Olkusz

Dobiegła końca rywalizacja w Małopolskiej Lidze Juniorek Młodszych. Tytułu mistrzyń województwa nie obroniły Młode Lwice, które w tym sezonie muszą zadowolić się drugim miejscem, za plecami Kusego Kraków. O końcowym układzie sił w tabeli zadecydowało ostatnie, bezpośrednie starcie w Nowej Hucie, gdzie olkuszanki musiały wygrać różnicą pięciu trafień, a odniosły wysoką porażkę.

Mecz na Osiedlu Handlowym pokazał, kto w kampanii 2023/2024 był w Małopolsce najlepszy. Krakowianki dominowały na własnym parkiecie od pierwszej minuty, szybko wypracowując sobie bezpieczną zaliczkę, która pozwoliła im prowadzić do przerwy dziesięcioma bramkami. Już wtedy stało się jasne, że z ambitnych planów odrobienia strat z pierwszej rundy nic nie wyjdzie.

Kusy grał swoje także po zmianie stron, potwierdzając że jak nikt inny zasłużył na wojewódzki czempionat. Olkuszanki natomiast miały swoje problemy. Często brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy miejscowych, mnożyły się również proste błędy techniczne, skutecznie podcinające skrzydła Młodym Lwicom, dla których nie był to dobry wieczór.

Porażka 21:31 sprawiła, że po końcowej syrenie triumfowały krakowianki, natomiast podopieczne Macieja Haupy schodziły z boiska niepocieszone. Przegrana bezpośrednia walka o mistrzostwo Małopolski nie zmienia jednak faktu, że olkuszanki obok Kusego zapewniły sobie prawo startu w turniejach Mistrzostw Polski, które ruszają w weekend poprzedzający święta wielkanocne.

Zgodnie z regulaminowym „kluczem”, SPR Olkusz jako druga drużyna w Małopolsce trafi do Grupy A, razem z najlepszymi ekipami na Podkarpaciu i Śląsku oraz teoretycznie z drugim zespołem na ziemi świętokrzyskiej. Teoretycznie, bowiem tam rozgrywki ligowe w kategorii Juniorek Młodszych nie wystartowały, więc albo szykuje się wakat, albo do turniejowej drabinki 1/16 MP zostanie dokooptowany zespół z innego regionu.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH – 5. kolejka – 07.02.2024 r.

SKS Kusy Kraków – SPR Olkusz 31:21 (20:10)

_ _ _ _ _

Zanim doszło do starcia w Grodzie Kraka, olkuszanki podejmowały u siebie swoje rówieśniczki z Kielc. Korona wobec braku konkurencji w świętokrzyskim, rywalizuje w Małopolsce, ale wyniki z jej udziałem mimo, że są uwzględniane w ligowej tabeli, to przy tworzeniu klasyfikacji w Małopolsce nie mają wpływu na kolejność w stawce.

W tym spotkaniu Młode Lwice wyglądały znacznie lepiej niż kilka dni później w Krakowie, ale i tak miały różne momenty. Na początku lepsze wrażenie sprawiały kielczanki, ale w drugiej fazie premierowej odsłony do głosu doszły olkuszanki, które po dwóch kwadransach prowadziły 16:14.

Po wznowieniu niestety nie udało się utrzymać przewagi, bo i zespół trenerki Dominiki Ciszek mocniej zwarł szeregi. Kielczanki najpierw szybko odrobiły niewielkie starty, a następnie same wypracowały skromną zaliczkę, której umiejętnie pilnowały do samego końca. Sporo emocji, niestety bez happy endu. Najskuteczniejsza po stronie Młodych Lwic była Marzena Noga (8 goli), a spory wkład w bramkowe zdobycze gospodyń miały również Weronika Kaziród i Julia Bylica, czyli autorki 7 bramek.

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH – 6. kolejka – 03.02.2024 r.

SPR Olkusz – Korona Handball Kielce 30:32 (16:14)

SPR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze