Na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale, w których uczestniczyło ponad 1000 zawodników,  startowali zawodnicy dwóch olkuskich klubów.
Spośród sportowców MUKS „Ilkus” Olkusz najlepiej wypadła Aleksandra Krężel, która w biegu na 600 m (1:40,77 s) uzyskała szóste miejsce.  W gronie juniorek w pchnięciu kulą dziewiąta była Sabina Durańska (7,79 ), a dziesiąta Klaudia Czopek (7,22 m).

Wśród juniorek młodszych 9. miejsce zajęła Agnieszka Duraj (8,48 m), a 10. Dominika Tyliba (6,99 m). Wojciech Rówiński w biegu na 300 m uplasował się na 22. lokacie (38,65 s).
W biegach startowało sześciu reprezentantów IKS-u Olkusz. Na dystansie 2 km Krystian Czapla (6:13,44 s) zajął piąte miejsce. Wojciech Pasich na 1,5 km uzyskał czas 4:24,31 s. Na 1000 m  biegli juniorzy młodsi: Kacper Bielat (2:51,88 s) i Mateusz Klich (2:54,74 s). Wioletta Nowak 800 m przebiegła w czasie 2:41,99 s, a Karolina Ślęzak na 400 m osiągnęła rezultat 63,99 s.