Olkusz

18 marca sala widowiskowa MOK dosłownie pękała w szwach. Po południu odbył się Wiosenny Pokaz Taneczny podopiecznych Pracowni Tanecznej prowadzonej przez znakomitego choreografa Olega Sapronczyka.

W pracowni ćwiczy 110 tancerzy w różnym wieku – najmłodszy ma 3,5 roku, najstarszy 42 lata. Łączy ich miłość do tańca i wytrwała praca. Pracownia działa ponad 3 lata i ma ogromne powodzenie; z roku na rok większe.

Podczas pokazu zachwycona publiczność obejrzała 9 układów tanecznych. Każda z grup starała się zaprezentować jak najlepiej, co zostało docenione wielkimi brawami i owacjami.

Wystąpiła grupa SKOK w bardzo dynamicznym tańcu. Po niej najmłodsze ŻABKI zaprezentowały taniec Pszczółki Mai. Żabią zieleń zastąpiły dziś trzepoczące skrzydełka.

Średnia wiekowo grupa SONIC pokazała hip-hop, a ENERGIA w tańcu lato nawiązała do pierwszych wakacyjnych miłości.

Najstarsza dziecięca grupa ILUZJA, nastolatki w wieku 11-15 lat, zatańczyła bardzo profesjonalnie, a jedna z młodszych grup, SŁONECZKA, zaszalała z barwnymi pomponami.

Grupa IMPULS przymierzyła się do dorosłości, ale ostatecznie odrzuciła poważne akcesoria i postanowiła cieszyć się dzieciństwem.

Dwukrotnie wystąpiła grupa dorosłych tancerzy ARTGYM. Na co dzień są instruktorami akrobatyki, a w debiucie na olkuskiej scenie pokazali profesjonalną, wysmakowaną kombinację tańca i akrobatyki. Zostali nagrodzeni przez publiczność entuzjastycznymi owacjami.

Po występach i wspólnym zdjęciu dzieci udały się na poczęstunek ufundowany przez rodziców.

Imprezę prowadziła Kierownik Działu Artystycznego Elżbieta Matonóg.

MOK Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze