Olkusz

17-letnia Vanessa Nowak do czwartku 22 lipca przebywała w Zakopanem, gdzie stacjonowały reprezentantki Polski z rocznika 2004 przygotowujące się do EHF Championship, które odbędą się na Litwie. Olkuska rozgrywająca dołączyła do Kadry Narodowej z listy rezerwowych i jeśli wykorzysta swoją szansę, to w sierpniu pojedzie do Kłajpedy na europejski czempionat.

Początkowo selekcjonerka Małgorzata Buksakowska pozostawiła Vanessę w obwodzie pierwszej dwudziestki, jednak ostatecznie zaprosiła olkuszankę do udziału w zgrupowaniu szkoleniowym w stolicy polskich Tatr, gdzie Polki przygotowywały się do europejskiego turnieju. W Zakopanem szczypiornistki nie tylko trenowały, ale także grały towarzysko. W poniedziałkowe popołudnie „Biało-Czerwone” nie dały szans swoim rówieśniczkom ze Słowacji, wygrywając wysoko 30:16. Udział w tym zwycięstwie miała także Nowak, która na parkiecie spędziła prawie dziesięć minut, choć nie na swojej nominalnej pozycji (na lewym rozegraniu), tylko na skrzydle.

W środę Kadra Narodowa 2004 odbyła kolejne spotkanie, tym razem z Rosją. Dzień później zgrupowanie pod Giewontem dobiegło końca. Teraz kadrowiczki mają tydzień wolnego. Dokładnie 1 sierpnia mają stawić się w Pruszkowie na kolejnym, tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym, z którego Polki udadzą się bezpośrednio na Litwę. Finały EHF Championship Juniorek zaplanowano na termin 7-15 sierpnia. Gospodarzem zmagań będzie Kłajpeda.

SPR Olkusz (PK)
Fot: ZPRP

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze