Olkusz

13 lutego na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu byliśmy świadkami swoistej muzycznej walki między kwartetem Con Affetto i zespołem Monk. Poległych nie odnotowano, zwyciężyli wszyscy.

Zebranych powitał Marcin Wiercioch, Dyrektor MOK.

Projekt muzyczny Strings to kontrast pomiędzy męskim kwintetem Monk uprawiającym współczesną jazzowo–popową muzykę a cappella a kwartetem skrzypcowym Con Affetto, w którym cztery piękne kobiety z pasją i talentem władają smyczkami.

Był to piękny koncert i piękny wieczór. Wysłuchaliśmy wielu znanych utworów klasycznych i współczesnych, niemal każdy nucił pod nosem, muzyka uwodziła, kołysała i wzruszała. Dodatkowego uroku dodawała dowcipna narracja znakomicie opisująca odwieczną walkę płci, wywołująca wybuchy śmiechu.

Ukłon w stronę walentynek stanowiły czerwone dodatki w strojach panów i takież suknie pań, które później przebrały się w kreacje z cekinami i lśniły jak garść klejnotów.

Na koniec przyszedł czas na niespodziankę dla zachwyconej publiczności – każdy z dziewięciu muzyków wylosował jedno miejsce z widowni i dziewięć osób odebrało nagrody ufundowane przez MOK.

Dziękujemy za wspaniały koncert kwartetowi Con Affetto w składzie: Angelina Kierońska (I skrzypce), Karolina Bartczyszyn-Południak (II skrzypce), Karolina Stasiowska (altówka) i Anna Podkościelna-Cyz (wiolonczela) oraz zespołowi Monk w składzie: Marcin Sobczyk, Grzegorz Ważny, Mirosław Pasek, Tomasz Stec i Piotr Cyz.

MOK Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze