krakowskie dukaty9

Szefowie czterech firm z terenu powiatu olkuskiego zostali uhonorowani prestiżowymi nagrodami przyznawanymi małopolskim przedsiębiorcom i samorządowcom. Krakowskie Dukaty wręczono podczas gali 166-lecia krakowskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, która odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku (z inicjatywy gazety „Czas Krakowski”) przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych województwa krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok „Czasu Krakowskiego”, objęła IPH w Krakowie. Od 1998 roku Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody, która ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby m. in. za osiągnięte wyniki ekonomiczne czy inwencję.

krakowskie dukaty2

Dukaty przyznawane są w czterech kategoriach: samorządowy kreator przedsiębiorczości (do której kandydatów rekomenduje Marszałek Województwa Małopolskiego spośród starostów, burmistrzów i wójtów małopolskich), właściciel firmy (mikro, małej, średniej, dużej), menedżer firmy oraz kreator przedsiębiorczości.

Cała pula nagród dla najlepszych menedżerów powędrowała w ręce prezesów firm z powiatu olkuskiego: Alfreda Szylki (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o.) Huberta Kardasza (INTERMAG Sp. z o. o.), Piotra Pięty (Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom SA) oraz Daniela Więzika (Traditional Polish Style Sp. z o. o.).

krakowskie dukaty4

Nasi przedsiębiorcy zostali rekomendowani przez krakowską Izbę oraz jej olkuski oddział. -Niesamowicie cieszy fakt, że firmy z powiatu olkuskiego są tak pozytywnie odbierane w coraz szerszych gremiach. Nagrody to nie tylko docenienie umiejętności menedżerskich właścicieli bądź zarządców przedsiębiorstw. To również podkreślenie, że te firmy rozwijają się, tworzą nowe miejsca pracy, przyczyniają się do rozwoju regionu. Znaczenie Olkusza oraz Wolbromia na gospodarczej mapie Małopolski jest istotne, zaś uznanie tego faktu w tak doniosły sposób to dla nas spory sukces. Kapituła konkursu bardzo skrupulatnie analizuje osiągnięcia nominowanych przedsiębiorców, zarówno w aspekcie rozwoju zarządzanych przez nich firm jak również wpływu na otoczenie. Konkurencja jest ogromna, a kryteria wyboru bardzo merytoryczne. Tym bardziej cieszy fakt, że nagrody powędrowały w ręce olkuskich oraz wolbromskich menedżerów. Jest to niewątpliwie doskonała promocja nie tylko dla przedsiębiorców ale też dla naszego powiatu. W minionych latach nagradzani byli min. Andrzej Wiśniowski (właściciel WIŚNIOWSKI Sp.zo.o.), Ryszard Florek (właściciel firmy Fakro), Kazimierz Pazgan (właściciel Grupy Konspol), Kajetan D`obyrn – Prezes Zarządu Kopalni Soli WIELICZKA S.A), Janusz Filipiak (Prezes Zarządu Comarch S.A.). Tym bardziej przekazuję ogromne gratulacje dla nagrodzonych menedżerów. Znaleźć się w tak doborowym towarzystwie to wielki sukces – komentuje Emil Kocjan, dyrektor olkuskiego oddziału Izby.

krakowskie dukaty5

Nagrodę w kategorii samorządowy kreator przedsiębiorczości otrzymał burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. Z kolei za kreatora przedsiębiorczości uznano burmistrza Krynicy – Zdrój Dariusza Reśko. Dukaty dla najlepszych właścicieli firm przyznano: Iwonie Starek (Vistar Sp z o. o.), Józefowi Szwiecowi (WitosPol), Bożenie Zarywskiej (Przedsiębiorstwo Odzieżowe Bożena i Zbigniew Zarywscy), Michałowi Czekajowi (Dragon Poland Sp. z o. o.).
Specjalne wyróżnienia – Złote Dukaty (przyznawane osobom, które już wcześniej otrzymały Krakowskiego Dukata i nieprzerwanie, minimum 15 lat zarządzają tą samą firmą, rozwijając ją i utrzymując jej wysoką pozycję na rynku) otrzymali: Jerzy Gas (SAG Sp. z o. o.), Wiesław Nowak (ZUE SA), Józef Serafin (PPU Fares Sp. z o. o.).{jcomments on}

Fot. IPH w Krakowie

krakowskie dukaty1

krakowskie dukaty3

krakowskie dukaty6

krakowskie dukaty7

krakowskie dukaty8

krakowskie dukaty11

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olkuszaninowy
Olkuszaninowy
5 lat temu

Prezes TPS jest w radzie Izby Przemysłowo-Handlowej… http://www.iph.krakow.pl/rada-iph.html

stinek
stinek
6 lat temu

Już można komentować ten artykuł?! A czemu wcześniej było to wyłączone?
To powtarzam komentarz zamieszczony pod innym artykułem: „Dukat dla firmy Traditional Polish Style Sp. z o. o. której kierownictwo rozbija sie drogimi samochodami a pracownikom zatrudnionym na śmieciówkach (w tym taniej sile roboczej złożonej z Ukraińców) wypłaca grosze? No tak! tylko najlepszy menadżer tak potrafi.”

pavv
pavv
6 lat temu

Hej pracownicy TPS. Gdzie jesteście, że się nie wypowiadacie?

Olkuszaninowy
Olkuszaninowy
6 lat temu

Dukat dla TPS?
Bez komentarza…

pavv
pavv
6 lat temu

Pytanie do Pana z Traditional Polish Style Sp. z o. o – śmieciowe pensje za październik zostały już wypłacone?