paragraf blacha

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy groby bliskich. W gorączce zakupów przedświątecznych i porządków na cmentarzu zapominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Złodzieje w tym czasie są bardzo aktywni i tylko czekają na okazję, by szybko się wzbogacić.

 

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżami?

Pamiętajmy o tym, że tłok panujący w sklepach, roztargnienie i pośpiech to doskonała okazja dla „złodziei kieszonkowych”. W takich warunkach nietrudno o utratę portfela czy torebki, zwłaszcza na cmentarzach, przepełnionych targowiskach, galeriach handlowych czy w autobusach. Starajmy się zatem unikać szczególnie zatłoczonych miejsc. Kiedy ludzie stoją obok siebie w ścisku, nie trudno włożyć rękę do torebki czy kieszeni i zabrać portfel lub telefon komórkowy. Zwróćmy więc uwagę, żeby torebka zawsze była zamknięta i umieszczona w zasięgu naszego wzroku, najlepiej z przodu ciała. Przytrzymujmy ją ręką i nigdy nie odkładajmy podczas zakupów. Portfel powinien być schowany głęboko w kieszeni.

Nie zapominajmy o domykaniu szyb w zaparkowanych pojazdach i upewnieniu się, czy w samochodzie nie pozostawiliśmy w widocznym miejscu rzeczy, które mogłyby skusić potencjalnego złodzieja. Przestępcy chętnie wykorzystują takie sytuacje. Pamiętajmy również, żeby podczas sprzątania czy mycia grobów nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Wystarczy chwila nieuwagi i nagle znika torebka z portfelem położona na sąsiednim grobie czy pozostawiona bez opieki w samochodzie. Jadąc na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużej ilości pieniędzy w gotówce.

Podczas płacenia za zakupy nie pokazujmy większej ilości gotówki. Dokonując transakcji kartą płatniczą, dbajmy o to, aby nikt postronny nie zauważył kodu PIN wpisywanego na terminalu. Kod PIN należy zapamiętać, a nie zapisywać go na karcie płatniczej lub kartce przechowywanej w portfelu.

Kiedy wyjeżdżamy z domów, warto postarać się o dobre zabezpieczenie drzwi wejściowych i okien. Złodzieje zazwyczaj typują potencjalne ofiary i obserwują ich lokum.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze