Krzykawka

Natalka Kowalczyk to wesoła dwulatka, która w swoim krótkim życiu przeszła już bardzo wiele: jej rodzice, Karina i Robert, zbierają środki na kosztowną operację ortopedyczną, którą dziewczynka musi przejść jak najszybciej. Każdy może pomóc, dobrze się przy tym bawiąc! Okazja nadarzy się już 3 grudnia – Natalka z rodzicami zapraszają wtedy na charytatywny kiermasz świąteczny w Krzykawce.

Dziewczynka walczy o zdrowie od momentu, gdy tylko pojawiła się na świecie: pierwszą operację dziewczynka przeszła w trzeciej dobie swojego życia, gdy okazało się, że cierpi na artezję przełyku i przetokę przełykowo-tchawiczą. Natalka ma także wrodzoną wadę serca, brak kości promieniowej lewej, skróconą kość w prawej ręce oraz niewykształcone kości kciuków obu dłoni. Operacja ortopedyczna to w jej przypadku po prostu konieczność – metoda zaproponowana przez Paley European Institute daje aż 94 % szans na poprawę funkcjonowania lewej rączki Natalki. Wiadomo jednak, że na jednej operacji się nie skończy, a do tego dochodzi jeszcze rehabilitacja.

Karina i Robert robią co mogą, aby zebrać pieniądze na leczenie. To niestety niebagatelna kwota, bo ponad 350 tysięcy złotych! Dlatego też, w pierwszą niedzielę grudnia w Muzeum Wsi Krzykawka przy ul. Słonecznej 2 organizują kiermasz, z którego wszystkie uzyskane środki zostaną przeznaczone na leczenie Natalki. Na gości czekać tam będzie moc atrakcji: spotkanie z Mikołajem, fotobudka, słodkie upominki, wata cukrowa, stoiska z wyrobami regionalnymi i ciastami czy stoiska ze stroikami i ozdobami świątecznymi. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, a jednocześnie pomoże Natalce w jej długiej i trudnej walce o zdrowie.

Przez cały czas trwa również zbiórka na portalu siepomaga.pl, która jest dostępna pod adresem https://www.siepomaga.pl/natalia-kowalczyk

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze