Tarnów

W sobotę w Tarnowie odbył się pierwszy turniej w ramach Małopolskiej Ligi Dzieci. W rozgrywkach przeznaczonych dla Dziewcząt urodzonych w 2009 roku i młodszych udział biorą trzy drużyny – obok SPR-u Olkusz w turniejowe szranki stają i stawać będą SKS Kusy Kraków oraz MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Dla olkuskich Lwiątek w większości był to kompletny debiut jeśli chodzi o granie o punkty!

Trzon zespołu prowadzonego przez Agatę Nowak i Katarzynę Krawczyk tworzą zawodniczki z 2009 roku, rywalizujące na co dzień wśród Młodziczek, jako SPR II Olkusz. To właśnie Basia Haberka z Olą Bałazy najmocniej błyszczały wśród diamencików na parkiecie, z racji wieku i boiskowego obycia, biorąc na siebie odpowiedzialność za zdobywanie bramek. Pozostałe zawodniczki – urodzone w 2011 roku dzielnie wspierały swoje starsze koleżanki, zbierając bezcenne doświadczenie, które przyda się im w trakcie dalszej sportowej przygody.

Za radością i emocjami towarzyszącymi ligowemu debiutowi, poszły także wyniki. W pierwszym sobotnim spotkaniu Lwiątka po dzielnej walce uległy najlepszemu w trakcie inauguracyjnego turnieju Kusemu 10:18. Pierwszą i drugą połowę olkuszanki przegrały w takim samym stosunku 5:9. Osiem goli w tym meczu zdobyła Basia Haberka, a dwie bramki dorzuciła Ola Bałazy.

Jeszcze lepiej jeśli chodzi o rezultat prezentuje się spotkanie numer dwa. Otóż w tej próbie Lwiątka prowadzone z ławki przez trenerkę Krawczyk pokonały gospodynie zmagań, a więc Pałac Młodzieży Tarnów. Do przerwy 10:7 dla SPR-u, a po zmianie stron dzięki waleczności charakteryzującej małe Lwiątka, udało się utrzymać bezpieczną przewagę do samego końca – 19:16 dla Dziewcząt z Olkusza! Ponownie pierwszoplanową postacią w naszym zespole była Basia Haberka, która zdobyła aż czternaście goli. Trzy kolejne dołożyła Ola Bałazy, a bramkowe konto SPR-u uzupełniła swoimi debiutanckimi trafieniami w oficjalnym meczu Julka Wojna! BRAWO DZIEWCZYNKI!

Teraz turniejowa karuzela w grupie Dzieci przeniesie się do Krakowa i Olkusza. System gry nie ulegnie zmianie. We wszystkich lokalizacjach  każdy zagra z każdym.

MAŁOPOLSKA LIGA DZIECI – 1 turniej

SPR Olkusz – SKS Kusy Kraków 10:18 (5:9)

SPR: Marchewka – Haberka (8), Bałazy (2), Chudzik, Frosik, Gliwińska, Grabowska, Januszek, Wojna, Łabuda.

Kusy: Wróbel (7), Pędziwiatr (5), O. Błachut (3), M. Błachut (1), Pasionek (1), Siewierska (1), Chmielowska,

Mastalerz, Michalik, Mirowska, Paluch, Policht, Warot, Świętach.

_ _ _

SPR Olkusz – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 19:16 (10:7)

SPR: Marchewka – Haberka (14), Bałazy (3), Wojna (2), Chudzik, Frosik, Gliwińska, Grabowska, Januszek, Klich, Łabuda.

MKS: Ciesielczyk (7), Dydo (4), Szymańska (2), Świętek (2), Górska (1), Bieleń, Jac, Maj, Wojtanowska, Abram, Stelmach.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze