Olkusz

Po Młodziczkach ligową rywalizację w 2022 roku rozpoczęły Juniorki Młodsze. Na początek zmagań Ligi Małopolskiej pojedynek dwóch olkuskich ekip – rocznik 2006 na rocznik 2005. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszły starsze o rok zawodniczki, które przewodzą tabeli z kompletem punktów. Podopieczne Patrycji Głąbik nie zrobiły wyjątku dla swoich młodszych koleżanek, aplikując im aż 48 bramek. Po 15 goli w tym spotkaniu zdobyły Nikola Sołościuk – SPR I i Zuzanna Pawłowska – SPR II.

Wygrana piętnastoma trafieniami oddaje różnicę na parkiecie, jednak początek meczu wcale nie zapowiadał aż tak efektownego triumfu pełniącej rolę gości „jedynki”. To podopieczne Moniki Pastwy jako pierwsze dwukrotnie trafiły do siatki i to one w 5. minucie prowadziły 2:0. Faworytki jak już ruszyły z miejsca, to były nie do zatrzymania. W 10. min 6:8, po kwadransie 9:13, a do przerwy 18:23.

Pięć goli to strata wciąż jeszcze do nadrobienia, ale nie w sytuacji, kiedy prowadzący ma apetyt na jeszcze więcej. A tak było w przypadku olkuszanek z 2005, które po zmianie stron cały czas parły do przodu w poszukiwaniu kolejnych goli. Swoisty wyścig po koronę Królowej Strzelczyń stoczyły zaprawione w bojach na I-ligowych parkietach Nikola Sołościuk z Wiktorią Kozyrą. Nieco lepiej wypadła Nikola, choć w myśl porzekadła, że: „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”, w rolę głównych postaci weekendowej potyczki niejako na otarcie łez całej drużyny, wcieliła się również Zuzia Pawłowska, rosła rozgrywająca SPR-u II, która była najjaśniejszym punktem swojego ambitnie walczącego do końca zespołu. Ostatecznie górę wzięło doświadczenie i kompletność na boisku. Trenerka Głąbik dysponuje bowiem zawodniczkami, które właściwie w pojedynkę potrafią rozstrzygnąć losy meczu na tym poziomie.

W najbliższą sobotę 19 lutego o godz. 10:00 przy Wiejskiej, SPR I zagra w ramach 7. kolejki z Pałacem Młodzieży Tarnów. Rywalki Młodych Lwic to wiceliderki tabeli, więc zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. SPR II zaliczy natomiast planową pauzę.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH – 6. kolejka

SPR II Olkusz – SPR I Olkusz 33:48 (18:23)

SPR II: J. Czarnota – Pawłowska (15), Rasiak (7), Z. Czarnota (5), Petlic (5), Łabuda (1), Kania, Król, Kubat, Ptaszek, Węglarz, Ząbczyńska, Ślęzak.

SPR I: Gamrot, Woszczek – Sołościuk (15), Kozyra (12), Basara (7), Faryńska (5), Wojtaszewska (3), Dyda (2), Fiołna (1), Marszałek (1), Sarota (1), Sawicka (1), Sidor, Gierlach, Kiełtyka.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze