Prawie 3 mln 550 tys. złotych ma kosztować modernizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Gmina otrzymała na tel cel dofinansowanie z unijnych funduszy.
Cała inwestycja obejmuje dwa zadania – docieplenie ścian MOK-u i mieszczącej się obok Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gruntowny remont sali teatralno-kinowej. W ramach tego drugiego zadania planowana jest zmiana aranżacji wnętrza z foyer i szatnią, montaż instalacji elektrycznej, przeciwpożarowej oraz klimatyzacji. Na sali wymienione zostaną siedziska i sprzęt oświetleniowy, będzie także nowoczesny projektor filmowy. Projekt, który złożono do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w ramach programu „Instytucje kultury – rozwój infrastruktury kulkturalnej”, początkowo był na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Po kolejnej ocenie strategicznej zakwalifikowano go do dofinansowania, wraz z innymi 19. projektami z Małopolski. W ten sposób Olkusz pozyskał prawie 2 mln 643 tys. złotych.
– Jesteśmy na etapie podpisywania umowy z marszałkiem, trwają już przygotowania do rozpoczęcia procedury przetargowej. Zakładamy, że cała modernizacja potrwa około sześciu miesięcy. Jest szansa, że rozpocznie się jeszcze w tym roku – mówi Daniel Hickiewicz, kierownik Biura ds. Koordynacji Funduszy UE w olkuskim magistracie.
To drugi duży projekt, na który gmina otrzymała w tym roku unijną dotację. Od połowy czerwca trwa remont hali sportowej, który ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku. Gmina czeka też na ocenę formalną wniosku dotyczącego rewitalizacji i ochrony olkuskiej starówki.
Wiola Woźniczko

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ania Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ania
ania

😆 🙁 😀