Gmina Klucze i Spółdzielnia Socjalna „Opoka” organizują akcję „Ciepły posiłek z dostawą do domu”. Z takiej formy wsparcia będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy Klucze: w wieku powyżej 60 lat mieszkający samotnie, osoby niepełnosprawne oraz osoby przebywające w kwarantannie.

Posiłki będą dostarczane nieodpłatnie od poniedziałku do piątku bezpośrednio do miejsca zamieszkania, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Osoby dowożące posiłki pozostawią je na posesji w umówionym miejscu, a następnie potwierdzą to smsem lub telefonicznie, bez kontaktu osobistego.

Zainteresowani powinni się kontaktować z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kluczach (tel. 32 642 84 67).

-Chcemy pomóc w tym trudnym czasie najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. Nie każdy może liczyć na pomoc sąsiadów czy rodziny. Osoby chętne do udziału w akcji zachęcamy też do kontaktu z sołtysami oraz z radnymi – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Zostań koronabohaterem! Angażujecie się w pomoc potrzebującym w czasie pandemii? Szyjecie maseczki, robicie zakupy seniorom, wyprowadzacie psy sąsiadom, a może organizujecie inne akcje? Piszcie do nas – redakcja @przeglad.olkuski.pl lub na www.facebook.com/przegladolkuski! Chętnie opiszemy Wasze inicjatywy!

fot.pixabay.com 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o