klub kubus

Osiedlowy Klub „Kubuś” zlokalizowany na osiedlu Słowiki w Olkuszu przeżywa swój renesans. Zasługa w tym zarówno Spółdzielni Mieszkaniowej „NOWA”, jak i Klubu Sportowego „FLIKA”, który w to miejsce tchnął życie, powodując, że skromne grupy zajęciowe teraz pękają w szwach, a część propozycji jest już właściwie niedostępna dla chętnych. 

Patrząc po statystykach, to była formalność. Próbna, trzymiesięczna umowa pomiędzy SM „NOWA” a KS FLIKA została przedłużona o kolejne półtora roku, tak więc w „Kubusiu” będzie się działo wiele dobrego przynajmniej do końca 2014r. – Cieszymy się bardzo z ruchu Spółdzielni, która zaufała nam po raz kolejny, powierzając realizację zadań zmierzających do zjednoczenia środowiska lokalnego. W zamian wszystkim mieszkańcom, ale także i naszym gościom proponujemy szereg zajęć edukacyjno – rozrywkowych, skierowanych nie tylko do najmłodszych, ale także i dorosłych – mówi prezes KS FLIKA Maria Beszterdo. Propozycje dla maluchów nabierają innego niż dotychczas znaczenia, bowiem w poszczególnych zajęciach udział biorą już nawet 3-latki. Obok dotychczasowej oferty weszły trzy nowe propozycje, a wśród nich zajęcia wokalne z emisją głosu, zajęcia artystyczno – teatralne oraz breakdance. Poszerzenie działalności do trzynastu różnorakich bloków tematycznych wiązało oczywiście ze sobą powiększenie kadry instruktorów, a trzeba wiedzieć, że każde zajęcia prowadzi wykwalifikowana osoba, posiadająca uprawnienia do nauki najmłodszych uczestników warsztatów.

klub kubus126 września do Klubu „Kubuś” mógł przyjść właściwie każdy, bo taką właśnie specyfikę mają dni otwarte. W pamiętny piątek na zainteresowanych, a głównie ich rodziców, czekali instruktorzy, oferujący swoje usługi zajęciowe. Ilość przewijających się przez klub osób przerosła najśmielsze oczekiwania gospodarzy obiektu. – Takich tłumów w „Kubusiu” już dawno nie było. Liczby mówią same za siebie. Do czerwca mieliśmy około 260 chętnych, teraz jest ich prawie dwukrotnie więcej – przyznaje Maria Beszterdo. W tym miejscu powstał mały problem, bowiem nie wszyscy chętni z racji braku wolnych miejsc będą mogli skorzystać z udziału w swoich ulubionych zajęciach. – Wiele grup tematycznych jest już pełnych, choć postaramy się znaleźć na to jakieś rozwiązanie. Mocno liczymy na jeszcze bardziej owocną współpracę z SM „NOWA” oraz na pomoc sponsorów – dodaje klubowa prezes.ksflika

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w zajęciach mogą brać udział nie tylko mieszkańcy os. Słowiki, ale praktycznie wszyscy zainteresowani z gminy Olkusz. Różnica jest jednak taka, że miejscowi z tytułu uczestnictwa w warsztatach nie wnoszą żadnych opłat, natomiast przyjezdni muszą przygotować się na niewielki wydatek – dodajmy, że symboliczny wydatek, biorąc pod uwagę częstotliwość zajęć.

Oprócz nowych propozycji w zakresie zajęć, w nowy rok szkolny „Kubuś” wszedł nieco odświeżony. Wszystko dzięki zbiórce publicznej przeprowadzonej podczas czerwcowego Dnia Dziecka, z której udało się zebrać 1745 zł. Cała ta kwota została przeznaczona za zaopatrzenie pracowni plastycznej w niezbędne elementy i przybory. Na wysokości zadania stanęli również wolontariusze, mieszkańcy, działacze KS Flika i pracownicy Spółdzielni,_ którzy bezinteresownie włączyli się do prac malarskich i porządkowych. Wszystko po to, aby jesień w „Kubusiu” była jeszcze bardziej kolorowa.

Obecnie Flika poszukuje stażystów oraz wolontariuszy, bowiem aspiracje prezes Beszterdo i całej załogi klubu sportowego, nie ograniczają się jedynie do zajęć stacjonarnych. W planach jest organizacja kilku naprawdę sporych przedsięwzięć. Te na najbliższe tygodnie i miesiące to: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Jasełka, Dzień Dziadków czy Bal Karnawałowy. Latem przyszłego roku powinien odbyć się też obóz taneczno – artystyczny. Flika ma również nadzieję na wsparcie Urzędu Miasta jak również indywidualnych przedsiębiorstw.

Jesienny harmonogram zajęć prowadzonych przez KS FLIKA w Osiedlowym Klubie „Kubuś” przy SM „Nowa”:
ul. Batalionów Chłopskich 2.

Fitness: poniedziałek, środa 18:15 – 20:00
Kurs tańca towarzyskiego: wtorek 19:00 – 20:00
Zajęcia taneczno-rytmiczne dla dzieci: wtorek 17:00 – 18:00
Zajęcia wokalne z emisją głosu: poniedziałek 18:00 – 19:00
Gry i zabawy dla dzieci: piątek 17:00 – 18:00
Plastyka: wtorek, czwartek 18:00 – 19:00
Język angielski dla dzieci: środa 17:00 – 18:00
Język angielski dla dorosłych: środa 18:00 – 19:00
Amatorska Szkoła Szycia wg Burdy: wtorek, środa 17:00 – 20:00
Klub Relax: czwartek 17:00 – 20:00
Zajęcia artystyczno-teatralne: poniedziałek 17:00 – 18:00
Breakdance: piątek 18:30 – 20:00

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Hm
Hm
9 lat temu

No na Mlodych co ich tam już niewielu więcej wsiaków to i zajęć mniej. A najbardziej to lubią siedzieć w domach z pilotem w ręce, albo każdy w swoim pokoju jak w hotelu. jets tam kto w tym Kreciku? No tak zapach nie jest zachęcający ale na to nikt nie ma wpływu jak się ktoś to znaczy płeć męska nauczyła szczac na dworze pod wiatr to kto im zabroni? A może toi toi trza postawić po osiedlu, ale też zaszczą. Za dużo piwa wszędzie i każdy ma do niego dostep a jak wiadomo jest sikopędne.

Duch oś. Młodych
Duch oś. Młodych
9 lat temu

[quote name=”CZESC”]To sa kulturalni ludzie i nie po drodze im z OBSZCZYMURKAMI. Zacznijcie zyc i zachowywac sie jak na innych osiedlach to was beda odwiedzac i z wami rozmawiac. KULTURA I MERYTORYKA TO PODSTAWA.[/quote]
To nie są kulturalni ludzie tylko dewoci pełzający przez życie na kolanach, z pozycji klęczącej widzący świat. A dopełzać na kolanach na olkuskie osiedla wielką jest sztuką. A propos, czy ty też jak reszta olkuskiej nawiedzonej kliki jesteś po KUL-u?

CZESC
CZESC
9 lat temu

[quote name=”Duch oś. Młodych”]Patronat nad obszczywanym dzień w dzień, ciasnym, ukrytym w głębokiej ciemnej osiedlowej norze klubie dla dzieci „Krecik” mają Rzepka i Łysoń, którym na codzień widok Olkusza przesłania kościół im. Andrzeja oraz rzężące organy Hummla. Teraz, gdy Rzepka i Łysoń uczynili z rynku królewski taras spacerowy i widokowy, nie wysuną nosa dalej jak dawna fosa, aby sobie lakierek gnojem nie pobrudzić. No cóż, taki nasz, olkuszan biedny los.[/quote]

Powinni wam zamknąć tego Krecika bo nie umiecie sie zachowac, tyko sikacie po scianach – obszczymurki. Jeżeli was nikt nie nauczył kultury to nie miejcie pretensji, ze was nie odwiedza pan burmistrz czy wiceburmistrz. To sa kulturalni ludzie i nie po drodze im z OBSZCZYMURKAMI. Zacznijcie zyc i zachowywac sie jak na innych osiedlach to was beda odwiedzac i z wami rozmawiac. KULTURA I MERYTORYKA TO PODSTAWA.

Duch oś. Młodych
Duch oś. Młodych
9 lat temu

Patronat nad obszczywanym dzień w dzień, ciasnym, ukrytym w głębokiej ciemnej osiedlowej norze klubie dla dzieci „Krecik” mają Rzepka i Łysoń, którym na codzień widok Olkusza przesłania kościół im. Andrzeja oraz rzężące organy Hummla. Teraz, gdy Rzepka i Łysoń uczynili z rynku królewski taras spacerowy i widokowy, nie wysuną nosa dalej jak dawna fosa, aby sobie lakierek gnojem nie pobrudzić. No cóż, taki nasz, olkuszan biedny los.

Tomasz K
Tomasz K
9 lat temu

Sie bedzie działo!!!!