI ŚWIAT, OLKUSZANIE POTRAFIĄ LICZYĆ I ANALIZOWAĆ FAKTY. NIECH SIĘ PANI NIE KOMPROMITUJE.

iga
iga

teraz trzeba donieść do NFZ o kolejnym problemie, który pojawił się i tu chodzi o dobro pacjenta . W miesiącu kwietniu pacjenci mogą pozostać bez opieki lekarskiej , ponieważ lekarze nie mają do dnia dzisiejszego podpisanych umów na dyżury .Od godziny 15-stej drodzy pacjenci będziecie skazani na samych siebie i pielęgniarki . To już jest narażenie pacjenta na zagrożenie życia . Lekarzy pani Mróz też chce oszukać ale póki co nie dają się . Trzymajcie się solidarnie nadal bo inaczej dyerkacja postapi z wami tak jak z salowymi.

ania
ania

właśnie przejęli naszą przychodnię w szczecinie. jesteśmy zastraszeni, niepewni przyszłości, atmosfera jest bardzo niedobra.

ESKULAP
ESKULAP

Jaką rolę w olkuskim szpitalu miała spełnić Ilona Mróz? Jaki miała interes własny? Dlaczego starosta olkuski J. Kwaśniewski bronił jej racji? I co na to olkuscy radni powiatowi?
Wiele znaków zapytania . Być może prokurator okręgowy zdoła to wyjaśnić.
Gorąco polecam artykuł:
http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/1456

ESKULAP
ESKULAP

[quote name=”ESKULAP”]Jaką rolę w olkuskim szpitalu miała spełnić Ilona Mróz? Jaki miała interes własny? Dlaczego starosta olkuski J. Kwaśniewski bronił jej racji? I co na to olkuscy radni powiatowi?
Wiele znaków zapytania . Być może prokurator okręgowy zdoła to wyjaśnić.
Gorąco polecam artykuł:
(moderacja)[/quote]
Czy coś jest według moderatora nadużyciem?

ESKULAP
ESKULAP
ESKULAP
ESKULAP

[quote name=”doradca”]Art. 296. § 1.kodeksu karnego stanowi :” Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.[/quote]
http://www.kurierzawiercianski.pl/articles/1456