aktywny senior1

W Kluczach trwa realizacja projektu „Aktywnie dla seniorów”. Masz 60 i więcej lat? Możesz się jeszcze przyłączyć do udziału w różnorodnych zajęciach, które będą odbywać się do końca tego roku. 

Głównym celem projektu autorstwa Stowarzyszenia „Ziemia Kluczewska” jest realizacja szeregu działań, mających na celu integrację międzypokoleniową, aktywność fizyczną oraz turystyczno-rekreacyjną na rzecz poprawy jakości i poziomu życia osób starszych, a także budowę przyjaznego społecznego klimatu dla godnego starzenia się. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

aktywny senior2

Do tej pory seniorzy uczestniczyli w wykładach i pokazach z zakresu rehabilitacji, a także w zajęciach gimnastycznych oraz ćwiczeniach na siłowni pod chmurką. Ostatni weekend sierpnia upłynął na rehabilitacyjno – leczniczym wyjeździe do źródeł termalnych w Chochołowie. Kilka dni później uczestnicy projektu maszerowali w rajdzie po Pustyni Błędowskiej, organizowanym wspólnie z Kołem PTTK z Klucz. – Zapraszamy na kolejne ćwiczenia na siłowni pod chmurką, które przy dobrej pogodzie odbędą się już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 przy bloku nr 14 na osiedlu XXX-lecia w Kluczach – zaprasza Karolina Jurczyk ze Stowarzyszenia.

Zainteresowani udziałem w zajęciach dla seniorów mogą odebrać formularze zgłoszeniowe do projektu w Urzędzie Gminy Klucze.

Fot. Stowarzyszenie „Ziemia Kluczewska”

aktywny senior3

aktywny senior4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze