Olkusz

Wydawać by się mogło, że o osiedlowych śmietnikach napisaliśmy już wszystko. Nic bardziej mylnego. Nasi Czytelnicy niemalże regularnie informują nas o przepełnionych pojemnikach czy podrzucanych pod pojemniki odpadach. Tym razem otrzymaliśmy zdjęcia z otoczenia śmietników na osiedlu Młodych, ilustrujące majówkowy bałagan.

Pogoda w pierwszy weekend maja pozostawiała wiele do życzenia. Wiatr dał się we znaki także śmieciom, które z przepełnionych kontenerów trafiły na okoliczne trawniki.

-W ostatni weekend wiało i miejsca w pobliżu koszy na śmieci wyglądały okropnie. Wszędzie tam gdzie te miejsca nie są ogrodzone. Uważam, że w chwili obecnej kosze zlokalizowane przy bloku nr 7 na ul. Konopnickiej powinny być częściej wywożone. Przecież płacimy za wywóz śmieci, a z tego co kojarzę to od jakiegoś czasu również w czynszu jest pokazana opłata za tzw. miejsca na kosze. Szkoda mi również, pań sprzątaczek, które muszę ten „bałagan” codziennie ogarniać – napisała do nas Czytelniczka, przesyłając też zdjęcia okolic śmietników na ul. Konopnickiej i ul. Reja.

Częstotliwość wywozu odpadów z osiedla Młodych jest następująca: zmieszane 3 razy w tygodniu, segregacja (każda frakcja) 2 razy w tygodniu, BIO raz w tygodniu – dowiedzieliśmy się w magistracie. -Dotychczas nie mieliśmy sygnałów o potrzebie zwiększenia częstotliwości wywozu ze wskazanego miejsca, a przytoczona przez Czytelniczkę sytuacja wynikała z długiego weekendu, w czasie którego mieliśmy dni ustawowo wolne od pracy. Odbiór odpadów miał miejsce tuż przed weekendem 30 kwietnia, natomiast jeden z dni ustawowo wolnych od pracy wypadł w dniu, w którym zaplanowany był odbiór odpadów. Z tego powodu odbiór odbył się po majówce. Natomiast samo utrzymanie miejsc gromadzenia odpadów (w tym zabezpieczenie przez działaniem osób trzecich, czynnikami atmosferycznymi oraz ew. zabudowa miejsc) pozostaje w gestii zarządcy nieruchomości (w tym przypadku Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej). Opisane powyżej miejsce gromadzenia odpadów zostało już uprzątnięte – taką odpowiedź otrzymaliśmy od rzecznika prasowego Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michała Latosa.

To już kolejna interwencja naszych Czytelników dotycząca konieczności częstszego wywozu odpadów z osiedlowych śmietników. Może zatem, zgodnie z sugestiami mieszkańców, warto zmienić harmonogram wywozu odpadów albo po prostu dostawić więcej kontenerów? 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o