Olkusz

W środę, 21.07. br., około godziny 15.15 w Olkuszu, na drodze krajowej nr 94, na przejściu dla pieszych pijany kierowca hondy śmiertelnie potrącił pieszego.  Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia . Po kilku minutach 48-letni kierowca został  jednak zatrzymany przez dzielnicowych z Olkusza.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych w pobliżu ulicy Cegielnianej w Olkuszu na drodze krajowej nr 94, na pasie ruchu w kierunku Katowic. 48-letni kierowca hondy potracił przechodzącego przez przejście mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Dyżurny policji natychmiast ogłosił komunikat za kierowcą i poszukiwanym pojazdem. Zaraz po otrzymaniu informacji  dzielnicowi z Olkusza, którzy byli w pobliżu zdarzenia, zauważyli pojazd i natychmiast zatrzymali jego kierowcę.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca hondy ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna za jazdę po alkoholu miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał od 05.05.2020 roku do 05.05.2023 roku.

Niestety pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 35-letniego mieszkańca gminy Klucze. Na miejscu wypadku pracowali policjanci, prokurator  i technik kryminalistyki, ustalając okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia drogowego. Przez około 30 minut trwały utrudnienia na drodze  na pasie ruchu w kierunku Katowic.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mike
mike
3 miesięcy temu

To przejście kwalifikuje się do natychmiastowej likwidacji. Może wtedy sprawca zamiast w pieszego wjechał by w naczepę jakiegoś TIR-a i złe DNA przestało by istnieć. Ponadto ok. 100 m w jedną stronę i 100 m w drugą są względnie bezpieczne przejścia ze światłami. Podobnie przejście przy hali sportowej. 50 m obok jest w 100% bezpieczne przejście podziemne.

Adam Kieltyka
Adam Kieltyka
3 miesięcy temu
Reply to  mike

Bardzo , bardzo przydała by się nad dwupasmówką kładka pieszo rowerowa. Ale kładki nie ma i nie będzie. Będzie tężnia 🙂