sp 4 superkoderzy

Rozwój technologii komputerowej wymaga od jego użytkowników coraz to nowych bardziej zaawansowanych technologicznie umiejętności. Jedną z nich jest umiejętność programowania, którą określa się mianem rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera oraz innych urządzeń cyfrowych.

sp4 superkoderzy1Już od pięciu lat, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu uczestniczą w konkursach programistycznych Baltie organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i firmę SGP Systems, która udostępnia platformę baltie.net, co umożliwia międzynarodowe współzawodniczenie w rozwiązywaniu problemów programistycznych przy użyciu programu Baltie 3.
Zadania te obejmują umiejętności związane ze sterowaniem postacią oraz dokonywaniem zmian na scenie. Wprowadzane są również zaawansowane elementy programistyczne np. zmienne (szufladki), funkcje (pomocnicy) itp.

 

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła uczestniczyła w programie „Koduj z klasą” a głównymi beneficjentami byli uczniowie klas trzecich. Poznawali oni program Scratch, który łączy zabawę układania kloców ze sterowaniem postacią kotka.
Stosunkowo niedawno pojawiły się roboty (elektroniczne urządzenia), którymi również można sterować za pomocą instrukcji wprowadzanych do komputera, posiadającego komunikację z urządzeniem.

sp4 superkoderzy2Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, ich pasjom i zainteresowaniom zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w projekcie #SuperKoderzy organizowanego przez firmę Orange, ponieważ umożliwi to naszym dzieciom dostęp do urządzeń (robotów) sterowanych za pomocą komputera i odpowiedniego oprogramowania. W trybie konkursu udało nam się zostać zakwalifikowanym do tego projektu, a już od września 2017 r. nasi szkolni konstruktorzy będą mogli osobiście poznać ten fascynujący świat technologii zaawansowanej.

SP 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze