herb olkusza

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych znany jest mieszkańcom całego kraju. W Olkuszu szczególnie nim dotknięci są zamieszkujący osiedla Pakuska, Młodych, Słowiki, Śródmieście i Centrum.

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Policja oraz Straż Miejska współpracują ze sobą, aby zminimalizować uciążliwości komunikacyjne we wskazanych osiedlach, dając mieszkańcom możliwość wyrażenia swojej opinii w ankiecie internetowej. Będzie ona dostępna od poniedziałku na stronie internetowej www.olkusz.eu

Planowany przez Gminę Olkusz kompleksowy przegląd oznakowania dróg zbiegł się w czasie z uruchomieniem platformy wymiany informacji między Policją a społeczeństwem. Funkcjonuje ona pod nazwą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, pozwalając mieszkańcom miast całej Polski identyfikować dostrzegane zagrożenia bezpieczeństwa oraz wskazywać największe bolączki systemowe, w tym te dotyczące organizacji ruchu. Lokalnie wnioski płynące z bieżących obserwacji i zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa analizowane są przez funkcjonariuszy olkuskiej Policji, Straży Miejskiej oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Jak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwem, w Gminie Olkusz rozwiązania pilnie wymaga problem niewłaściwego parkowania w strefach zamieszkania. Od początku funkcjonowania mapy tj. 14 września do 2 grudnia mieszkańcy Olkusza 96 razy zaznaczali właśnie tę kategorię (w całym powiecie 229).

Wspólne działanie instytucji umożliwiło wskazanie najpilniejszych wyzwań, m.in. w granicach stref zamieszkania na olkuskich osiedlach. Sposób rozwiązania pojawiających się problemów komunikacyjnych będzie konsultowany z zainteresowanymi mieszkańcami, aby – zachowując wymogi bezpieczeństwa – jak najlepiej spełnić ich oczekiwania.

Osiedla mieszkaniowe na terenie Olkusza, budowane w czasach mniejszej popularności samochodów osobowych, nie są przystosowane do przyjmowania w bezpośredniej odległości od bloków tak dużej liczby pojazdów. Gmina Olkusz i spółdzielnie mieszkaniowe podejmują działania, mające na celu systematyczne wyznaczenie dodatkowych miejsc postojowych, jednak możliwości zagospodarowania kolejnych terenów do tego celu już teraz są na wyczerpaniu.

Rosnący ruch samochodowy na osiedlach stanowi również potencjalne zagrożenie dla pieszych. Ich szczególna ochrona była głównym celem ustanawiania w latach 2009-2010 stref zamieszkania na olkuskich osiedlach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na całym obszarze strefy zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, a piesi mogą korzystać z całej szerokości drogi. Wątpliwości użytkowników dróg objętych obszarem strefy budzi wymóg wyznaczania miejsc postojowych, których na osiedlach jest zbyt mało. Kierowcy parkują bowiem poza oznakowanymi parkingami, co w granicach strefy zagrożone jest nałożeniem mandatu karnego.

Wprowadzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoliło zaangażować w dyskusję na temat bezpieczeństwa i porządku ruchu na osiedlach również mieszkańców, którzy na bieżąco zgłaszają swoje uwagi w internetowym serwisie Policji. Możliwe formy rozwiązania problemów komunikacyjnych na osiedlach będą mogli zaopiniować również w ankiecie internetowej dostępnej na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Zebrane uwagi posłużą dalszym pracom nad projektami zmiany organizacji ruchu.

– Mieszkańcy osiedli najlepiej znają ich specyfikę, dlatego chcę, by mieli możliwość wyrażenia własnej opinii o możliwych sposobach rozwiązania problemów komunikacyjnych. Istniejące możliwości mają swoje wady i zalety, dlatego zachęcam mieszkańców do tego, aby świadomie głosowali nad wariantem najbliższym ich potrzebom – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

paragraf blachaPunktem wyjścia do wspólnej dyskusji są różnice między strefą zamieszkania a strefą ruchu. Aby dobrze zrozumieć problem, warto je poznać.

– Wskazane alternatywne rozwiązania bezpośrednio warunkują przywileje kierowców oraz pieszych. Rozszerzając prawa jednej grupy ogranicza się je innym użytkownikom dróg. Należy jednak pamiętać, że obowiązujących w danym miejscu przepisów należy bezwzględnie przestrzegać oraz zawsze zachowywać szczególną uwagę – zwłaszcza tam, gdzie mogą występować sytuacje nieprzewidziane, np. związane z ruchem pieszym dzieci – mówi Katarzyna Matras z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.


strefa zamieszkania

Strefa zamieszkania

Stosowana na osiedlach strefa zamieszkania stawia w uprzywilejowanej pozycji pieszych. Nie ma potrzeby wyznaczania osobnych przejść dla pieszych, ponieważ mogą oni przekraczać ulicę w każdym miejscu. W strefie zamieszkania dzieci poniżej 7. roku życia nie muszą przebywać pod opieką osoby starszej. Kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkowanie samochodów dozwolone jest wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. W przypadku braku miejsc wyznaczonych do postojów, parkowanie w strefie jest niedopuszczalne. Za niestosowanie się do powyższego przepisu grozi mandat karny.

 


strefa ruchu

Strefa ruchu

Strefa ruchu jest obszarem wyznaczanym na drogach wewnętrznych. Na jej obszarze obowiązują wszystkie przepisy drogowe, tak jak na drodze publicznej. Parkowanie dozwolone jest zgodnie z przepisami Ustawy prawo o ruchu drogowym m.in. zatrzymanie i postój pojazdów możliwy jest wyłącznie w takich warunkach, w których jest on widoczny z dostatecznej odległości dla innych kierowców i tym samym nie powoduje utrudnień i zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W strefie ruchu piesi mają obowiązek korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych. W sytuacji, gdy nie ma chodnika, pieszy musi poruszać się lewą stroną pobocza jezdni. Z kolei dzieci do 7. roku życia mogą korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Zgodnie z przepisami, w strefie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Natomiast jest propozycja, aby na omawianych olkuskich osiedlach ograniczyć tę prędkość do 30 km/h. 


Aby jak najlepiej dostosować organizację ruchu na osiedlach do potrzeb mieszkańców, z jednoczesnym poszanowaniem prawa, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu uruchomi ankietę internetową.

Ankieta dotycząca organizacji ruchu na olkuskich osiedlach dostępna będzie na stronie www.olkusz.eu od poniedziałku 12 grudnia 2016 r. do niedzieli 15 stycznia 2017 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
stróżka
stróżka
6 lat temu

Tragicznie być może.”Beleczym”zamalowano pasy na Kazimierza /przy Partyzantów/ i znów je widać a tam nie ma już przejścia
A ludzie przechodzą bo są pasy.Tragicznie być może.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
6 lat temu

Problemem na osiedlach nie jest organizacja ruchu, problem jest natomiast brak miejsc parkingowych. Miejsca parkingowe by się znalazły i można je wygospodarować wewnątrz osiedli i częściowo na obrzeżach. Niestety spółdzielnia ich nie zbuduje, a burmistrz nie ma ochoty realizować parkingów ot chociaż dla E. Orzeszkowej co było jego obietnicą wyborczą. Brak zainteresowania i skutecznego działania Zarządów Osiedli w tej sferze wolą zajmować się pierdołami. Organizację ruchu na osiedlach jest przyzwoita, a całość reguluje znak „strefa zamieszkania” notorycznie olewany przez 90 % osiedlowych kierowców. Za parkowanie na trawnikach do tego pod oknami powinno się karać bezlitośnie wysokimi mandatami niezależnie od tego czy są miejsca parkingowe czy nie. Sam jestem kierowcą, jeżeli nie mogę zaparkować koło mojego bloku szukam miejsca jak najbliżej lecz nie na trawniku, nie pod oknami.

jaturzadze
jaturzadze
6 lat temu

[i]Apel do użytkownika który zamieścił komentarze opatrzone nickami; #46 Heloł, #42 Kalkulator,#38 Rooomcio,#34 Wesoły dziadek,#30 Bum bum bum,#28 przeciw nienawisci,# Wujek dobra rada,#22 Odpowiedź,#21 czy to prawda,#20 gdzie jest burmistrz,#18 Pytanie,#8 Fan Adamczyka[/i]
Szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale przypominamy, że redakcja zastrzega sobie prawo do ujawniania przypadków nagminnego posługiwania się różnymi nickami przez tego samego użytkownika w celu sprawienia wrażenia ożywionej dyskusji.

Heloł
Heloł
6 lat temu

[quote name=”leon”]Najwyższy czas aby usunąć samochody bezprawnie parkujące przy ul. Żeromskiego po prawej stronie (przy garażach) od ul. chrzanowskiej. Zasłaniają widoczność przy wyjeździe spomiędzy garaży, a tym samym stwarzają zagrożeniem spowodowania wypadku.[/quote]

To wypełnij ankietę (podaj gdzie mieszkasz i ile masz lat) i może na tej podstawie zrozumieją, że coś Ci zasłania. Tylko na litość boską nie pisz w ankiecie, że po osiedlu jeździsz autobusem bo chyba w żadnym miejscu, które dotyczy konsultacji (znak strefa zamieszkania) nie wolno wozić się autobusem :P.

Pytanie
Pytanie
6 lat temu

[quote name=”Pytanie”]Czy jak mieszkańcy wymyślą coś ciekawego to czy burmistrz ze swoją świtą przekażą cześć swojego wynagrodzenia na jakiś szczytny cel? Ewidentnie nie mają pomysły na organizację ruchu na osiedlu.[/quote]
Nie wymyślą bo ankieta nie przewiduje własnych pomysłów i koncepcji… Czyli UMiG nie będzie się dzielił wynagrodzeniem udając, że coś robi.

leon
leon
6 lat temu

Najwyższy czas aby usunąć samochody bezprawnie parkujące przy ul. Żeromskiego po prawej stronie (przy garażach) od ul. chrzanowskiej. Zasłaniają widoczność przy wyjeździe spomiędzy garaży, a tym samym stwarzają zagrożeniem spowodowania wypadku.

Heloł
Heloł
6 lat temu

Osz fak, kto wymyśla takie idiotyczne konsultacje! No cóż, spec od socjologii stara się wyciszać emocje mieszkańców.

Zawarte są 4 pytania: pytanie pierwsze i czwarte to gdzie mieszkasz i ile masz lat, pytanie trzecie to: W jaki sposób najczęściej przemieszczasz się po swoim osiedlu? Po osiedlu czy może powinno być komunikujesz się w mieście i do/z pracy? Moja odpowiedz: w kółko jeżdżę samochodem po osiedlu i mam poniżej 16 lat :P. Tylko drugie pytanie dotyczy: jaki chcemy mieć znak na osiedlu. I to są konsultacje w sprawie ruchu?

Co za masakra, nikt się nie pokwapi o zmianę organizacji dróg czy inwestycję usprawniającą ruch i tworzącą miejsca parkingowe.

Brak słów aby wyrazić „podziw” dla tego burmistrza.

oman na siłowni
oman na siłowni
6 lat temu

comment image?oh=5136760fa9064c56cacc148d699ffe46&oe=58BC5D43

Heloł
Heloł
6 lat temu

Jest poniedziałek, człowiek chce pomóc tym bezradnym, wchodzi na stronę z konsultacjami a tam burmistrz strzela lajka na lodowisku. Dżizas co za miasto :P.

Komitet RP
Komitet RP
6 lat temu

[quote name=”bury”][quote name=”Ko, ma 3 nadchodzi”][quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]
Nadchodzi czas, ujawniania taśm.[/quote]

Ujawniajcie jak najszybciej, nie ma na co czekać! Pan Burmistrz rozpoczął już kampanię na przyszłe wybory.[/quote]
Ale się wypasione miejscowe pisaki zdziwią.

Kalkulator
Kalkulator
6 lat temu

[quote name=”bury”][quote name=”Ko, ma 3 nadchodzi”][quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P.[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to… Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]
Nadchodzi czas, ujawniania taśm.[/quote]

Ujawniajcie jak najszybciej, nie ma na co czekać! Pan Burmistrz rozpoczął już kampanię na przyszłe wybory.[/quote]
[quote name=”bury”][quote name=”Ko, ma 3 nadchodzi”][quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]
Nadchodzi czas, ujawniania taśm.[/quote]

Ujawniajcie jak najszybciej, nie ma na co czekać! Pan Burmistrz rozpoczął już kampanię na przyszłe wybory.[/quote]
Chciałbym wierzyć, że mieszkańcy mądrze wybiorą a jego rozliczą z tego dziadostwa.

bury
bury
6 lat temu

[quote name=”Ko, ma 3 nadchodzi”][quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]
Nadchodzi czas, ujawniania taśm.[/quote]

Ujawniajcie jak najszybciej, nie ma na co czekać! Pan Burmistrz rozpoczął już kampanię na przyszłe wybory.

Ko, ma 3 nadchodzi
Ko, ma 3 nadchodzi
6 lat temu

[quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]
Nadchodzi czas, ujawniania taśm.

armin
armin
6 lat temu

[quote name=”wkurzona baba”]same PÓŁGŁÓWKI na tym forum. Było pytanie o opinie mieszkańców dot parkingu a tu debile między sobą dyskutuja kto mądrzejszy. Załóżciie sobie panowie osobny blog o polityce i tam dyskutujcie a nie tutaj smrodzic swoją głupotą.[/quote]
Nie było półgłówków do Twojego wpisu.

Rooomcio
Rooomcio
6 lat temu

Dzień dobry, cześć i czołem! Pytacie skąd się wziąłem?! Jestem Wesoły Romek! Mam na przedmieściu domek, a w domku wodę, światło, gaz! Powtarzam zatem jeszcze raz: jestem Wesoły Romek!

nawiedzony
nawiedzony
6 lat temu

[quote name=”przeciw nienawisci”][quote name=”Wujek dobra rada”]

Przepraszam bardzo, przed chwilą w komentarzu wymieniłem tytuł gazety z Olkusza związany z PiS i włączyła się moderacja. Ach ta konkurencja. Czyli że jak napiszę (moderacja) olkusza to włączy się moderacja a jak plus/puuls Olkusza to nie :P.[/quote]
NIE KARMCIE ZAMÓWIONYCH TROLLI. OGÓLNIE WIADOMO O ISTNIENIU ZATRUDNIONYCH OSÓB, KTÓRYCH ZADANIEM JEST WZNIECANIE NIENAWIŚCI WOBEC ŚCIŚLE OKREŚLONEJ GRUPIE OSÓB. CZĘSTO PODSZYWAJĄ SIĘ POD PRZECIWNE OBOZY ABY ZWIĘKSZYĆ AGRESJE NA TYM FORUM. Można się spierać ale trzeba przede wszystkim być ludźmi. Apeluję o odrobinę kultury do obu stron.[/quote]
Ten wpis, pachnie mi pielgrzymem w komży.

Asteriks
Asteriks
6 lat temu

[quote name=”wkurzona baba”]same PÓŁGŁÓWKI na tym forum. Było pytanie o opinie mieszkańców dot parkingu a tu debile między sobą dyskutuja kto mądrzejszy. Załóżciie sobie panowie osobny blog o polityce i tam dyskutujcie a nie tutaj smrodzic swoją głupotą.[/quote]
Wkurzona babo, swoim wpisem bardzo dobrze siebie określiłaś. Widać, że tylko potrafisz smrodzić.

Mały czlowieczku
Mały czlowieczku
6 lat temu

[quote name=”Wesoły dziadek”]Pisiory wróciły z mszy i zaczęły minusować :(.[/quote]
A to tobie obniżono ostatnio emeryturę smutny czlowieczku?

Wesoły dziadek
Wesoły dziadek
6 lat temu

Pisiory wróciły z mszy i zaczęły minusować :(.

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”wkurzona baba”]same PÓŁGŁÓWKI na tym forum. Było pytanie o opinie mieszkańców dot parkingu a tu debile między sobą dyskutuja kto mądrzejszy. Załóżciie sobie panowie osobny blog o polityce i tam dyskutujcie a nie tutaj smrodzic swoją głupotą.[/quote]

Jak tu dyskotować w temacie jeżeli:

„Ankieta dotycząca organizacji ruchu na olkuskich osiedlach dostępna będzie na stronie http://www.olkusz.eu od poniedziałku 12 grudnia 2016 r”

Wesoły dziadek
Wesoły dziadek
6 lat temu

[quote name=”wkurzona baba”]same PÓŁGŁÓWKI na tym forum. Było pytanie o opinie mieszkańców dot parkingu a tu debile między sobą dyskutuja kto mądrzejszy. Załóżciie sobie panowie osobny blog o polityce i tam dyskutujcie a nie tutaj smrodzic swoją głupotą.[/quote]
Wkurzona babo, jeżeli jesteś główkiem w przeciwieństwie do wszystkich tutaj obecnych, potrafisz myśleć to prośba o Twoją koncepcję organizacji ruchu. Pewnie będziesz siedzieć cicho bo masz niewiele do powiedzenia. Natomiast ktoś kto ma pomysł to niekoniecznie musi się dzielić swoim zdaniem bo przecież władza i organizatorzy biorą za coś pieniądze. To dlaczego za darmo mamy komuś dawać gotowy projekt.

wkurzona baba
wkurzona baba
6 lat temu

same PÓŁGŁÓWKI na tym forum. Było pytanie o opinie mieszkańców dot parkingu a tu debile między sobą dyskutuja kto mądrzejszy. Załóżciie sobie panowie osobny blog o polityce i tam dyskutujcie a nie tutaj smrodzic swoją głupotą.

Bum bum bum
Bum bum bum
6 lat temu

[quote name=”znawca tematu”][quote name=”przeciw nienawisci”][quote name=”Wujek dobra rada”]

Przepraszam bardzo, przed chwilą w komentarzu wymieniłem tytuł gazety z Olkusza związany z PiS i włączyła się moderacja. Ach ta konkurencja. Czyli że jak napiszę (moderacja) olkusza to włączy się moderacja a jak plus/puuls Olkusza to nie :P.[/quote]
NIE KARMCIE ZAMÓWIONYCH TROLLI. OGÓLNIE WIADOMO O ISTNIENIU ZATRUDNIONYCH OSÓB, KTÓRYCH ZADANIEM JEST WZNIECANIE NIENAWIŚCI WOBEC ŚCIŚLE OKREŚLONEJ GRUPIE OSÓB. CZĘSTO PODSZYWAJĄ SIĘ POD PRZECIWNE OBOZY ABY ZWIĘKSZYĆ AGRESJE NA TYM FORUM. Można się spierać ale trzeba przede wszystkim być ludźmi. Apeluję o odrobinę kultury do obu stron.[/quote]

Patrzcie ludzie, kuglarze, donosiciele, rzucający kalumnie apelują !. Sami kultury nie mają a proszą o kulturę. Nie dajcie się zwieść takim populistycznym zagrywką. Jak przyjdzie czas to wam i tak ” wbiją nóż w plecy ” ale i tak będą udawać, że się modlą..[/quote]
Ktoś ma wiele za kołnierzem i teraz próbuje zmiany taktyki – na litość :P.

znawca tematu
znawca tematu
6 lat temu

[quote name=”przeciw nienawisci”][quote name=”Wujek dobra rada”]

Przepraszam bardzo, przed chwilą w komentarzu wymieniłem tytuł gazety z Olkusza związany z PiS i włączyła się moderacja. Ach ta konkurencja. Czyli że jak napiszę (moderacja) olkusza to włączy się moderacja a jak plus/puuls Olkusza to nie :P.[/quote]
NIE KARMCIE ZAMÓWIONYCH TROLLI. OGÓLNIE WIADOMO O ISTNIENIU ZATRUDNIONYCH OSÓB, KTÓRYCH ZADANIEM JEST WZNIECANIE NIENAWIŚCI WOBEC ŚCIŚLE OKREŚLONEJ GRUPIE OSÓB. CZĘSTO PODSZYWAJĄ SIĘ POD PRZECIWNE OBOZY ABY ZWIĘKSZYĆ AGRESJE NA TYM FORUM. Można się spierać ale trzeba przede wszystkim być ludźmi. Apeluję o odrobinę kultury do obu stron.[/quote]

Patrzcie ludzie, kuglarze, donosiciele, rzucający kalumnie apelują !. Sami kultury nie mają a proszą o kulturę. Nie dajcie się zwieść takim populistycznym zagrywką. Jak przyjdzie czas to wam i tak ” wbiją nóż w plecy ” ale i tak będą udawać, że się modlą..

przeciw nienawisci
przeciw nienawisci
6 lat temu

[quote name=”Wujek dobra rada”]

Przepraszam bardzo, przed chwilą w komentarzu wymieniłem tytuł gazety z Olkusza związany z PiS i włączyła się moderacja. Ach ta konkurencja. Czyli że jak napiszę (moderacja) olkusza to włączy się moderacja a jak plus/puuls Olkusza to nie :P.[/quote]
NIE KARMCIE ZAMÓWIONYCH TROLLI. OGÓLNIE WIADOMO O ISTNIENIU ZATRUDNIONYCH OSÓB, KTÓRYCH ZADANIEM JEST WZNIECANIE NIENAWIŚCI WOBEC ŚCIŚLE OKREŚLONEJ GRUPIE OSÓB. CZĘSTO PODSZYWAJĄ SIĘ POD PRZECIWNE OBOZY ABY ZWIĘKSZYĆ AGRESJE NA TYM FORUM. Można się spierać ale trzeba przede wszystkim być ludźmi. Apeluję o odrobinę kultury do obu stron.

Młody
Młody
6 lat temu

[quote name=”Lopess”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.[/quote]

Przeczytałem taka wypowiedź:
„Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości podeszli do mojej wygranej bardzo agresywnie. … Mówili, że zmniejszą mi pensję,”

a przecież czytałem na łamach PO że to radni PiS dali mu wyższą pensję od poprzednika awansem jako wotum zaufania …
straciłem więc zainteresowanie treścią tego wywiadu …

Wujek dobra rada
Wujek dobra rada
6 lat temu

[quote name=”Wujek dobra rada”][quote name=”na moderacja kuglarzom”][quote name=”czas prawdy”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
moderacja.[/quote]

Przyczynił się czynnie do odwołania 5 lutego przewodniczącej wraz z „kolegami” z klubu a tym samym przyczynił się do powołania nowego przewodniczącego wraz z „kolegami” za wiedzą władz partyjnych z jaśnie nam panującej w tym czasie, szpitalnej. Przed wyborami ludzie poznają prawdę o kuglarzach.[/quote]
Pisiory z Olkusza z naszym posłem próbowali podpiąć się do ministra Adamczyka w sprawie rozbudowy dk 94. Moja dobra rada: PR to mówienie prawdy, suchych faktów bez żadnego komentarza emocjonalnego. Prosty przekaz. To co wygłasza PiS w (moderacja)ie Olkusza to prasa brukowa a nie tworzenie wizerunku czy chociażby uprawianie dziennikarstwa.[/quote]
Przepraszam bardzo, przed chwilą w komentarzu wymieniłem tytuł gazety z Olkusza związany z PiS i włączyła się moderacja. Ach ta konkurencja. Czyli że jak napiszę puls olkusza to włączy się moderacja a jak plus/puuls Olkusza to nie :P.

Wujek dobra rada
Wujek dobra rada
6 lat temu

[quote name=”na moderacja kuglarzom”][quote name=”czas prawdy”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
moderacja.[/quote]

Przyczynił się czynnie do odwołania 5 lutego przewodniczącej wraz z „kolegami” z klubu a tym samym przyczynił się do powołania nowego przewodniczącego wraz z „kolegami” za wiedzą władz partyjnych z jaśnie nam panującej w tym czasie, szpitalnej. Przed wyborami ludzie poznają prawdę o kuglarzach.[/quote]
Pisiory z Olkusza z naszym posłem próbowali podpiąć się do ministra Adamczyka w sprawie rozbudowy dk 94. Moja dobra rada: PR to mówienie prawdy, suchych faktów bez żadnego komentarza emocjonalnego. Prosty przekaz. To co wygłasza PiS w Pulsie Olkusza to prasa brukowa a nie tworzenie wizerunku czy chociażby uprawianie dziennikarstwa.

Lopess
Lopess
6 lat temu

[quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
Przeczytajcie Gazetę Krakowską to zobaczycie jak pan burmistrz po nich pojechał. Opowiedział jakie stanowiska chcieli i to pewnie jeszcze nie koniec. Panie burmistrzu czkamy na prawdę w Przeglądzie Olkuskim.

na moderacja kuglarzom
na moderacja kuglarzom
6 lat temu

[quote name=”czas prawdy”][quote name=”Dobra zmiana”]Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?[/quote]
moderacja.[/quote]

Przyczynił się czynnie do odwołania 5 lutego przewodniczącej wraz z „kolegami” z klubu a tym samym przyczynił się do powołania nowego przewodniczącego wraz z „kolegami” za wiedzą władz partyjnych z jaśnie nam panującej w tym czasie, szpitalnej. Przed wyborami ludzie poznają prawdę o kuglarzach.

Odpowiedź
Odpowiedź
6 lat temu

[quote name=”gdzie jest burmistrz”]a gdzie jest ten 70letni dziadzia który zarabia 12 tys i chwali się na orbitreku siłownią na wsi podczas, gdy jego sąsiedzi dostają mandaty za parkowanie pod własnym blokiem, na własnej działce!!!
Nie ma odwagi stanąć przed mieszkańcami i powiedzieć im, że ma w nosie ich problemy! Teraz przerzuca odpowiedzialność na ludzi, zamiast szybko reagować.[/quote]
Cicho bo przecież w przyszłym roku wyda 5 mln na remont starego starostwa bo to jest klucz. W kolejnych latach 9 i 5 mln. Nie liczą się szkoły, miejsca parkingowe. Ważne jest wyremontowanie nikomu nie potrzebnego budynku za 24 mln. A na sam koniec pewnie odda go jakiemuś dobrodziejowi za darmo.

czy to prawda
czy to prawda
6 lat temu

na Osiedle Młodych, na okręg obejmujący ulice Baczyńskiego i Krasińskiego, nasze słońce jury wydało w tej kadencji zawrotne 20 tys zlotych? To o całe 30 tys mniej niż przehandlowano w budzecie na rzecz wsi Kosmolow (sprawdzcie ile ziomkow najjasniejszego tam mieszka). Ciekawe czy szkola podstawowa nr 10 rowniez zostana oddana za sieniczno

gdzie jest burmistrz
gdzie jest burmistrz
6 lat temu

a gdzie jest ten 70letni dziadzia który zarabia 12 tys i chwali się na orbitreku siłownią na wsi podczas, gdy jego sąsiedzi dostają mandaty za parkowanie pod własnym blokiem, na własnej działce!!!
Nie ma odwagi stanąć przed mieszkańcami i powiedzieć im, że ma w nosie ich problemy! Teraz przerzuca odpowiedzialność na ludzi, zamiast szybko reagować.

Pytanie
Pytanie
6 lat temu

Czy jak mieszkańcy wymyślą coś ciekawego to czy burmistrz ze swoją świtą przekażą cześć swojego wynagrodzenia na jakiś szczytny cel? Ewidentnie nie mają pomysły na organizację ruchu na osiedlu.

Dobra zmiana
Dobra zmiana
6 lat temu

Gdzie jest ten specjalista transportu, który ostatnio się obronił. Powiem więcej, mieszka przecież na osiedlu młodych bo jest radnym (pis) z tego okręgu :P. Dlaczego się nie odzywa?

al
al
6 lat temu

[quote name=”valdez76″]Na Os.Młodych brakuje miejsc parkingowych,to problem każdego osiedla w każdym mieście.Ale u nas jakiś kretyn wymyślił,żeby zrobić parking na Sosnowej,który stoi pusty.Ale liczba miejsc parkingowych w skali całego osiedla się zgadza.I parking przy kościele?Kto za to zapłacił?Parafia?Nie wierzę?Nawierzchnie na Orzeszkowej zmienią?Też nie wierzę.Zamiast tego ścieżkę rowerową pod prąd zrobili.Jakim trzeba być debilem,żeby to wymyślić?A jeszcze inny debil to zaakceptował.Ale miasto może się poszczycić,że dodało ścieżki rowerowe.Co wy tam palicie ludzie?[/quote]
Radomskie, ale Franz ma kamele!

slowik...
slowik...
6 lat temu

Najlepszym rozwiązaniem jest Strefa Zamieszkania.

Młody
Młody
6 lat temu

A dlaczego w artykule i w jego rozważaniach pomija się władze głównych decydentów odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, doświadczonych ludzi którzy ten temat najlepiej znają:

prezes OSM, którego pesel zaczyna się cyframi 49
i
przewodniczący rady nadzorczej OSM, którego pesel zaczyna się cyframi 47

armin
armin
6 lat temu

[quote name=”Kazia P.”]Na czołowe się jedzie skręcając z Kazimierza w Polną.[/quote]
Cooo? Chyba kpisz?Gdzie tam jest sytuacja na czołowe?

Kazia P.
Kazia P.
6 lat temu

Na czołowe się jedzie skręcając z Kazimierza w Polną.

valdez76
valdez76
6 lat temu

Na Os.Młodych brakuje miejsc parkingowych,to problem każdego osiedla w każdym mieście.Ale u nas jakiś kretyn wymyślił,żeby zrobić parking na Sosnowej,który stoi pusty.Ale liczba miejsc parkingowych w skali całego osiedla się zgadza.I parking przy kościele?Kto za to zapłacił?Parafia?Nie wierzę?Nawierzchnie na Orzeszkowej zmienią?Też nie wierzę.Zamiast tego ścieżkę rowerową pod prąd zrobili.Jakim trzeba być debilem,żeby to wymyślić?A jeszcze inny debil to zaakceptował.Ale miasto może się poszczycić,że dodało ścieżki rowerowe.Co wy tam palicie ludzie?

Krzeszok
Krzeszok
6 lat temu

[quote name=”Fan Adamczyka”][quote name=”melon 333″][quote name=”stinek”]A czemu nie można komentować artykułu sponsorowanego przez Biuro Poselskie Andrzeja Adamczyka?![/quote]
Dlatego, że Pan Minister jest poważnym posłem a nie tanim populistą. Ogłoszenie jest po to by było wiadomo kto jest autorem tych inwestycji. Tylko dzięki miemu zawdzięczamy te inwestycje.[/quote]
Dokładnie. Chodziło też o podkreślenie, że jeden taki z wąsem nie ruszył nawet palcem.[/quote]
Nie ruszył i nie ruszy bo ma za dużo tuszy. PiS na naszym terenie reprezentuje tylko jeden człowiek. Andrzej Adamczyk – minister. Z ramienia partii to on jest najważniejszy a nie lokalni kacykowie bez charyzmy.

J.D.Osiedle Młodych
J.D.Osiedle Młodych
6 lat temu

Gdzie i w jaki sposób mają się wypowiedzieć ci z mieszkańców którzy nie mają dostępu do internetu . Ustalenia narady poświęconej tym problemom z 28.11.2016 roku zakładały wypowiedzenie się tych mieszkańców w formie wypełnionej ankiety i złożenie jej do urn wystawionych w wybranych budynkach na terenie miasta.

Fan Adamczyka
Fan Adamczyka
6 lat temu

[quote name=”melon 333″][quote name=”stinek”]A czemu nie można komentować artykułu sponsorowanego przez Biuro Poselskie Andrzeja Adamczyka?![/quote]
Dlatego, że Pan Minister jest poważnym posłem a nie tanim populistą. Ogłoszenie jest po to by było wiadomo kto jest autorem tych inwestycji. Tylko dzięki miemu zawdzięczamy te inwestycje.[/quote]
Dokładnie. Chodziło też o podkreślenie, że jeden taki z wąsem nie ruszył nawet palcem.

melon 333
melon 333
6 lat temu

[quote name=”stinek”]A czemu nie można komentować artykułu sponsorowanego przez Biuro Poselskie Andrzeja Adamczyka?![/quote]
Dlatego, że Pan Minister jest poważnym posłem a nie tanim populistą. Ogłoszenie jest po to by było wiadomo kto jest autorem tych inwestycji. Tylko dzięki miemu zawdzięczamy te inwestycje.

Edi
Edi
6 lat temu

[quote name=”stinek”]A czemu nie można komentować artykułu sponsorowanego przez Biuro Poselskie Andrzeja Adamczyka?![/quote]
Bo członków jedynie słusznej partii nie wolno krytykować 😀 Pytań zadawać też nie wolno. Słuszną linię ma nasza władza! 😀
Ciekawe kiedy rozbudują DK94 w Olkuszu. Miejscowy poseł obiecał zrobić to w tej kadencji. No i co z sekundnikami, koleją dużych prędkości…ktoś coś wie? 🙂

stinek
stinek
6 lat temu

A czemu nie można komentować artykułu sponsorowanego przez Biuro Poselskie Andrzeja Adamczyka?!

Viktor
Viktor
6 lat temu

Tyko, strefy zamieszkania. 20 km /h i pieszy ma pierwszeństwo. Piratom mówimy, stop.

theon
theon
6 lat temu

krajowa mapa, czyli portal dla donosicieli, musiała stworzyć jakieś problemy, ale zawsze jest łatwiej ( i taniej 😉 ) gadać i ankietować niż budować nowe drogi i parkingi 🙁

abc
abc
6 lat temu

[quote name=”a po mojemu”]wyprowadzić auta z osiedla. Parking tylko na obrzeżu osiedla., Wszystkim wyjdzie to na dobre,dla kierowców przejście 300 m to czasami jedyna gimnastyka w ciągu dnia , dla pozostałych brak warkotu i smrodu spalin pod oknami, a i dzieci bezpieczniejsze.[/quote]
Ta ,,, i złodziejom będzie na rękę . A tak na poważnie to w koło jakiego osiedla w Olkuszu masz miejsce na wielko obszarowy parking ?