zkg km1

Do końca sierpnia właściciele samochodów osobowych mogą korzystać z miejskiej komunikacji za darmo. Dotyczy to czterech gmin, na terenie których działa Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, czyli Olkusza, Klucz, Bukowna i Bolesławia. Władze ZKG zdecydowały, że bezpłatne przejazdy będą obowiązywać nadal, aż do odwołania.

Darmową komunikacją dla kierowców wprowadzono rok temu, m. in. po to, by zmniejszyć korki i problemy z parkowaniem, a także ograniczyć emisję spalin. Aby korzystać z tej oferty, należy mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu osobowego z ważnym badaniem technicznym i OC.

ZKG przypomina, że samochód osobowy musi być zarejestrowany na osobę korzystającą z darmowego przejazdu, a na jeden dowód rejestracyjny w danym momencie może jechać tylko jedna osoba. – Dopuszczalna jest współwłasność samochodu osobowego, pod warunkiem wpisania danych współwłaścicieli w dowodzie. Należy pamiętać, że do darmowych przejazdów uprawnia tylko oryginał dowodu rejestracyjnego, wykluczone jest posługiwanie się jego kserokopią lub duplikatem. Co ważne, w dowodzie w rubryce „rodzaj pojazdu” musi być wpisane „samochód osobowy”. Poza tym auto nie może być w leasingu – zaznacza rzecznik ZKG Dawid Przybylski.

Co sądzicie o bezpłatnej komunikacji dla kierowców? Zapraszamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl!

 

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
MaciuśmieszkaniecCowKOLAolkuszaka22 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pasażer
pasażer

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały do końca sierpnia, czy do odwołania.

olkuszaka22
olkuszaka22

[quote name=”pasażer”]Bezpłatne przejazdy będą obowiązywały do końca sierpnia, czy do odwołania.[/quote]
Trafna uwaga. Albo jak piszą do końca sierpnia czyli od września płatne albodo odwołania czyli nadal bezpłatnie. Mało logiczne…..hhheee a odwołanie zrobią we wrześniu:):P by było logicznie :P::P:P

KOLA
KOLA

FAKTYCZNIE-TO W KONCU DO KONCA SIERPNIA CZY DO ODWOLANIA-BO TO OGROMNA ROZNICA!!!!!?????? oby jak najdluzej!!!!!!!!!!!

Cow
Cow

Można jeździć, ale jak Cię skontrolują to będzie odwołane. Proste

mieszkaniec
mieszkaniec

Bardzo dobry pomysł, ale niech jasno określą termin obowiązywania żeby się nie okazało że jak to odwołają to kara z nawiązką odbierze nam zaoszczędzone pieniądze.

Maciuś
Maciuś

Skoro tylko właściciel może, a osoby, którym właściciel udostępni swój pojazd już nie, podobnie jak współmałżonek czy dzieci/rodzice właściciela też już nie?
Dla mnie to żaden interes. Jadąc gdziekolwiek z rodziną zabieram samochód, bo przecież nie będę kupował biletów u kierowcy (najczęściej chamskiego). Poza tym co za różnica kto jest właścicielem? Ma dowód rejestracyjny to jest dysponentem pojazdu i nie jeździ nim tylko komunikacją publiczną.