2

„Spotkanie z ludźmi czynią życie warte przeżycia” Guy de Mopasant
Pod tym, jakże wymownym hasłem, 6 lutego 2016r. odbyło się jubileuszowe spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Od powstania naszej szkoły mija właśnie 55 lat.
Licznie zgromadzeni absolwenci wspominali z rozrzewnieniem  swoje dziecięce lata, pierwsze kroki w szkole – swoich nauczycieli, kolegów, koleżanki, dawne znajomości i przyjaźnie,   których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. Zwiedzając budynek szkoły, przypominali sobie sale, w których się kiedyś uczyli, ławki, w których siedzieli. Oglądając zdjęcia z dawnych lat, dzielili się  wspomnieniami –zarówno tymi radosnymi, jak i smutnymi, wracając pamięcią do tych osób, których już nie ma między nami.

1

Pani dyrektor Anna Knapik w imieniu swoim i Grona Pedagogicznego serdecznie powitała przybyłych na spotkanie absolwentów i zaproszonych gości, m.in.: p. Bożena Krok – Z – ca Burmistrza ds. Społecznych, p. Jolanta Motyczyńska – Z – ca Burmistrza ds. Komunalnych, p. Małgorzata Bień – Radna Rady Miejskiej, p. Henryk Gamrat – Wiceprzewpodniczący Rady Miejskiej, p. Andrzej Feliksik – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji, p. Marek Krzykawski – Przewodniczący ZNP. Zebrani wysłuchali krótkiego recitalu naszej absolwentki – Magdaleny Pałki, obejrzeli film o historii szkoły, przygotowany przez państwa Jezierskich.

3

Po zakończeniu części oficjalnej, przy okolicznościowej herbacie, absolwenci mogli podzielić się opowieściami i wspomnieniami, odnowić dawne znajomości. Rozmowy upływały w radosnej i nieco sentymentalnej atmosferze, z nadzieją ponownego spotkania przy okazji kolejnego jubileuszu i życzeniach realizacji planów dalszego funkcjonowania placówki.

SP 4 Olkusz

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze