Olkusz

Obrona tytułu Mistrzyń Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej, była pierwszym poważnym punktem Młodych Lwic w tegorocznym kalendarzu zmagań na piasku. Po Olkuszu nadszedł czas na Lubliniec, gdzie podopieczne Moniki Pastwy zagrały w mocno obsadzonym turnieju o Puchar Województwa Śląskiego. Na obiektach Husarii, olkuszanki rywalizowały z Kadrą Polski U-17, Reprezentacją Śląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz gospodyniami.

Ostatecznie Młode Lwice sklasyfikowano na 4. miejscu, jednak poziom sportowy wszystkich zespołów był bardzo wyrównany. Za dowód posłużą wyniki spotkań. Drużyny z miejsc 2-4 solidarnie wygrały po dwa mecze, więc o końcowym układzie sił w tabeli zadecydowała tzw. „mała tabelka”. Tylko Kadra Polski B nie zaznała smaku zwycięstwa.

Olkuszanki swoją wizytę w Lublińcu rozpoczęły od wygranej po shoot outach właśnie z drugim garniturem „Biało-Czerwonych”. W drugim spotkaniu 0:2 uległy pierwszej Reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Kamila Zawadę, by następnie także po shootach pokonać swoje rówieśniczki z Kadry Śląska. Ostatnia potyczka z gospodyniami, a więc z Husarią, prowadzona na dużym zmęczeniu wcześniejszymi sprawdzianami nie zakończyła się pomyślnie dla Młodych Lwic. SPR przegrał 0:2 i tym samym stracił szansę na podium.

Puchar Województwa Śląskiego 2023 przypadł w udziale Polsce A. „Biało-Czerwone” wygrały wszystkie cztery spotkania, tracąc w nich zaledwie jednego seta. Miejsce drugie dla Kadry Śląska, dzięki korzystniejszemu bilansowi nad Husarią i SPR-em.

W trakcie dekoracji drużyn uczestniczących w rywalizacji, przedstawiciele Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Ręcznej wręczyli trzy nagrody indywidualne dla Królowej Strzelczyń, MVP wśród zawodniczek oraz Najlepszej Bramkarki. Wyróżniono również najlepsze piłkarki w poszczególnych zespołach. Wśród Młodych Lwic wyróżnienie odebrała Kinga Petlic.

– To był bardzo dobry turniej przed półfinałem Mistrzostw Polski. Grałyśmy cztery mecze pod rząd, więc ciężko było utrzymać pełną koncentrację. Mamy świetny materiał szkoleniowy, wiemy nad jakimi elementami musimy jeszcze pracować. Bardzo dziękujemy za zaproszenie organizatorom i super zabawę – komentuje środową wyprawę do Lublińca trenerka Pastwa.

Wspomniany Półfinał klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, zgodnie z kalendarzem ZPRP, odbędzie się na początku lipca. Do tego czasu olkuskie szczypiornistki trenować będą na własnych obiektach.

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze