kronika policyjna

Złodziej w rękach policjantów z Bukowna
Zatrzymanie 23-letniego mieszkańca Jaworzna, to efekt pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bukownie. Mężczyzna, który ukradł biżuterię oraz wiertarko-wkrętarkę usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W środę 1 czerwca do Komisariatu Policji w Bukownie zgłosił mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poinformował policjantów o tym, że w czasie prac remontowo-budowlanych prowadzonych w jego domu, skradziono mu wiertarko-wkrętarkę oraz biżuterię. Wartość przedmiotów właściciel wycenił na kwotę 2700 złotych. Policjanci ustalili sprawcę tego występku. Jest nim pracownik firmy remontowo-budowlanej 23-letni mieszkaniec Jaworzna. Okazało się, że mężczyzna oddał cześć skradzionej biżuterii do lombardu, a pozostałą przekazał na przechowanie innej osobie. Mundurowi już odzyskali część skradzionej biżuterii i oddali właścicielowi. Niebawem, mężczyzna usłyszy zarzut z art. 278 §1 kodeksu karnego tj. kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wolbrom. Zderzenie dwóch pojazdów
2 czerwca około godziny 14.40 na ulicy 20-Straconych w Wolbromiu zderzyły się dwa pojazdy: fiat seicento oraz fiat panda. Jak wstępnie ustalono, kierujący seicento 21-letni wolbromianin, próbował ominąć zaparkowany pojazd, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z fiatem pandą. Obaj kierowcy i pasażerowie fiata pandy z ogólnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala w Olkuszu. Jedna osoba pozostała na obserwacji. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał szkic sytuacyjny i zrobił zdjęcia. Droga w tym miejscu była zablokowana. Objazd, na czas wykonywania oględzin, wyznaczono innymi ulicami miasta.

Klucze. Potrącenie pieszego
3 czerwca br. około godziny 17.15 w Kluczach na ul. Olkuskiej kierujący samochodem marki audi 80 jadąc ul. Olkuską w kierunku ul. Rabsztyńskiej potrącił 44-letniego mieszkańca miejscowości Klucze. Mężczyzna ten, jak wynika ze wstępnych ustaleń, wszedł wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Mimo podjętej próby hamowania kierowca uderzył lewą stroną pojazdu w mężczyznę. Ze złamaniem piszczeli prawej nogi, kości miednicy oraz licznymi urazami twarzoczaszki i głowy, został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala im. Kopernika w Krakowie. Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki oraz biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych. W chwili obecnej olkuska policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

Bukowno. Usiłowanie kradzieży kół samochodu
4 czerwca br. około godz. 2.00 nieznani do chwili obecnej sprawcy w Bukownie na ul. Szkolnej usiłowali dokonać kradzieży kół z zaparkowanego pojazdu marki ford B-max. Sprawcy poluzowali śruby mocujące koła, jednak zostali spłoszeni i nie osiągnęli zamierzonego celu. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie w komisariacie w Bukownie.

Wierzchowisko. Zdarzenie drogowe z udziałem motocykla i dwóch samochodów
Policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę 5 czerwca około godziny 11.40 w Wierzchowisku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 783 z drogą w kierunku Lgoty Wielkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem jadąc od strony Miechowa w kierunku Wolbromia, najechał na tył vw passata, który zatrzymał się na skrzyżowaniu i próbował skręcić w lewo. W wyniku tego uderzenia, motocyklista zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się vw polo. Kierowca jednośladu i vw polo zostali przewiezieni do szpitala w Miechowie. Motocyklista – 34-letni mieszkaniec Bukowna, z urazem barku i nogi pozostał w szpitalu na obserwacji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Komunikaty:

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia bmw
Policjanci z komendy zajmują się sprawą uszkodzenia samochodu osobowego marki BMW. Zdarzenie miało miejsce 30 maja br. Auto zaparkowane było przy ulicy Francesco Nullo w Olkuszu. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantem nr tel. 32-6478 234 lub 997.

Znaleziono damską torebkę
Na ulicy Legionów Polskich w Olkuszu znaleziono czarną damską torebkę. W środku znajdował się pęk kluczy, portfel koloru czarnego z napisem „Nicole” bez zawartości oraz grzebień koloru fioletowego. Właścicielka znalezionej torby proszona jest o kontakt z dzielnicowym nr. tel. 665 390 532 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze