sport lekka2

Po wakacjach do zmagań lekkoatletycznych powrócili zawodnicy olkuskiego „Kłosa”. Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików podopieczni trenerów Mentlewiczów uzyskali kilka cennych wyników, a niektórzy ze sportowców poprawili swoje rekordy życiowe.

Najlepszy wynik w przygodzie z bieżnią zanotowała Anna Cabaj. Dystans 300 metrów pokonała w 45,69 sek. Swoje „życiówki” poprawili także: oszczepnik Danił Titarenko (28,86 m) oraz skoczek w dal Jarosław Wilkosz (4,96 m). Rewelacyjnie wypadła również żeńska sztafeta 4×100 m, która uzyskała najlepszy czas w historii swoich startów na zawodach w tym roczniku. M. Duch, N. Kubańska, A. Kluczewska i A. Ostachowska pokonały linię mety z czasem 59,39 sek. Pozostali zawodnicy startujący w tych zawodach także nie zawiedli oczekiwań swoich szkoleniowców.

W ostatnich dniach odbyły się także lekkoatletyczne mitingi w kategoriach juniorów i seniorów. W biegu na 1500 m reprezentant Kłosa Paweł Widłak z czasem 4:02,98 sek stanął na najniższym stopniu podium. Należy jednak podkreślić, że ten wynik jest o prawie 9 sekund lepszy niż poprzedni jego rekord życiowy. Już na samym wstępie jesiennego sezonu Widłak awansował do krajowej czołówki w swojej juniorskiej kategorii wiekowej.

Sukcesy lekkoatletów to jedno, ale klub już kolejny rok z rzędu zaprasza do siebie w październiku młodych adeptów siatkówki. Chłopcy i dziewczęta trenować będą pod szyldem „Akademii Siatkówki – Zostań Mistrzem”. Zajęcia poprowadzą trenerzy I i II klasy przygotowani do pracy z młodzieżą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze