Olkusz. Zatrzymano sprawców pobicia

17 września br. w Olkuszu, na ul. Legionów Polskich policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch sprawców pobicia mieszkańca Olkusza, właściciela jednego z tutejszych lokali gastronomicznych. Mężczyznom – 17. letniemu katowiczaniowi i 17- letniemu mieszkańcowi Lgoty przedstawiono zarzut z art. 158 paragraf 1 kk. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Kradzież kół w Olkuszu

Nieustalony do chwili obecnej sprawca w dniu 17 września 2013 roku w Olkuszu, na ul. Skalskiej ukradł 4 sztuki kół z samochodu Audi A6. Straty na szkodę mieszkanki Olkusza oszacowano na kwotę 3 tysięcy złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

 

Skradziono pompę wodą z terenu budowy w Olkuszu

18 września 2013 roku w Olkuszu na ul. Wapiennej z terenu budowy skradziono pompę wodną o wartości 2200 na szkodę jednej z firm budowlanych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do od 3 miesięcy do lat 5.

Olkusz. Pijany tata zajmował się 8-letnią córką

Po raz kolejny w tym miesiącu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego opiekuna, który w stanie upojenia alkoholowego zajmował się córką. W minioną sobotę, 21 września, około godz. 21.00 dyżurny policji skierował patrol prewencji do jednego z mieszkań w Olkuszu przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Tam policjanci zastali agresywnego mężczyznę oraz jego 8-letnią córkę. 41-letni ojciec został odwieziony do wytrzeźwienia. Badanie wykazało w jego organizmie 2,77 promila. Dziewczynką zaopiekowała się babcia. Trwają ustalenia, czy ojciec naraził małoletnią na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Kradzież złomu w Olkuszu

W dniu 20. września br. nieustalony do chwili obecnej sprawca  po uprzednim rozcięciu siatki w ogrodzeniu jednej z firm mieszczących się  w Olkuszu przy ul. Wyszyńskiego ukradł złom samochodowy. Straty około 1000 złotych na szkodę mieszkańca Myślachowic. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Poszukiwania Iwetty Tyńskiej

Nadal trwają poszukiwania Iwetty Tyńskiej z Olkusza. Tuż po zaginięciu dziewczyny do akcji poszukiwawczej zaangażowano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną, który przeczesywał okoliczne kompleksy leśne. Ponadto na penetrację terenu wyruszyło wówczas 15 policjantów, 5 zastępów ochotniczej straży pożarnej i jednostka państwowej straży pożarnej. Policjanci sprawdzają każdą informację, każdy najmniejszy trop, nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze