Olkusz

We wtorek 2 kwietnia w sali konferencyjnej Starego Starostwa w Olkuszu odbyła się konferencja prasowa kandydatów komitetu KKW Trzecia Droga PSL PL2050 Szymona Hołowni do Rady Powiatu w Olkuszu. Udział wzięli w niej także Wiceminister Sportu i Turystyki Ireneusz Raś oraz kandydatka Trzeciej Drogi do Sejmiku Województwa Małopolskiego Lidia Gądek.

„Najlepsza drużyna do powiatu wita serdecznie na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi. Jest z nami także pani doktor Lidia Gądek, która reprezentuje nas w walce o mandat Sejmiku Województwa Małopolskiego w jakże ważnym okręgu, gdzie kwestia odsunięcia PiS-u od władzy będzie wahała się do samego końca. Potrzebujemy doświadczonych, sprawdzonych oraz uczciwych ludzi z pasją, którzy będą reprezentować nasze interesy w samorządach. Pamiętajcie, Trzecia Droga mówi «Dość kłótni, do przodu!» bowiem te kłótnie różnych skrajnych środowisk mogą spowodować również to, że będziemy czuli się mniej bezpiecznie, a Polacy muszą ze sobą w tak trudnym czasie współpracować i ze sobą rozmawiać. Możemy się różnić, ale z szacunkiem i to jest właśnie idea Trzeciej Drogi.” – rozpoczął Ireneusz Raś.

„Nasi kandydaci to zgrana drużyna, która zapewni, że zarówno w samorządach gminnych, jak i w samorządzie powiatowym i wojewódzkim, znajdą się mądrzy, pracowici oraz uczciwi ludzie, którzy dadzą z siebie wszystko. Przede wszystkim będziemy jednak słuchać tego, co mówią nasi wyborcy oraz ci, którzy nie są naszymi wyborcami, a więc co mówi cała społeczność lokalna. Uzdrowimy Małopolskę, bo czas najwyższy, by władzę w Małopolsce przejęła koalicja, która będzie dbać o sprawy wyborców, o zdrowie, o normalne funkcjonowanie, a nie ciągle zajmowała się ideologicznymi wojenkami.

Z naszymi kandydatami do Rady Powiatu w Olkuszu współpracujemy od lat, dlatego wiem, że są to ludzie, na których w każdej dziedzinie można zawsze polegać. Nigdy na żadnej z tych osób się nie zawiodłam i nie zawiedli się również nasi wyborcy. Pamiętajcie, w wyborach samorządowych wybierajmy ludzi sprawdzonych oraz nastawionych na spokojną pracę, a nie na żadne wojenki.” – dodała Lidia Gądek.

Kolejno kandydaci z poszczególnych okręgów prezentowali swoje kandydatury oraz przedstawiali sprawy, którymi chcą się zająć w Radzie Powiatu w Olkuszu: poza remontami dróg oraz budynków użyteczności publicznej, zwrócili także uwagę na problemy, które umknęły uwadze obecnej władzy naszego powiatu. Mowa tutaj o polepszeniu jakości i dostępu do świadczeń medycznych, likwidacji wykluczenia komunikacyjnego, budowie tanich mieszkań na wynajem w przyzwoitym standardzie, budowie długodystansowych i urokliwych ścieżek rowerowych, budowie parkingów, likwidacji zatorów komunikacyjnych, ograniczeniu biurokracji oraz zabezpieczeniu mieszkańców przed podtopieniami i innymi szkodami górniczymi.

“Naszym wspólnym priorytetem jest ponadto walka z wykluczeniem komunikacyjnym Olkusza. Szczególnie połączenie z Krakowem musi zostać przepracowane w różnych wariantach i zapewniam, że będziemy o to walczyć. Nasi kandydaci zadbają również o to, żeby rekultywacja terenów pogórniczych była prowadzona w sposób uporządkowany i bezpieczny. Nie może być bowiem tak, jak to bywało w minionej kadencji, że realizowano pewne inwestycje bez należytego przygotowania i potem trzeba było do nich dokładać środki finansowe. To wielkie wyzwanie, ale kompetencje, doświadczenie oraz energia naszych kandydatów daje tego gwarancję. Dość kłótni, do przodu!” – podsumował wiceminister Raś.

Redakcja

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Poradnik
Poradnik
1 miesiąc temu

czy wystawanie pod sądem olkuskim, także zapraszanie kandydatek z dawnego PO dot. tzw. „praw kobiet” czy tęczowych protestów tamże to nie są sprawy ideologiczne? Zmiana tła wyborczego nie zmienia faktu, że często są to ci sami ludzie. Mam wrażenie, że w podobnych protestach ci ludzie zachowają się podobnie – tzn. bronić by było jak było…
Można iść do przodu, ale nie można pozwalać na to by ci sami ludzie w lokalnych instytucjach wzajemnie się chronili, podczas gdy człowiek doświadcza, że układy, układy, a nie kreowanie wzajemnego dobrostanu

Miroslaw_81
29 dni temu
Odpowiedz do  Poradnik

Na układy nie ma rady, chyba, ze osoba, kandydat / – ka jest z poza układu, z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców i w dniu głosowania w wyborach samorządowych zdobędzie kredyt zaufania dany jemu / jej przez wyborców.
niestety, nie znam kandydatów / -ek z Koalicji Obywatelskiej, w tym Trzeciej Drogi którzy startują w wyborach samorządowych, więc nie mogę wypowiedzieć się szczegółowo.