– Dzisiaj każda osoba z dowodem osobistym może jeździć motorowerem. Nowa ustawa o kierujących pojazdami, której projekt znajduje się teraz w tzw. uzgodnieniach międzyresortowych, wprowadza nową kategorię prawa jazdy- AM. Znikną karty motorowerowe, dzisiaj wydawane przez dyrektorów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zdobyć ją będzie można zapisując się na kurs do ośrodka szkolenia i zaliczając egzamin w wojewódzkim ośrodku szkolenia. W przypadku osoby małoletniej, zgodę na egzamin wyrazić będzie musiał opiekun. Egzamin będzie się składał m. in. z części praktycznej, w trakcie której kandydat zaprezentuje egzaminatorowi swoje umiejętności w ruchu ulicznym.

Nowe przepisy obejmą wszystkich, także tych, którzy mają już 18 lat i dzisiaj mogą poruszać się bez uprawnień. Jeśli nowa ustawa wejdzie w życie, a nastąpi to najpewniej 1 stycznia 2012 roku, jedynym pojazdem, którym dorosły człowiek będzie mógł jeździć bez uprawnień, będzie rower.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”niznane”]A niedugo bendzie trzeba płacić za oddyhanie[/quote]
Przecież już placimy. Nazywa się to kwoty emisyjne.

niznane
niznane
12 lat temu

A niedugo bendzie trzeba płacić za oddyhanie

PAWLO
PAWLO
13 lat temu

Niedługo będzie karta pieszych, którą będzie można zdawać od 15 lat

patryk
patryk
13 lat temu

mam dałna 🙁

Krzychu
Krzychu
13 lat temu

No jestem pod wrażeniem. Jeszcze powinno się wprowadzić uprawnienia na taczki, pozwolenia na posiadanie noży w kuchni, kurs włączania światła w dużym pokoju, licencje na jazdę na sankach… Czy to pomysły tych, których wybieramy ??? Nie mogę uwierzyć.

śmieszka
śmieszka
13 lat temu

a dlaczego na rowerze bez uprawnień?
Przecież na egzaminach rowerowych też można nieźle zarobić .
Panowie z WORDa sobie poradzą.