2 Kopiowanie

Chociaż minęły już czasy, kiedy mówiło się, że fundusze unijne są jak UFO – wszyscy o nich słyszeli, ale mało kto widział, to wciąż wiele osób ma problem w jaki sposób z nich skorzystać prowadząc działalność gospodarczą i dotyczy to zwłaszcza mniejszych przedsiębiorców. Oswajaniem z tymi,  dla niektórych bardzo skomplikowanymi zagadnieniami, zajmuje się m. in. Stowarzyszenie „Olkusz Kreatywnie”, które prowadzi szkolenia, doradztwo oraz pomaga pozyskiwać środki zewnętrzne. Ostatnio Stowarzyszenie zaprosiło przedsiębiorców na spotkanie z przedstawicielami Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przybliżali możliwości skorzystania z oferowanej przez te instytucje pomocy dla prowadzących działalność gospodarczą.

 

 

burmistrz

– Spotkanie możemy śmiało zaliczyć do udanych. Na sali zgromadziło się blisko 200 przedsiębiorców z całego powiatu olkuskiego, którzy mieli okazję skorzystać z obecności i wiedzy fachowców – przedstawicieli instytucji na co dzień zajmujących się dysponowaniem środków unijnych i wspieraniem przedsiębiorców. Mamy pełne wsparcie ze strony władz samorządowych, czego dowodem jest obecność na spotkaniu burmistrzów i wójtów gmin z terenu powiatu olkuskiego – cieszy się Paweł Krawczyk, prezes Stowarzyszenia „Olkusz Kreatywnie”.-  Potencjalni przyszli beneficjenci w przystępny sposób dowiedzieli się ja mogą skorzystać z dobrodziejstw istniejących mechanizmów systemowych. Po poszczególnych prelekcjach, które w trzech blokach tematycznych przedstawili: Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Stanisław Bisztyga, wiceprezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Barbara Adamuszek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu , przedsiębiorcy zadawali konkretne pytania, na które na bieżąco otrzymywali odpowiedzi. Szczególne zainteresowanie budziły kwestie dotyczące środków, które będą dostępne dla przedsiębiorców w nowej perspektywie unijnej, a także różnorodna pomoc instytucji w ich pozyskiwaniu- dodaje prezes.

Po zakończeniu części ogólnej każdy zainteresowany mógł indywidualnie porozmawiać z prelegentami o możliwość realizacji własnych pomysłów.  – Pytania ze strony osób prowadzących działalność gospodarczą oraz tak liczne uczestnictwo pokazują, że lokalni przedsiębiorcy wciąż potrzebują lepszego dostępu do informacji na temat pozyskiwania funduszy na rozwój firmy. Mamy nadzieję, że nasza działalność szybko zmieni tę sytuację i już dzisiejsze spotkanie sprawi, że  wiedza przedsiębiorców w tym zakresie będzie większa – informuje Dorota Rosołek ze Stowarzyszenia ,,Olkusz Kreatywnie”.

4 Kopiowanie

– Inicjatywa Stowarzyszenia spotyka się każdego dnia z pozytywnym odbiorem wśród instytucji, jak i samych przedsiębiorców – podkreśla Paweł Krawczyk. – W ramach naszych kolejnych działań przygotowujemy obecnie szkolenia dla osób bezrobotnych, które są mają zamiar otworzyć działalność gospodarczą. Wśród członków Stowarzyszenia będą też przeprowadzane konsultacje, dotyczące pozyskiwania dotacji na najbliższe lata. Planowane jest utworzenia grupy zakupowej, w celu uzyskiwania lepszych warunków negocjacyjnych. W najbliższym czasie zostanie również zorganizowane spotkanie dla członków Stowarzyszenia, dotyczące konkursów ogłoszonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przez pozostałe instytucje, dzięki którym będzie można pozyskać środki finansowe.

11 Kopiowanie

Zainteresowanie ze strony przedsiębiorców olkuskim spotkaniem, wydaje się najlepszym potwierdzeniem potrzeby prowadzenia działalności Stowarzyszenia „Olkusz Kreatywnie” i podobnych instytucji. Stowarzyszenie zaprasza do korzystania z oferowanej pomocy i informuje o możliwości wstąpienia nowych członków do swojego grona.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu „Olkusz kreatywnie” na www.stowarzyszenieolkusz.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wojtowa
Wojtowa
7 lat temu

Gosia z gosia stara kliks

Mateo-Peroni
Mateo-Peroni
7 lat temu

Każde zdjęcie to pan Piaśnik.. a on tam ledwie dukał. Trochę obiektywizmu kochana redakcjo!