Olkusz

Z niedawnych Mistrzostw Europy w portugalskim Nazare, Polki w składzie których na dużej imprezie debiutowała olkuszanka Karolina Herian, wróciły z 12. miejscem. Apetyty związane z turniejem o mistrzowski tytuł na Starym Kontynencie były z pewnością większe, ale co się odwlecze…

Już niebawem „Biało-Czerwone” staną przed niebywałą szansą, aby zaistnieć w ramach Igrzysk Europejskich, których organizatorem jest Polska, a dokładniej Małopolska. Z końcem czerwca w Tarnowie do gry o medale przystąpi osiem kobiecych reprezentacji, w tym oczywiście nasze rodaczki, wśród których znowu będziemy mieli swoją twarz. 19-letnia Karolina Herian ponownie bowiem znalazła się w kadrze narodowej!

Turniej European Games w piłce ręcznej plażowej, odbędzie się w dniach 20-23 czerwca. Polki zagrają w Grupie A, razem z Hiszpanią, Danią oraz Norwegią. Grupę B tworzą natomiast reprezentacje Niemiec, Holandii, Grecji i Portugalii. Udział w Igrzyskach Europejskich poprzedzi krótkie zgrupowanie szkoleniowe w Krakowie. Stamtąd „Biało-Czerwone” przeniosą się bezpośrednio do Tarnowa, gdzie odbędą się oba turnieje – zarówno Pań, jak i Panów.

W dwunastoosobowej kadrze na IE po raz kolejny mamy do czynienia z „mieszanką wybuchową”, gdzie młodość miesza się z doświadczeniem. Skład „Biało-Czerwonych” prezentuje się następująco: Natalia Filończuk (Piłka Ręczna Koszalin), Karolina Herian (SPR Olkusz, Weronika Jakóbowska (KS APR Radom), Zofia Jeżowska (UKS Olimpijczyk Kowalewo), Paulina Kuźmińska (MKS Kusy Szczecin), Natalia Kolasińska (KS APR Radom), Iwona Niedźwiedź (SWWS Kalisz), Ewa Nowicka (SPR Kępno), Natalia Rogalska (KS Pyrki Poznań), Alicja Ślęzak (SPR Szczecin), Paulina Sowa (AZS Poznań), Katarzyna Wilczek (SWWS Kalisz). Sztab szkoleniowy tworzą: Marek Karpiński i Karolina Peda (trenerzy główni), Alicja Łukasik (trener asystent) oraz Tomasz Kaczmarek (fizjoterapeuta).

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze