29. stycznia 2011 r. nadszedł długo oczekiwany przez maturzystów ZS Nr 1 w Olkuszu wieczór. Wtedy właśnie odbyła się wielka uroczystość, która od lat jest jednym z największych symboli w życiu społeczności każdej szkoły średniej. Tradycyjny bal uczniów klas maturalnych odbył się w restauracji „Complex Cabała”. O godzinie 20.00 wszystkich przybyłych na bal studniówkowy powitała dyrektor Aldona Nowicka.W szczególności starostę powiatu olkuskiego – Jerzego Antoniego Kwaśniewskiego oraz dyrektora Wydziału Edukacji – Waldemara Mendaka wraz z małżonkami.

Na uroczystości nie zabrakło również wielkiego przyjaciela a zarazem i absolwenta szkoły- pana Sylwestra Piasnego wraz z żoną oraz księdza Marcina Olszewskiego. Pani dyrektor skierowała wiele miłych słów pod adresem młodzieży, rodziców i nauczycieli. Podziękowała też wychowawcom klas maturalnych paniom: Annie Kowal, Zdzisławie Sztafińskiej, Sylwii Zawadzie,Edycie Dołędze, Marcie Janczak oraz Ewie Cieśli, za pracę i wysiłek włożone w organizację balu studniówkowego. Następnie głos zabrał starosta, który dziękując za zaproszenie życzył szkole, nauczycielom i samym uczniom wielu sukcesów. Wyraził też przekonanie, iż ten bal pozostanie w pamięci jego uczestników na zawsze.
W imieniu rodziców głos zabrała pani Halina Gliwińska, przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując dyrekcji, wychowawcom oraz nauczycielom za przekazaną uczniom wiedzę oraz wsparcie w trudnych sytuacjach. Delegacje klas przekazały piękne bukiety róż zaproszonym gościom, dyrekcji szkoły oraz  swoim wychowawcom. Na zakończenie części oficjalnej wszyscy obejrzeli perfekcyjne wykonanie tradycyjnego poloneza, który poprowadziła dyrektor wraz z Mateuszem Knapczykiem, uczniem klasy 4 b. Tuż za nimi podążali wychowawcy i  barwny korowód uczniów. Widać było, że młodzi tancerze sprostali wymaganiom naszego dostojnego, narodowego tańca. Z uśmiechem, gracją oraz pewnością piękne damy i eleganccy panowie prezentowali przed zgromadzonymi gośćmi swoje taneczne umiejętności.
Taneczną część studniówki rozpoczęto pięknym walcem wiedeńskim z filmu „Noce i dnie”. Wtedy właśnie młodzież poprosiła do tańca swoich wychowawców i nauczycieli. Od tego momentu zaczęły się taneczne szaleństwa na parkiecie.
Na studniówce nie zabrakło oczywiście części artystycznej. Wszyscy bawili się doskonale oglądając  humorystyczny, sparodiowany obraz szkoły. Niektórzy zaśmiewali się do łez, widząc samych siebie „w krzywym zwierciadle”. Warto podkreślić tutaj zaangażowanie młodych artystów z klas maturalnych.
Szampańska zabawa trwała dosłownie do białego rana. Wszyscy przez chwilę mieli wrażenie, że spełnia się życzenie Fausta-czas się zatrzymał, ta radosna noc karnawałowa nigdy się nie skończy, maturzyści już zawsze będą mieć 19-20 lat i beztrosko wirować w rytm muzyki otoczeni serdecznymi przyjaciółmi…
Ale to było tylko złudzenie. O godzinie piątej rano studniówka się zakończyła, a zegar zaczął odmierzać czas… do matury.
Wierzymy, że tak wspaniały bal i doskonała zabawa naszych maturzystów będą zapowiedzią sukcesów na majowym egzaminie.

Fot. Mariusz Grewenda

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Uczestniczka
Uczestniczka
11 lat temu

To była wspaniała zabawa 😀 😀 😆