wyscig gorski 2016

W piątek 10 czerwca, przez powiat olkuski przejedzie peleton 54. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Przejazd kolarzy przez Olkusz zaplanowany jest na godz. 12.30. Kwadrans później cykliści będą już w Bukownie, gdzie powalczą o jedną z trzech premii lotnych pod patronatem TAURON-u.

Trasa pierwszego etapu tegorocznej edycji MWG prowadzi z Trzebini do Alwerni. Kolarze pokonają 140 kilometrów, a w międzyczasie postarają się zdobyć jedną z aż siedmiu premii – czterech górskich CCC i trzech lotnych TAURON.

Do Olkusza peleton wjedzie drogą wojewódzką nr 791 od strony Trzebini. Kolarze skręcą w ul. Dworską i przez Mazaniec pojadą w kierunku Bukowna. Tam z ul. Długiej wjadą na 1 Maja, a później przemkną ulicami ks. Zelka, Mostową i Ogrodową. Stamtąd będą mieli już niedaleko do Podlesia i następnych punktów do pokonania na trasie do Alwerni. Przejazd cyklistów przez bramę premii lotnej szacuje się na godz. 12.45.

Zarówno w Olkuszu, jak i w Bukownie, w czasie przejazdu kolarskiego peletonu mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.

W tegorocznym 54. Małopolskim Wyścigu Górskim wystartuje 28 zespołów z 15 krajów świata. Zdecydowaną większość w peletonie będą mieli Europejczycy, w tym duże grono Polaków, ale oprócz nich w rywalizacji udział wezmą zawodnicy z dalekiego Azerbejdżanu czy Stanów Zjednoczonych.

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
misiektomek81KolarzMłody Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
misiek
misiek

Ta ulica,którą przejechali kolarze to Parkowa!!

tomek81
tomek81

[quote name=”Kolarz”]A tak z ciekawości, wie ktoś jaki koszt ponoszą władze Olkusza i Bukowna na przejazd kolarzy?[/quote]
Ja poniosłem koszty musiałem jechać objazdem ciekawe kto za paliwo mi zwróci za dodatkowe kilometry 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Kolarz
Kolarz

A tak z ciekawości, wie ktoś jaki koszt ponoszą władze Olkusza i Bukowna na przejazd kolarzy?

Młody
Młody

Namieszał z tymi premiami …

„Przejazd kolarzy przez Olkusz zaplanowany jest na godz. 12.30. Kwadrans później cykliści będą już w Bukownie, gdzie powalczą o jedną z trzech premii lotnych pod patronatem TAURON-u.

Trasa pierwszego etapu tegorocznej edycji MWG prowadzi z Trzebini do Alwerni. Kolarze pokonają 140 kilometrów, a w międzyczasie postarają się zdobyć jedną z aż siedmiu premii – czterech górskich CCC i trzech lotnych TAURON.”

Młody
Młody

A zamieszczenie mapki z trasą przejazdu przez Olkusz to już za trudne byłoby …