Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu realizuje na terenie powiatu olkuskiego projekt pod nazwą „Aktywni w drodze do pracy ”. Projekt ten jest współfinansowany z pieniędzy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dzięki pozyskanym funduszom PCPR zorganizowało, wspólnie z różnymi instytucjami, szereg działań integracyjnych o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, turystycznym oraz ekologicznym. Odbyło się kilka imprez integracyjnych : w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wolbromiu – wspólne Mikołajki z Ochronką Betlejem, w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej – integracyjne spotkanie świąteczne, podczas którego uczestnicy wraz z rodzinami spotkali się przy wspólnym stole z lokalną społecznością i władzami różnych szczebli.

W tym roku wsparciem objęto 60 osób. Uczestnicy projektu mogli skorzystać z porad psychologa i doradcy zawodowego, brali udział w interesujących ich warsztatach, kursach i treningach, realizowanych w formule stacjonarnej oraz wyjazdowej. Większość z uczestników korzystała dwukrotnie z takiej formy wsparcia. Mogli poznawać tajniki grafiki komputerowej, księgowości komputerowej, wizażu i stylizacji, manicure i zdobienia paznokci oraz obsługi kasy fiskalnej.
W ramach Edukacji Dzieci i Młodzieży zorganizowano wspólne warsztaty z BWA w Olkuszu, dzieci wzięły udział w zajęciach z malarstwa, ceramiki oraz fotografii. Zorganizowano również wycieczkę do Ojcowa oraz do stadniny koni w Udorzu. Większość dzieci, które brały udział w zajęciach pochodzi z rodzin problemowych oraz korzysta ze świetlic socjoterapeutycznych.
Od maja do września 2010 roku prowadzona była grupa wsparcia dla kobiet doznających przemocy rodzinnej.

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze