Olkusz

W minioną sobotę ruszyły zmagania w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych. W skromnej, pięciozespołowej stawce uczestników rywalizacji, SPR Olkusz ma dwie drużyny. Na inaugurację sezonu doszło do siostrzanego starcia pomiędzy Młodymi Lwicami. Wygrały bardziej doświadczone i starsze o rok podopieczne Patrycji Głąbik.

Po pierwszej połowie trudno było zakładać, że SPR I wygra różnicą aż osiemnastu bramek, bowiem zespół Moniki Pastwy prezentował się na parkiecie naprawdę dobrze. Różnica wieku i ilość meczów o stawkę wzięły jednak górę, co przy problemach zdrowotnych Kingi Petlic i Patrycji Łabudy w drugiej połowie dało końcowy rezultat 43:25.

Do 12. minuty sobotniego pojedynku wynik był na styku. Co prawda SPR I prowadził, ale tylko 6:5. Przewagę zawodniczki trenerki Głąbik zaczęły budować w drugiej części premierowej odsłony. Nie do zatrzymania była głównie Amelia Basara, która w pół godziny zdobyła aż dziewięć goli. Sporo dobrej pracy na parkiecie wykonała także Wiktoria Kozyra. SPR II też miał swoją liderkę. Pełniąca rolę rozgrywającej Zuzanna Pawłowska w swoim stylu trafiała nawet z trudnych pozycji, a pozytywne wrażenia pozostawiła po sobie również nominalna skrzydłowa Aleksandra Rasiak.

Po zmianie stron dysponujące szerszą kadrą olkuszanki z rocznika 2005, wspierane między słupkami przez bramkarki z 2008 Oliwię Woszczek i Annę Gamrot zaczęły „odjeżdżać” swoim koleżankom. Na boisku po obu stronach pojawiły się wszystkie piłkarki wpisane do protokołu i zdecydowana większość zaliczyła po choćby jednym trafieniu.

Najskuteczniejsze okazały się jednak wspomniane wcześniej Amelia Basara i Zuzanna Pawłowska. Lepsza o jedną bramkę – 12 trafień, okazała się młodsza z tego duetu Zuzia Pawłowska. Symboliczny tytuł MVP niejako na otarcie łez trafił właśnie do Niej.

2. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych została zaplanowana na weekend 20/21 listopada. Z racji nieparzystej ilości drużyn, przymusową pauzę zaliczy SPR II Olkusz, natomiast ekipa Patrycji Głąbik w tym terminie zagra na wyjeździe z Pałacem Młodzieży Tarnów.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH – 1. kolejka

SPR I Olkusz – SPR II Olkusz 43:25 (19:11)

SPR I: Woszczek, Gamrot – Basara (11), Kozyra (8), Sarota (7), Marszałek (4), Kiełtyka (4), Faryńska (3), Wojtaszewska (2), Fiołna (2), Dyda (1), Sawicka (1), Gierlach.

SPR II: J. Czarnota – Pawłowska (12), Rasiak (5), Ślęzak (4), Z. Czarnota (1), Petlic (1), Węglarz (1), Łabuda (1), Ptaszek, Wilkońska.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze