2

22 czerwca wszyscy członkowie KMO działającego w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na wystawę „To takie proste!”.

Właściwie trudno TO nazwać wystawą, gdyż jest to raczej stworzony w jednym z pawilonów przy ul. Wawrzyńca ogromny, interaktywny, edukacyjny i naukowy plac zabaw. Dzieci mogły tam rozwinąć swoją pamięć krótkotrwałą skacząc po świecących polach czegoś w rodzaju szachownicy albo wspomóc logiczne myślenie rozwiązując sprytne rebusy. Mogły też wyprodukować własny film łącząc zrobione wcześniej stop-klatki na „planie filmowym” stworzonym z platformy klockowej i ludzików oraz figurek zwierząt. Miały również okazję zapewnić sobie niezwykłe doznania w symulatorze pojazdu przyszłości albo w specjalnych goglach z wirtualną rzeczywistością, symulującą np. skok ze spadochronem albo wspinaczkę górską. Zresztą każdy rodzic powinien zabrać dziecko na tę wystawę (do 15 grudnia), a później równie doskonale jak ono się tam bawić!

1

Klubowicze mieli jeszcze okazję odbyć świetną lekcję muzealną „Świat dźwięków”, a na koniec wycieczki prowadząca klub Anna Kaziród zgromadziła wszystkich uczestników wycieczki na dziedzińcu muzeum, aby podziękować za rok pracy i wręczyć pamiątkowe gadżety – w tym roku to kompasy z logo KMO zawieszane niczym medal – bo jest za co nagradzać te ciekawskie i chętne do pracy przedszkolaki.

Idea KMO jest w „Trójce” szczególnie żywa i ważna – więcej można zobaczyc tu https://www.kmo.org.pl/co-to-jest-kmo\

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

10

8

9

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze